آپدیت تلگرام 7.1 منتشر شد؛ جستجوی فیلترها و ادمین ناشناس

تلگرام همچنان به ارائه به‌روزرسانی‌های منظم و متعدد برای پیام‌رسان محبوب خود ادامه می‌دهد و روز به روز شاهد کامل‌تر شدن این اپلیکیشن ارتباطی هستیم. امروز هم نسخه موبایلی تلگرام به نسخه 7.1 آپدیت شد و قابلیت‌های کاربردی و جالبی را اضافه کرد. از جمله مهمترین قابلیت‌های اضافه شده می‌توان به جستجوی فیلترها، ادمین‌های ناشناس و درج نظر در زیر پست‌ها اشاره کرد. با دیجی رو همراه باشید.

جستجوی فیلترها

یکی از قابلیت‌های پرکاربرد تلگرام، امکان جستجو در بین پست‌ها است. این ویژگی تا به امروز بسیار ساده بود و تنها می‌توانستید با نوشتن یک کلمه یا عبارت، پست حاوی آن را پیدا کنید. اما با آپدیت جدید، در هنگام جستجو تب‌های مختلفی برای فیلتر کردن نتایج ظاهر می‌شوند و می‌توانید محتوای چند رسانه‌ای، لینک‌ها و فایل‌ها را به صورت مجزا مورد جستجو قرار دهید. برای جستجو بین پست‌هایی که در یک بازه زمانی خاص ارسال شده‌اند هم می‌توانید عباراتی مانند “August 14” یا “Yesterday” را تایپ کرده و نتایج را مشاهده کنید. با نوشتن نام یک مخاطب، گروه، کانال و بات هم می‌توانید نتایج جستجو را به منبع مورد نظر محدود کنید.

جستجوی فیلترها

همه این فیلترهای جستجو را می‌توان به صورت همزمان و ترکیبی به کار گرفت و به این ترتیب یافتن یک پست خاص در تلگرام بسیار راحت‌تر و سریع‌تر از گذشته شده است.

مدیریت ناشناس گروه‌ها

رعایت اصول دموکراسی و آزادی، همواره از شعارهای تلگرام بوده‌اند و این شرکت با معرفی قابلیت ادمین ناشناس سعی کرده یک گام دیگر به تحقق این شعار نزدیک‌تر شود.

اگر مدیر یک گروه تلگرامی هستید اما می‌خواهید ناشناس باقی بمانید می‌توانید با مراجعه به بخش تنظیمات Admin، گزینه Remain Anonymous را فعال کرده و وارد حالت بتمن (Batman) شوید. مدیران ناشناس در لیست اعضای گروه نشان داده نمی‌شوند و پیام‌هایی که ارسال می‌کنند با نام گروه ثبت می‌شود (همانند اتفاقی که در کانال‌ها رخ می‌دهد).

درج نظرات در کانال

درج نظرات در کانال

کانال‌های تلگرام در واقع محلی برای ارائه مطالب توسط یک فرد،‌ شرکت یا گروه است و سایر اعضاء تنها می‌توانند به مطالعه و مشاهده پست‌ها بپردازند. تلگرام در آپدیت جدید خود سعی کرده تا با اضافه کردن قابلیت درج نظرات در زیر پست‌ها، این حالت یک طرفه بودن ارتباط در کانال‌ها را از بین ببرد.

برای قرار دادن کامنت و نظر در زیر یک پست کافیست تا بر روی قسمت مربوطه در زیر آن لمس کرده و وارد صفحه کامنت‌ها شوید. در این صفحه می‌توانید نظرات سایر اعضاء را مشاهده کرده و نظر خود را نیز درج کنید. بنابراین، نظرات در همان صفحه اصلی کانال نشان داده نمی‌شوند تا صفحه بیش از حد شلوغ نشود. البته تعداد نظرهای هر پست در زیر آن قید می‌شود.

اگر صاحب کانال هستید و مایلید قابلیت کامنت‌گذاری را برای کانال خود فعال کنید می‌توانید به Channel Settings و سپس قسمت Discussion مراجعه کنید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع telegram
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها