نسخه جدید مرورگر اج مایکروسافت بر پایه کرومیوم آماده دانلود است

بالاخره بعد از ماه‌ها حرف و حدیث، از امروز مایکروسافت نسخه جدید مرورگر وب اج (Edge) را برای دانلود در ویندوز و مک در دسترس قرار داده است. همان‌طور که پیش از این هم اعلام شده بود، نسخه جدید اج براساس پروژه منبع باز کرومیوم ساخته شده و به همین دلیل از بسیاری جهات شبیه به مرورگر کروم به نظر می‌رسد. مایکروسافت اولین بار خبر عرضه نسل جدید مرورگر اج را در ماه دسامبر سال 2018 اعلام کرده و گفته بود تصمیم دارد توسعه موتور مرورگر خود را رها کرده و به جای آن از پایگاه داده کرومیوم استفاده کند.

این یک تصمیم و حرکت بزرگ بود و بعد از گذشت بیش از یک سال، مراحل تست مرورگر اج جدید مایکروسافت به پایان رسیده و آماده دانلود است. شما می‌توانید اولین نسخه پایدار از این مرورگر را برای ویندوز و مک از این آدرس دانلود کنید. البته لازم به ذکر است که اگر از ویندوز 10 استفاده می‌کنید، مرورگر جدید اج به مرور و طی چند ماه آینده در قالب به‌روزرسانی‌های ویندوز ارائه خواهد شد.

مرورگر اج مایکروسافت

همگام‌سازی رمزهای عبور، علاقه‌مندی‌ها و تنظیمات مرورگر در دستگاه‌های مختلف به واسطه نسخه جدید اج امکان‌پذیر شده و موتور جستجوی بینگ هم نقش پررنگی را در این نسخه بر عهده دارد. به گفته مایکروسافت قابلیت‌های جدید زیادی به مرورگر اج اضافه شده و مجموعه‌ای جامع از ابزارهای کمکی برای افرادی که ممکن است دارای مشکل جسمی خاصی باشند، در نظر گرفته شده تا آن‌ها هم بتوانند به خوبی از این مرورگر استفاده کنند. همچنین، یک حالت اینترنت اکسپلورر هم به مرورگر اج جدید اضافه شده تا در صورت نیاز به دسترسی به وب سایت‌های بسیار قدیمی، بتوانید از آن استفاده کنید.

در انتها بد نیست اشاره کنیم که نخستین نسخه پایدار از مرورگر جدید مایکروسافت با شماره 79 مشخص شده و دلیل آن هم پیروی از شماره‌گذاری کرومیوم است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها