فبلت جدید پرچم‌دار ال جی زیر فشار؛ وی 20 تا چه میزان مقاوم است؟ [تماشا کنید]

کاربر معروف یوتیوب، JerryRigEverything، که در زمینه‌ی فناوری فعالیت می‌کند، حالا به فبلت جدید پرچم‌دار شرکت ال جی، وی 20، دسترسی پیدا کرده و این گوشی هوشمند را تحت آزمایش‌های خط و خراش، خم شدن و حرارت خود قرار داده است. ال جی وی 20 با یک محافظ صفحه‌ی نمایش از پیش قرار داده شده عرضه می‌شود و این محافظ برای آزمایش مرحله‌ی مقاومت در برابر خط و خراش، برداشته می‌شود. شیشه‌ی صفحه‌ی نمایش این دستگاه به اندازه‌ی کافی خود را مقاوم نشان داد و در برابر اعمال فشار سکه و کلید بر روی آن، خط و خراشی برنداشت. البته ال جی در قسمت بالا و پایین پنل جلویی وی 20 از پلاستیک استفاده کرده است که این موضوع می‌تواند به آن معنا باشد که این قسمت‌ها به آسانی مستعد خط و خراش برداشتن هستند.

بیشتر بخوانید:

با این حال، بلندگوها و کلیدهای قفل و تنظیم صدا از جنس فلز ساخته شده‌اند و در این آزمایش هم توانستند خود را مقاوم نشان دهند. جنس پنل پشتی ال جی وی 20 هم از فلز می‌باشد. پنل پشتی وی 20 هم مقاوم است، اما در برابر اجسامی همانند کلید، خط و خراش برمی‌دارد. در این آزمایش مقاومت حسگر اثر انگشت نیز در برابر خط و خراش برداشتن مورد امتحان قرار می‌گیرد. این حسگر حتی پس از پذیرا بودن تعدادی خط و خراش بر روی خود، هم چنان کار می‌کند. لنز سنسور دوربین اصلی با یک لایه‌ی محافظ پوشانیده شده است، اما با این حال ممکن است هم چنان خراش بردارد و حتی در صورت وجود فشار از سوی اجسام کوچک و تیز، بشکند.

در آزمایش مرحله‌ی حرارت، ال جی وی 20 در حدود 6 ثانیه مقاومت کرد و پس از آن پیکسل‌های صفحه‌ی نمایش این دستگاه در محل حرارت، شروع به سیاه شدن کردند. البته پس از دور کردن منبع حرارت، پیکسل‌ها به سرعت بازیابی می‌شوند. در مورد آزمایش خم شدن هم باید گفت که ال جی وی 20 کمی بیشتر از مدل نسل قبل خود، وی 10، منعطف می‌گردد، اما باز هم به آسانی شکسته نمی‌شود. پنل پشتی و باتری وی 20 در هنگام اعمال فشار برای آزمایش مرحله‌ی خم شدن، کمی بیرون می‌زنند، اما پس از این هم چنان گوشی کار می‌کند و کارآیی خود را از دست نمی‌دهد.

به نظر می‌رسد که آزمایش‌های مقاومت گذشته به خوبی قابل اعتنا بوده‌اند و در مورد ال جی وی 20 باید گفت که با دستگاهی روبرو هستیم که مقاومت نبستاً بالایی دارد. با این حال به شما توصیه می‌کنیم که اگر قصد خرید این فبلت پرچم‌دار شرکت ال جی را دارید، به منظور محافظت بیشتر از این دستگاه و حفظ شکل و صورت آن در بهترین حالت خود، استفاده‌ی از یک محافظ را در نظر بگیرید.

در انتها می‌توانید ویدیوی آزمایش مقاومت ال جی وی 20 در برابر برداشتن خط و خراش، خم شدن و حرارت را از طریق کانال اختصاصی دیجی رو در آپارات تماشا کنید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Phone Arena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها