دونالد ترامپ هنوز هم از گلکسی اس 3 سامسونگ استفاده می کند!

بنابر گزارش جدیدی که توسط خبرگزاری نیویورک تایمز منتشر شده، برخی از اطرافیان دونالد ترامپ به این دلیل که او هنوز با استفاده از گوشی اندرویدی و نه چندان امن خود در کاخ سفید توییت می‌کند نگران هستند. با اینحال پیش از این در خبرها داشتیم که رئیس جمهور جدید آمریکا گوشی خود را با یک دستگاه رمزگزاری شده و ایمن‌تر که توسط سرویس مخفی آمریکا تأیید شده عوض کرده است. در حال حاضر نمی‌توان با اطمینان تشخیص داد که دونالد ترامپ از کدام گوشی اندرویدی استفاده می‌کند، اما می‌توان حدس‌هایی زد!

تصاویر کمی از ترامپ در حال کار با گوشی منتشر شده است، و در همین عکسها نیز در نگاه اول به نظر می‌رسد که او از یکی از مدل‌های سامسونگ گلکسی استفاده می‌کند. البته اکثر این عکسها کیفیت پایینی دارند و در تمامی آنها به نظر می‌رسد که گوشی درون یک قاب قرار گرفته باشد. در ادامه سه عکس با کیفیت از دونالد که ترامپ در حین کار با گوشی گرفته شده را با هم بررسی می‌کنیم. تصویر اول در اکتبر 2015 و توسط نیویورک تایمز منتشر شده است:

trump-phonetrump-phone-2در صورتی که تصویر به اندازه کافی بزرگنمایی شود بخش‌هایی از پشت گوشی و ویژگی‌های خاص آن قابل مشاهده خواهد بود. در این عکس برآمدگی دوربین و محل قرارگیری یک چراغ ال‌ای‌دی (LED) به وضوح قابل تشخیص است. به نظر می‌رسد که در قسمت سمت راست گوشی نیز یک قطعه همسان با این چراغ وجود داشته باشد. تنها دستگاهی که در بازار آمریکا با این مشخصات به فروش رفته سامسونگ گلکسی اس 3 (Samsung Galaxy S3) در سال 2012 بوده است. در تصویر دیگری که در همین زمان اما از زاویه متفاوتی گرفته شده به نظر می‌رسد که اندازه گوشی و محل قرارگیری دوربین و ال‌ای‌دی آن مطابق با مشخصات و ویژگی‌های خاص گلکسی اس 3 باشد.

گلکسی اس 3 از لحاظ ظاهری شباهت‌های زیادی به گلکسی اس 4 دارد، اما در گوشی‌های گلکسی اس 4 و گلکسی اس 5 بر خلاف تصاویر منتشر شده، ال‌ای‌دی زیر دوربین قرار گرفته است. همچنین جک هدفون که در قسمت بالا سمت چپ گوشی تعبیه شده با گلکسی اس 6 و اس 7 تفاوت دارد.

trump-phoneدر تصویر دیگری که در فوریه 2016 منتشر شده، دونالد ترامپ در حال مکالمه با همان گوشی (به محل قرارگیری دکمه خانه توجه کنید) مشاهده می‌شود. به نظر می‌رسد که در این عکس نیز گوشی در همان قاب قبلی قرار دارد. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید در قسمت پایینی گوشی جک هدفون وجود ندارد اما درگاه USB قابل تشخیص است. به این ترتیب می‌توان مطمئن بود که ترامپ از گلکسی اس 6 و یا اس 7 استفاده نمی‌کند. همچنین گوشی‌های گلکسی اس 5 دارای درگاه USB دوگانه بودند که با این تصویر همخوانی ندارد. درصورتی که به محل قرارگیری میکروفون توجه کنید متوجه می‌شوید که در قسمت سمت راست درگاه شارژ قرار گرفته است. میکروفون گوشی‌های گلکسی اس 3 نیز در همین قسمت قرار دارد اما در گلکسی اس 4 میکروفون به سمت چپ درگاه یواس‌بی منتقل شده است. (شکل خاص دکمه خانه که در قسمت بالایی بزرگتر و در قسمت پایینی نازک‌تر است با مشخصات گلکسی اس 3 سازگارتر است.)

به این ترتیب به نظر می‌رسد که دونالد ترامپ از یک گوشی گلکسی اس 3 که در سال 2012 با اندروید 4.3 جلی‌بین عرضه شده و آخرین بار به‌صورت رسمی در اواسط سال 2015 به روز رسانی شده استفاده می‌کند.

البته مشخص نیست که آیا ترامپ هنوز هم از همین گوشی استفاده می‌کند یا دستگاه جدیدی را خریداری کرده است. دو گزارش نیویورک تایمز نیز با هم در تعارض هستند و نمی‌توان مطمئن بود که آیا ترامپ گوشی خود را با یک دستگاه امن‌تر تعویض کرده و یا هنوز با استفاده از یک گوشی اندرویدی توییت های آتشین خود را ارسال می‌کند. اما در صورتی که او همانند این تصاویر هنوز در حال با یک دستگاه گلکسی اس 3 باشد، می‌توان مطمئن بود که گوشی او امنیت مناسبی ندارد. از آخرین باری که گوشی‌های گلکسی اس 3 به روز رسانی شده‌اند حفره‌های امنیتی زیادی شناسایی و رفع شده است.

و در نهایت در تصویر آخری که در رسانه‌های آلمانی منتشر شده، می‌توان جزئیاتی که بالاتر شرح دادیم را در آنها به راحتی مشاهده کرد. با انشار این تصاویر تقریبا می‌توانیم مطمئن باشیم که ترامپ یکی از کاربران گوشی‌های گلکسی اس 3 بوده است.

trumpphone7

طبیعی است که افراد زیادی در مورد گوشی تلفن همراه مورد استفاده قدرتمندترین مرد دنیا کنجکاو باشند و در مورد امنیت آن نگرانی‌هایی داشته باشند. شاید هیچ وقت مشخص نشود که دونالد ترامپ از چه دستگاهی استفاده می‌کند، اما به هرحال گوشی‌های گلکسی اس 3 را می‌توان جزو دستگاه‌های اندرویدی ناامن به شمار آورد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Androidcentral
مطالب مرتبط
2 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
علی رضا
3 سال قبل

بره گم شه مردک هوس باز با اون خوی حیوانیش

سعید
3 سال قبل

متاسفانه گوشی منم همینه XD ((: