کدام کشور دارای سریع ترین شبکه 4G LTE در جهان است؟

کدام کشور دارای سریع‌ترین شبکه 4G LTE در جهان است؟ و کدام کشور بهترین پوشش 4G را در اختیار دارد؟

در عصر ارتباطات، این دو سؤال بسیار حیاتی است که با سطح رفاه و پیشرفت افتصادی یک کشور گره خورده است، تا جاییکه در کمال تعجب برخی از کشورهای کوچک و در حال توسعه به سرعت در جهت پوشش و سرعت شبکه بهتر حرکت کرده‌اند تا در این راه بزرگترین کشورهای اقتصادی جهان را پشت سر بگذارند. اکنون قصد داریم آماری که در ماه نوامبر توسط OpenSignal منتشر شده را مورد بررسی قرار دهیم تا با برندگان و بازندگان این رقابت آشنا شویم.

جای تعجب نیست که دو کشوری که در زمینه پوشش و در دسترس بودن 4G LTE در سراسر جهان پیشتازند دو غول آسیایی کره جنوبی و ژاپن می‌باشند که به ترتیب درصد در دسترس بودن شبکه 4G در این دو کشور معادل 95.7 درصد و 92 درصد می‌باشد. آمریکا نیز با 81.3 درصد در رده دهم رده بندی در دسترس بودن 4G LTE قرار دارد و پر جمعیت‌ترین کشور جهان یعنی چین نیز با درصدی معادل 73.8 درصد در رده 19 ام قرار دارد. این درصد برای ایران نیز کمتر از 50 درصد می‌باشد و به این ترتیب ایران در این زمینه هم رده با کشورهایی نظیر فرانسه، روسیه، فیلیپین و ایرلند در بین 10 کشوری که کمترین میزان در دسترس بودن شبکه 4G LTE را در اختیار دارند، قرار گرفته است.

باید در نظر داشته باشید که در دسترس بودن 4G از نظر OpenSignal با پوشش جغرافیایی تفاوت دارد و به جای آن در دسترس بودن در اینجا به معنای نسبت زمانیکه کاربران به یک شبکه خاص دسترسی دارند، می‌باشد. به عنوان مثال اگر یک کشوری دارای درصد دسترسی 4G معادل 50 درصد باشد بنابراین کاربران 4G در این کشور می‌توانند سیگنال LTE را در نیمی از زمان خود دریافت کنند. این یک راه غیر متعارف برای اندازه گیری است که معایب و مزایای خاص خود را دارد: در این حالت امکان اتصال کاربران در داخل خانه و محیط بسته مورد اندازه گیری قرار می‌گیرد اما گسترش جغرافیایی شبکه به طور کامل مورد محاسبه قرار نمی‌گیرد.

با این حال نتایج در بخش ارزیابی سرعت 4G LTE کمی غافلگیر کننده است. در نوامبر 2016، سنگاپور با ارائه سرعتی معادل 45.9 مگابایت بر ثانیه سریع‌ترین سرعت 4G LTE در جهان را اختیار کاربر می‌گذارد و پس از آن کره جنوبی با اختلاف کم و با میانگین سرعت 45.8 مگابایت بر ثانیه در رتبه دوم قرار می‌گیرد. پس از کره جنوبی، در کمال تعجب کشور مجارستان در رتبه سوم قرار دارد که سرعت شبکه 4G در این کشور به طور میانگین معادل 40.6 مگابایت بر ثانیه ست. رمانی و بلغارستان که از ضعیف‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا به حساب می‌آیند نیز با سرعت 36.5 مگابایت بر ثانیه و 34.2 مگابایت بر ثانیه به ترتیب در رتبه 4 و 6 این رده بندی قرار گرفته‌اند تا شگفتی را تکمیل کنند.

رتبه ایالت متحده آمریکا در این رده بندی به شدت نا امید کننده است و این کشور تنها سرعتی معادل 13 مگابایت بر ثانیه در شبکه 4G LTE به کاربر ارائه می‌دهد که دلیل آن به احتمال زیاد به دلیل تراکم شبکه در این کشور است، اما با این حال جایگاه آمریکا در این رده بندی قابل مقایسه با کشورهای به مراتب ضعیف‌تر نظیر ونزوئلا، کامبوج و ایران می‌باشد.

همانطور که اشاره کردیم، ایران نیز با ارائه سرعتی معادل 11 مگابایت بر ثانیه در شبکه 4G LTE بالاتر از کشورهایی نظیر پاکستان، کویت، اندونزی، فیلیپین، هندوستان و … قرار گرفته است و فاصله اندکی با آمریکا دارد.

در ادامه می‌توانید در نمودارهای زیر به صورت کلی رده بندی سرعت و پوشش شبکه 4G در نقاط مختلف جهان را مورد بررسی قرار دهید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها