قابلیت مسدودسازی اسکرین شات به زودی به واتساپ اضافه خواهد شد

پیام‌های یکبار مصرف واتساپ که بعد از یک بار مشاهده شدن حذف می‌شوند، راه خوبی برای اطمینان از ذخیره نشدن پیام توسط مخاطب است. اما مشکلی در این بین وجود دارد و آن هم امکان اسکرین شات گرفتن از صفحه نمایش گوشی است! در واقع، اسکرین شات گرفتن به کلی کارکرد پیام‌های یکبار مصرف را زیر سؤال می‌برد و از همین رو در ماه اوت، واتساپ قابلیت مسدود کردن اسکرین شات برای پیام‌های «یک بار مشاهده» را معرفی کرد. این ویژگی سپس به عنوان بخشی از نسخه بتا در اندروید ظاهر شد و اکنون به واتساپ بتا برای iOS نیز رسیده است، که همین موضوع نشان می‌دهد چیزی تا انتشار عمومی آن باقی نمانده است. با دیجی رو همراه باشید.

واتساپ به زودی کاربران را از گرفتن اسکرین شات منع می‌کند!

گزارش اخیری که توسط WABetaInfo منتشر شده، نشان می‌دهد که کاربران نسخه آزمایشی واتساپ در iOS به تازگی ویژگی مسدود کردن اسکرین شات از صفحه را در قالب نسخه بتای 22.21.0.71 دریافت کرده‌اند. این ویژگی قبلاً برای کاربران نسخه بتای اندروید در دسترس بود.

این ویژگی همان‌طور که از نامش پیداست، افراد را از گرفتن اسکرین شات از عکس‌ها و ویدیوهای ناپدید شونده، که واتساپ آن‌ها را پیام‌های «یک بار مشاهده» می‌نامد، منع می‌کند. در ضمن، قابلیت ضبط ویدیو از صفحه نیز محدود می‌شود. هدف از اعمال چنین محدودیتی این است که حریم خصوصی کاربران حفظ شود تا افراد عکس و ویدیوی خاصی را که فرستنده مایل به ذخیره شدنش نیست، با دیگران به اشتراک نگذارند.

در نسخه بتای واتساپ اگر فردی بخواهد از یک عکس یا ویدیوی یکبار مصرف اسکرین شات بگیرد، پاپ آپی ظاهر می‌شود تا جلوی این کار را مسدود کند. در تصویر زیر می‌توانید این پیام پاپ آپ را مشاهده کنید.

مسدودسازی اسکرین شات واتساپ

البته، برخلاف اسنپ چت اگر کسی بخواهد از پیام‌های یکبار مصرفی که ارسال کرده‌اید، اسکرین شات بگیرد به شما اطلاع‌رسانی نخواهد شد. هر چند این قابلیت تاحدود زیادی می‌تواند باعث حفظ حریم خصوصی افراد شود، اما همچنان افراد خواهند توانست با یک گوشی دیگر از صفحه عکس بگیرند یا ویدیو ضبط کنند! علاوه بر این، این ویژگی اسکرین شات گرفتن از پیام‌ها را مسدود نمی‌کند و فقط برای عکس و ویدیو کاربرد دارد.

واتساپ در حال حاضر در حال تست ویژگی مسدودسازی اسکرین شات برای کاربران اندروید و iOS است و باید دید چه زمانی آن را به نسخه پایدار خواهد آورد. البته، با توجه به شواهد و قرائن می‌توان انتظار داشت که این اتفاق به زودی رخ دهد.

منبع beebom
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها