تصاویر محیط کاربری سیستم‌عامل ویندوز 10 Cloud فاش شد؛ همانند ویندوز 10

چند روز پس از انتشار خبر توسعه سیستم‌عامل ویندوز 10 Cloud توسط مایکروسافت، به‌تازگی تصاویری از این نسخه منتشر شده که نشان می‌دهد رابط‌کاربری ویندوز 10 Cloud همانند ویندوز 10 است. در ادامه مطلب با دیجی‎‌رو همراه باشید.

براساس اطلاعات منتشرشده، ویندوز 10 Cloud توسط مایکروسافت در حال توسعه است تا چالش‌ بسیاری جدی برای کروم‌بوک‌ها ایجاد شود. این نسخه از ویندوز 10 به عنوان یک نسخه “ساده‌تر شده” از سیستم‌عامل جدید مایکروسافت ارائه می‌شود و به همین جهت، دستگاه‌های ویندوزی با تراشه ARM و مشخصات ضعیف‌تر می‌توانند برنامه‌های ویندوزی را به شکل مناسبی اجرا نمایند.

windows cloud 3 600x338 - تصاویر محیط کاربری سیستم‌عامل ویندوز 10 Cloud فاش شد؛ همانند ویندوز 10عرضه ویندوز 10 Cloud این فرصت را در اختیار سازندگان قرار می‌دهد تا رایانه‌های ویندوزی ارزان‌قیمتی بسازند و به این شکل، جلوی گسترش کروم‌بوک‌ها گرفته خواهد شد. البته هدف مایکروسافت از عرضه ویندوز 10 Cloud، استفاده از این سیستم‌عامل در محیط‌های آموزشی و تجاری است.

باید اشاره کنیم که تنها برنامه‌های یونیورسال بر روی سیستم‌عامل ویندوز 10 Cloud اجرا می‌شود. با اینکه تعداد برنامه‌های یونیورسال در فروشگاه ویندوز چندان بالا نیست، برنامه‌های قابل‌قبولی به صورت یونیورسال وجود دارد و این موضوع باعث می‌شود تا کروم‌بوک‌ها با یک مانع جدی مواجه باشند. البته کروم‌بوک‌ها نیز می‌توانند برنامه‌های توسعه داده شده برای سیستم‌عامل اندروید را اجرا نمایند.

در تصاویر منتشرشده از محیط این سیستم‌عامل، هیچ تفاوت قابل‌توجهی بین ویندوز 10 Cloud با نسخه استاندارد ویندوز 10 به چشم نمی‌خورد و تشخیص آن‌ها از یک‌دیگر دشوار است.

windows cloud leak 1 600x338 - تصاویر محیط کاربری سیستم‌عامل ویندوز 10 Cloud فاش شد؛ همانند ویندوز 10در حال‌حاضر، هنوز مشخص نیست که سیستم‌عامل ویندوز 10 Cloud در چه زمانی به بازار عرضه خواهد شد اما با توجه به انتشار تصاویری از محیط‌ رابط‌کاربری سیستم‌عامل جدید مایکروسافت، انتظار داریم که ویندوز 10 Cloud به صورت هم‌زمان با آپدیت عمده بعدی ویندوز 10 با نام Creators Update در ماه آوریل ارائه شود.

مایکروسافت به‌طور رسمی نسبت به شایعات موجود مبنی بر توسعه نسخه “سبک‌تر شده” ویندوز 10 واکنشی نشان نداده و این گمانه‌زنی‌ها تایید نشده است. به همین جهت، فعلاً نباید به شایعات منتشرشده امیدوار باشید.

منبع theverge

مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.