فایزر اولین تصاویر از خط تولید واکسن کرونا را منتشر کرد

شرکت داروسازی آمریکایی فایزر که پیش از این اعلام کرده بود در مراحل پیشرفته‌ای از تولید واکسن کرونا است، امروز ویدیویی کوتاه از خط تولید واکسن خود در بلژیک را منتشر کرد. آلبرت بورلا، مدیرعامل این شرکت در روزهای اخیر اعلام کرده بود مجوز استفاده اضطراری از واکسن کووید-19 را در هفته سوم نوامبر (اوایل آذر) از مقام‌های آمریکایی دریافت خواهند کرد.

شرکت فایزر برای دریافت مجوز از سازمان غذا و داروی آمریکا باید دستورالعمل‌های اعلام شده از سوی این نهاد را رعایت کند. دستورالعمل‌هایی که از تولید کنندگان واکسن خواسته‌اند تا دو ماه از تزریق دومین دوز واکسن به داوطلبان در آزمایش بالینی مرحله آخر صبر کنند تا در این فرصت عوارض جانبی احتمالی آن قابل بررسی باشد.

ساخت واکسن کرونا توسط فایزر

کمپانی فایزر در تولید واکسن کرونا با شرکت آلمانی بیون‌تک همکاری می‌کند و با موفقیت آمیز بودن آزمایشات بالینی قصد دارد تا انتهای سال جاری میلادی حدود 100 میلیون دوز واکسن را آماده کرده و در سال 2021 هم 1.3 میلیارد دوز دیگر را تولید و عرضه کند؛ واکسنی که در دو دوز به هر فرد تزریق می‌شود.

پس از نزدیک به یک سال از شیوع جهانی و گسترده کووید-19، دیدن تصاویر خط تولید واکسن این بیماری بسیار مسرت بخش است و امیدها را به غلبه هر چه زودتر بر ویروس کرونا بیشتر می‌کند. البته تا آن زمان همه ما وظیفه داریم با رعایت اصول بهداشتی و استفاده از ماسک، جلوی شیوع روزافزون ویروس و به خطر افتادن جان خود و دیگران را بگیریم.

منبع dailymail
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها