قابلیت ویرایش پیام های ارسالی به زودی به واتساپ اضافه خواهد شد

کاربران واتساپ ممکن است به زودی بتوانند اشتباهات تایپی خود در پیام‌های متنی ارسالی را برطرف کنند! سال‌هاست که کاربران این پیام‌رسان درخواست می‌کنند تا قابلیت ویرایش پیام‌های متنی اضافه شود و حال به نظر می‌رسد این ویژگی به زودی در دسترس خواهد بود. با دیجی رو همراه باشید.

به گزارش WABetainfo، واتساپ در حال کار بر روی یک دکمه ویرایش است که به کاربران اجازه می‌دهد پس از ارسال پیام‌ها، تغییراتی را در آن‌ها ایجاد کنند. در حال حاضر و در غیاب دکمه ویرایش، کاربران واتساپ از نمادهایی همچون ستاره برای نشان دادن اصلاحات املایی استفاده می‌کنند و یا اینکه مجبور می‌شوند پیام را به طور کامل حذف کنند. اما ظاهراً این دردسرها به زودی پایان یافته و روشی اصولی و کارآمدتر برای تصحیح اشتباهات املایی واتساپ ارائه خواهد شد. در تصویر زیر می‌توانید دکمه ویرایش و فرآیند ویرایش یک پیام را در واتساپ مشاهده کنید.

ویرایش پیام های واتساپ

بعد از اضافه شدن این ویژگی، برای ویرایش یک پیام متنی باید روی پیام ارسال شده به مدت طولانی فشار داده و سپس روی منوی سه نقطه کلیک کنید. در ادامه، پس از انتخاب گزینه ویرایش می‌توانید تغییرات لازم را در پیام اصلی ایجاد کرده و مجدداً آن را ارسال کنند. در حال حاضر مشخص نیست که آیا واتساپ محدودیت زمانی برای ویرایش پیام‌ها در نظر خواهد گرفت یا نه.

واتساپ از سال 2017 برای اضافه کردن دکمه ویرایش تلاش می‌کند و اولین نشانه‌های این ویژگی در نسخه بتای واتساپ برای اندروید (نسخه 2.17.26) مشاهده شد. با این حال، تاکنون این ویژگی در اختیار کاربران نهایی قرار نگرفته است. شایان ذکر است که تلگرام به عنوان اصلی‌ترین رقیب واتساپ، سال‌هاست که قابلیت ویرایش پیام‌ها را در اختیار کاربران خود قرار داده است!

دکمه ویرایش پیام واتساپ هنوز در حال توسعه بوده و در اختیار عموم قرار نگرفته است. مانند تمام تست‌های دیگر واتساپ، این ویژگی نیز احتمالاً ابتدا در نسخه‌های بتا اعمال خواهد شد.

در خبری دیگر، اعلام شده که قابلیت واکنش سریع به پیام‌های واتساپ به طور گسترده در دسترس کاربران این پیام‌رسان قرار گرفته است. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد تا همچون iMessage و اینستاگرام، به شکلی سریع و با اضافه کردن یک ایموجی به پیام‌های متنی واکنش نشان دهند.

منبع xda-developers
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها