آی پینز

ممنوعیت تیک تاک در ایالت مونتانای آمریکا خبرساز شد

مونتانا اولین ایالت ایالات متحده است که برنامه تیک تاک (TikTok) را ممنوع اعلام کرده و این ممنوعیت را از اول ژانویه 2024 اجرا خواهد کرد. لایحه موسوم به SB 419 امروز توسط فرماندار مونتانا، گرگ جیانفورته امضا شد و بر این اساس، فروشگاه‌های اپلیکیشن موبایل ملزم شدند تا از سال آینده برنامه را از فهرست خود برای ساکنان مونتانا حذف کنند.

فرماندار مونتانا ادعا کرده که تیک تاک “با دشمنان خارجی پیوند خورده” و مقادیر قابل توجهی از داده‌های کاربران را در اختیار حزب کمونیست چین قرار می‌دهد. پیش از این نیز استفاده از تیک تاک در دستگاه‌های دولتی ایالت مونتانا منع شده بود.

ممنوعیت تیک تاک در ایالت مونتانای آمریکا
گرگ جیانفورته، فرماندار مونتانا، حکم ممنوعیت تیک تاک در این ایالت را امضا کرد.

ساکنان مونتانا حتی پس از شروع ممنوعیت نیز همچنان قادر خواهند بود از این برنامه استفاده کنند. در واقع، این برنامه تنها از فروشگاه‌های اپلیکیشن حذف خواهد شد و استفاده کردن از آن برای مردم ممنوع نشده است. با این حال، اگر برنامه پس از 1 ژانویه 2024 همچنان برای دانلود در دسترس باشد، هم اپ استور مربوطه و هم تیک تاک روزانه 10 هزار دلار توسط ایالت مونتانا جریمه خواهند شد.

تیک تاک نسبت به این حکم ممنوعیت اظهارنظری رسمی منتشر و ادعا کرده که لایحه امضا شده توسط فرمانداری مونتانا در تضاد با حقوق تصریح شده در متمم اول قانون اساسی آمریکا است و برای مردم این ایالت ایجاد محدودیت غیرقانونی می‌کند. انتظار می‌رود که تیک تاک نسبت به این حکم در دادگاه تجدید اعتراض کند.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها