قابلیت تماس صوتی و تصویری به واتساپ وب اضافه می‌شود

بر اساس جدیدترین گزارش‌ها، پیام رسان محبوب واتساپ (WhatsApp) در حال تدارک چند ویژگی جدید برای نسخه تحت وب و دسکتاپ این اپلیکیشن است. با توجه به جزئیات به‌روزرسانی اخیر نسخه 2.2043.7، این شرکت قصد دارد پشتیبانی از تماس‌های صوتی و تصویری را در واتساپ وب نیز اضافه کند؛ قابلیتی که مدت‌هاست کاربران واتساپ منتظر آن هستند. با دیجی رو همراه باشید.

زمزمه‌ها در خصوص اضافه شدن تماس‌های صوتی و تصویری به واتساپ وب (WhatsApp Web) مدت‌هاست به گوش می‌رسد و اولین بار WABetaInfo گزارشی در این خصوص منتشر کرده و البته اعلام کرده بود که قابلیت تماس صوتی و تصویری در واتساپ وب به چت‌های خصوصی محدود نبوده و کاربران خواهند توانست تماس‌های گروهی نیز برقرار کنند.

به محض اینکه این ویژگی به نسخه دسکتاپ واتساپ اضافه شود،‌ دو گزینه به نوار بالایی صفحه اضافه خواهد شد که نمایانگر تماس صوتی و تصویری هستند. عبارت بتا که در حال حاضر در گوشه بالای این دو آیکون درج شده و در تصویر زیر هم می‌توانید آن را مشاهده کنید، نشان دهنده آزمایشی بودن این قابلیت‌ها است و به این معنی است که هنوز نسخه نهایی آن در دسترس قرار نگرفته است.

قابلیت تماس صوتی و تصویری در واتساپ وب

بر اساس اسکرین شات‌هایی که WaBetaInfo منتشر کرده، هر زمان هم که یک تماس صوتی یا تصویری ورودی داشته باشید، پنجره‌ای در صفحه ظاهر شده و امکان قبول تماس، قطع آن و یا نادیده گرفتن را به شما می‌دهد.

دریافت تماس صوتی و تصویری در واتساپ وب

در هنگام برقراری تماس از طریق واتساپ وب نیز یک پنجره بسیار کوچک و جمع‌وجور به شما نشان داده می‌شود که کلیدهای مربوط به فعال کردن دوربین و میکروفون و همچنین قطع تماس و نمایش اطلاعات تماس را در دسترس قرار می‌دهد.

برقراری تماس صوتی و تصویری در واتساپ وب

اضافه کردن قابلیت تماس صوتی و تصویری به نسخه دسکتاپ و تحت وب واتساپ مطمئناً یک حرکت رو به جلو از سوی این پیا‌م‌رسان است. به خصوص که در شرایط کنونی و با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا، نیاز به این قابلیت بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود. به هر حال، هنوز نسخه نهایی و رسمی واتساپ وب با ویژگی تماس صوتی و تصویری عرضه نشده و باید کمی دیگر صبر کنیم.

منبع beebom
مطالب پیشنهادی
guest
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها