یوتیوب قصد دارد ویدیوهای 4K خود را پولی کند!

به نظر می‌رسد یوتیوب در حال برنامه‌ریزی برای یک تغییر جدید است که ممکن است مورد پسند بسیاری قرار نگیرد. طبق گزارش‌ها، این پلتفرم پخش ویدیو قصد دارد ویدیوهای 4K را تنها برای کاربران پریمیوم خود پخش نموده و به این ترتیب کاربران را ترغیب به خرید اشتراک کند. برخی از کاربران در ردیت و توییتر این موضوع را تأیید کرده‌اند و ظاهراً موضوع کاملاً واقعیت دارد. با دیجی رو همراه باشید.

وقتی ویدیوهای 4K پولی می‌شوند!

طبق پست‌هایی که در ردیت و توییتر منتشر شده، یوتیوب اکنون برچسب «Premium» را در کنار گزینه 2160p درج کرده و از کاربران خود می‌خواهد که در صورت تمایل به تماشای ویدیوهای 4K، هزینه پرداخت کنند. این گزینه تاکنون برای افراد زیادی ظاهر شده اما برخی دیگر ممکن است هنوز آن را ندیده باشند. از این رو، مشخص نیست که آیا این یک آزمایش برای گروه کوچکی از کاربران است یا خیر. همچنین، خود یوتیوب هنوز هیچ توضیحی در این خصوص ارائه نکرده است.

یوتیوب

با اینکه دریافت هزینه از افراد برای تماشای ویدیوهای 4K می‌تواند به یوتیوب کمک کند تا درآمد بیشتری کسب کند و کاربران را به خرید اشتراک پریمیوم ترغیب نماید، اما از سوی دیگر ممکن است این موضوع مورد استقبال قرار نگرفته و به صورت برعکس عمل کند. یعنی از محبوبیت یوتیوب در بین کاربران بکاهد.

باید این واقعیت را پذیرفت که این روزها اکثر برنامه‌ها شروع به پولی کردن برخی از ویژگی‌های خود کرده‌اند و سرویس اشتراکی به کاربران خود می‌فروشند که از جمله جدیدترین آن‌ها می‌توان به سرویس «توییتر آبی» اشاره کرد. بنابراین، تعجب‌آور نیست که یوتیوب هم بخواهد محدودیت‌های بیشتری برای نسخه رایگان خود اعمال کند.

پولی کردن ویدیوهای 4K تنها اقدام جنجالی این پلتفرم برای افزایش درآمد نیست و اخیراً نمایش 5 آگهی غیرقابل رد کردن به صورت پشت سر هم قبل از پخش شدن ویدیو برای کاربران رایگان مورد انتقاد بسیاری قرار گرفت. البته، یوتیوب بعداً تأیید کرد که این یک طرح آزمایشی بوده و در حال حاضر برای عده‌ای از کاربران اعمال شده است.

از آنجایی که یوتیوب هنوز اطلاعات بیشتری در مورد پولی شدن ویدیوهای 4K ارائه نکرده، بهتر است منتظر بمانیم و ببینیم در نهایت قصد دارد چه کاری انجام دهد.

منبع beebom
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها