سازمان جهانی بهداشت اپلیکیشن ویژه کرونا عرضه می‌کند

در پی شیوع جهانی ویروس کرونا و همه‌گیری بیماری ناشی از آن موسوم به کووید-19، سازمان جهانی بهداشت (WHO) در نظر دارد اپلیکیشن ویژه‌ای را با هدف کمک به کنترل این بیماری عرضه کند. این اپلیکیشن با دریافت شرح علائم بیماری قادر خواهد بود ابتلای شخص به کرونا را تشخیص داده و همچنین با استفاده از اتصال بلوتوث، افراد ناقل بیماری را ردیابی کرده و به دیگران در مورد تماس با آن‌ها هشدار دهد.

به گفته مسئولان سازمان جهانی بهداشت، این اپلیکیشن به صورت جهانی و در مارکت‌های معتبر در دسترس قرار خواهد گرفت و دولت‌ها قادر خواهند بود ویژگی‌های مد نظر خود را نیز اضافه کرده و به عنوان یک نسخه بومی آن را در دسترس شهروندان خود قرار دهند.

نماد سازمان جهانی بهداشت
نماد سازمان جهانی بهداشت

تاکنون هند، استرالیا و انگلستان، اپلیکیشن اختصاصی خود برای کنترل کرونا را عرضه کرده‌اند که با توجه به نشانه‌های بیماری توصیه‌های لازم، از جمله انجام تست کرونا، را به کاربران ارائه می‌کنند. همچنین با ردیابی مسیر رفت و آمد شهروندان، امکان کنترل بهتر بیماری را برای مسئولان بهداشتی مهیا می‌کنند.

سازمان جهانی بهداشت با توسعه اپلیکیشن جهانی کرونا قصد دارد زمینه استفاده از اینگونه فناوری‌ها را برای تمامی کشورها، به خصوص آن‌هایی که از لحاظ فنی امکانات لازم برای طراحی و توسعه اپلیکیشن را ندارند، مهیا کند. مسئولان این نهاد بین المللی انتظار دارند برنامه‌شان در کشورهای آمریکای جنوبی و آفریقا که با روند صعودی شیوع کرونا مواجه هستند، بتواند روند کنترل بیماری را تسریع کند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ndtv
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها