ویندوز 10 ایکس از نرم افزارهای 32 بیتی نیز پشتیبانی خواهد کرد

اگر به خاطر داشته باشید، مایکروسافت چندی پیش و همزمان با معرفی تبلت ها و لپ تاپ های جدید خود از سری سرفیس، سیستم عامل ویندوز 10 ایکس (Windows 10X) را هم رونمایی کرد که قرار است ویندوز را وارد مرحله جدیدی کند. به گفته مایکروسافت، این سیستم عامل جدید که با گوشی ها و تبلت های مجهز به نمایشگر دوگانه سازگاری خوبی دارد، از لحاظ قابلیت های امنیتی پیشرفت بسیار زیادی داشته و به روزرسانی های آن نیز در پس زمینه و تقریباً بدون اینکه حتی کاربر متوجه شود، دریافت و نصب خواهند شد.

در عین حال، مایکروسافت اشاره کرده که ویندوز 10 ایکس با طیف گسترده ای از نرم افزارهای موجود برای پلتفرم ویندوز سازگاری خواهد داشت. چنین ادعایی باعث شده بود تا بسیاری این احتمال را مطرح کنند که کمپانی ردموندی قصد دارد از طریق فناوری ماشین مجازی کانتینر به این مهم دست پیدا کند و اکنون آگهی یک پست شغلی جدید در لینکدین (LinkedIn) این شایعات را تأیید کرده است. در این آگهی به صراحت به پشتیبانی اپلیکیشن های Win32 در ویندوز 10 ایکس اشاره شده که نتیجه مستقیم استفاده از کانتینرها در این نسخه از ویندوز است.

سیستم عامل ویندوز 10 ایکس

نکته جالب توجه در این بین این است که مایکروسافت قصد دارد از همان فناوری استفاده شده در سیستم عامل دسکتاپ به عنوان ویندوز سرور استفاده کند، که این مسئله می تواند باعث ارتقاء سطح امنیتی شود. هر چند که لزوماً نمی تواند عملکرد بهتر پردازنده در نسخه دسکتاپ را تضمین کند. به عنوان مثال برنامه کاربردی Windows Defender Gaurd در ویندوز 10 ایکس به 8 گیگابایت حافظه رم نیاز خواهد داشت و ممکن است با همه برنامه ها سازگاری نداشته نباشند.

انتظار می رود ویندوز 10 ایکس در اواسط سال 2020 با ورود دستگاه های دو نمایشگره ویندوزی، روانه بازار شود و در آن زمان بهتر می توان قضاوت کرد که کانتینرها در این نسخه از ویندوز تا چه حد کارایی دارند.

منبع mspoweruser
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها