آی پینز

قابلیت قفل چت (Chat Lock) به واتساپ اضافه شد

متا (فیسبوک سابق) به تازگی یک ویژگی امنیتی جدید به سرویس چت واتساپ خود اضافه کرده که به کاربران اجازه می‌دهد پیام‌ها را پشت یک لایه امنیتی اضافی قفل کرده و حتی زمانی که برنامه باز است از ورود افراد متفرقه جلوگیری نمایند. متا این ویژگی را برای موقعیت‌هایی طراحی کرده که ممکن است چندین نفر به صورت همزمان از یک گوشی استفاده کنند (مثلاً هنگام عکس گرفتن در یک مهمانی که گوشی خود را در اختیار فرد دیگری قرار می‌دهید) و مالک دستگاه نمی‌خواهد برخی پیام‌های وی توسط افراد دیگر مشاهده شود. با دیجی رو همراه باشید.

این ویژگی جدید Chat Lock نام دارد و اساساً به عنوان یک پوشه امن در داخل پیام‌رسان واتساپ عمل می‌کند. هنگامی که کاربر یک رشته از پیام‌های رد و بدل شده خود را با Chat Lock قفل می‌کند، آن چت از صندوق ورودی خارج می‌شود و داخل یک پوشه امن قرار می‌گیرد که تنها با رمز عبور و یا احراز هویت بیومتریک قابل دسترسی است. همچنین، با قفل کردن یک چت، محتوای پیام و هویت فرستنده در هنگام دریافت اعلان نیز پنهان می‌ماند.

قفل چت واتساپ

این ویژگی برای میلیاردها کاربر واتساپ و کسانی که از این پلتفرم برای کسب‌وکار یا استفاده شخصی استفاده می‌کنند، بسیار مفید خواهد بود. واتساپ در حال حاضر 2 میلیارد کاربر فعال دارد و در مناطق زیادی از جمله اروپا، آفریقا و آمریکای جنوبی بسیار محبوب است. اکثریت قریب به اتفاق کاربران از واتساپ به عنوان جایگزینی کامل برای سرویس پیامک (SMS) استفاده می‌کنند، زیرا قابلیت رمزگذاری سرتاسری داشته و بسیار ایمن است. در این بین، اضافه شدن ویژگی‌هایی مانند Chat Lock می‌تواند به ارتقاء هر چه بیشتر بحث امنیت و حریم خصوصی در این پیام‌رسان کمک کرده و آن را بیشتر مورد توجه کاربران قرار دهد.


بیشتر بخوانید:


Chat Lock در حال حاضر برای کاربران واتساپ در دسترس قرار گرفته و قاعدتاً باید برای اکثر کاربرانی که دستگاه‌های خود را به روز کرده‌اند، قابل استفاده باشد. اما اگر این ویژگی را در واتساپ خود ندارید، باید مطمئن شوید که برنامه را از طریق فروشگاه گوگل پلی به‌روز کرده‌اید. به گفته متا ویژگی Chat Lock هنوز در ابتدای راه است و در ماه‌های آینده قرار است قابلیت‌های بیشتری از جمله رمزهای عبور سفارشی برای چت‌های جداگانه و قفل چت در دستگاه‌هایی غیر از گوشی هوشمند نیز به آن اضافه شود.

منبع hothardware
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها