آی پینز

آیا گوگل پیکسل از غوطه‌ور ماندن در آب می‌تواند نجات پیدا کند؟ [تماشا کنید]

بر خلاف اکثر گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار امروز، گوگل پیکسل با قابلیت مقاومت در برابر آب همراهی نشده است و نمی‌توان آن را بر روی آب غوطه‌ور نمود. این اسمارت فون تنها گواهی‌نامه‌ی IP53 را دارد، یعنی فقط می‌تواند در برابر ترشح‌هایی خفیف از آب در یک زاویه جان سالم به در برد.

بیشتر بخوانید:

اما باید گفت که اغلب این گواهی‌نامه‌ها با رعایت احتیاط تمام توسط شرکت سازنده برای یک گوشی هوشمند اعلام می‌شوند. در اپل آیفون 7 هم دیدیم با وجود این که شرکت اپل اعلام کرده بود آیفون جدیدش تنها تا 30 دقیقه زیر آب دوام می‌آورد، آزمایش‌هایی که کاربران مختلف بر روی این اسمارت فون انجام داده بودند، نشان داد که آیفون 7 حتی تا یک ساعت هم می‌تواند در آب غوطه‌ور بماند. بنابراین باید گفت که در چنین مواردی می‌توان کمی بیشتر از آن چه که ادعا می‌شود، بر روی یک گوشی هوشمند حساب باز کرد. اما آیا این موضوع در مورد گوگل پیکسل که دارای گواهی‌نامه‌ی درجه‌ی پایین‌تری از آیفون 7 می‌باشد هم صدق می‌کند؟ برای مطلع شدن از این قضیه با دیجی رو همراه باشید.

خب، بگذارید از همین ابتدای کار خیالتان را راحت کنیم، گوگل پیکسل تا یک ساعت تمام در یک ظرف آب می‌تواند غوطه‌ور بماند و دوام بیاورد. البته اگر بخواهیم منطقی باشیم، باید گفت که در یک ظرف آب، آن هم به این کوچکی که گوگل پیکسل در آن مورد آزمایش قرار گرفته است، به سختی می‌توان فشار آبی را پیدا کرد که باعث ایجاد یک صدمه‌ی واقعی بر روی این دستگاه شود. اما به هر حال صحبت از اسمارت فونی در میان است که تنها از گواهی‌نامه‌ی IP53 برخوردار می‌باشد. این گواهی‌نامه هیچ گونه مقاومت در برابر فرورفتگی در آب را تضمین نمی‌کند. با در نظر گرفتن این نکته، باید گفت که گوگل پیکسل عملکرد بسیار خوبی را در این جا داشته است.

تنها مشکل این جا است که در پایان ویدیو مشاهده می‌کنیم که بلندگوی این پرچم‌دار شرکت گوگل، بیشتر قدرت خروجی خود را از دست داده است. علاوه بر این، در ویدیو مشخص نمی‌شود که این صدمه بر روی گوگل پیکسل، دقیقاً در چه زمانی از این آزمایش مقاومت روی داده است، آیا این اتفاق بلافاصله پس از قرار گرفتن این اسمارت فون در ظرف آب رخ داده است و یا کاهش چشم‌گیر قدرت خروجی بلندگوی گوگل پیکسل در اثر غوطه‌ور ماندن یک ساعته‌ی این دستگاه در آب بوده است.

بنابراین باید گفت در صورتی که گوگل پیکسل شما در آب رها شود، بدترین سناریوی ممکن، خراب شدن بلندگوی گوشیتان خواهد بود، البته اگر این رها شدن در آب، بر روی یک ظرف باشد.

ویدیوی مقاومت یک ساعته‌ی گوگل پیکسل در برابر آب را می‌توانید در پایین مشاهده کنید.

منبع GSMArena
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها