تحریم‌های ترامپ، این بار هواوی و ZTE را نشانه گرفت!

طبق گزارش رویترز، کاخ سفید در نظر دارد یک ممنوعیت تجاری صریح را برای تجهیزات مخابراتی چینی در نظر بگیرد. کاخ سفید با توجه به یک دستورالعمل اجرایی قصد دارد حاملان بی سیم آمریکایی را از خرید تجهیزات شرکت‌های چینی باز دارد. چنین قانونی، بی‌تردید Huawei و ZTE را به عنوان دو کمپانی بزرگ چینی و از بزرگترین تولید کننده‌های تجهیزات مخابراتی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و قطعا تاثیر قابل ملاحظه‌ای بر اجرای طرح در دست احداث شبکه 5G می‌گذارد.

این دستورالعمل اجرایی برنامه‌ریزی شده، اداره بازرگانی را برای جلوگیری از خرید تجهیزات مخابراتی چین بر اساس امنیت ملی هدایت می‌کند. اقدامی که نیاز به تصویب کنگره نخواهد داشت. از آن جا که این سفارش بر خریدهای ساخته شده توسط حامل‌های آمریکایی متمرکز می‌شود، در درجه‌ی اول بر برج‌های مخابراتی به جای تلفن‌های خریداری شده توسط افراد تاثیر می‌گذارد. رویترز با اشاره به منابع ناشناس ادعا می‌کند که این سفارش به مدت هشت ماه مورد بررسی قرار گرفته است.

کمپانی‌های هواوی و ZTE پیش از این هم در بازار ایالات متحده با مشکلاتی مواجه شده بودند. هر دو شرکت از سوی دولت ایالات متحده با استناد به بخشی از یک لایحه‌ی دفاعی در اوایل سال جاری از ارسال پیام‌های قوی برای عاملان محروم شده بودند. کمپانی ZTE با تحریم‌های فاجعه بار از سوی دولت این کشور در تابستان امسال مواجه گردید. گرچه این تحریم‌ها پس از چندی با لابی‌های سنگین برداشته شد.

بلوک رسمی کاخ سفید در بخش فناوری‌ها بعید است که به برنامه ریزی برای 5G را به تاخیر بیندازد، اما نگرانی‌های بیشتری نیز وجود دارد که تقسیم تکنولوژی شبکه ممکن است سبب ایجاد اینترنت فزاینده‌ای شود.

شرکت Huawei این موضوع را حتی در طی بیانیه‌ای کلی در مورد نگرانی‌هایی که برای عرضه کردن 5G وجود دارد، عنوان کرده است. به گزارش رویترز:

جلوگیری از حضور داشتن شرکت هواوی در بازارهای 5G، مانند تماشای رقابت‌های NBA بدون حضور هیچ یک از ستاره‌گان آن است.

Guo Ping رئیس هیئت مدیره‌ی شرکت Huawei در صفحه‌ی WeChat رسمی این شرکت نوشت:

با این شرایط شما نخواهید توانست به بالاترین استانداردهای فنی دسترسی داشته باشید.

یک نمایندا‌ی Huawei در مصاحبه‌ای با The Verge اظهار داشت که این شرکت در مورد شایعات یا حدس و گمان‌ها اظهار نظری نکرده‌است.

منبع Theverge
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها