افزونه ویندوز دیفندر برای کروم و فایرفاکس هم عرضه می‌شود

بر اساس آخرین گزارش‌ها، مایکروسافت مراحل توسعه و تست برنامه کاربردی Windows Defender Application Guard را برای هر دو مرورگر کروم و فایرفاکس آغاز کرده است؛ برنامه‌ای که برای محافظت هر چه بهتر از رایانه‌های تجاری و سازمانی، طراحی شده است. این ویژگی که تاکنون تنها منحصر به مرورگر اج بود، صفحات وبی را که در لیست سایت‌های مورد اعتماد مدیران نیست، در یک فضای مجازی بارگذاری می‌کند، تا از این طریق احتمال آلوده شدن کامپیوترهای شخصی به انواع ویروس‌ها و بدافزارها کاهش یاید. در واقع، به این ترتیب حتی با باز شدن یک وب سایت مخرب نیز، می‌توان از دسترسی مهاجمان و هکرها به سیستم‌های رایانه‌ای شرکت‌ها جلوگیری کرد.

با اینکه افزونه امنیتی ویندوز دیفندر را می‌توان از فروشگاه‌های مربوط به هر مرورگر دانلود کرد، اما این افزونه بدون کمک مرورگر اج قابل استفاده نخواهند بود! به عبارت دیگر، اگر افزونه تشخیص دهد که آدرس وارد شده، در لیست سفید نیست، وب سایت را در یک برگه مجرا و ایزوله در مرورگر اج باز خواهد کرد. اما با این حال، هر پیوندی که در این برگه ایزوله کلیک شود، در صورت قابل اعتماد بودن، مجدداً در مرورگر اصلی بارگذاری خواهد شد.

برای استفاده از این قابلیت هم اپلیکیشن همراه ویندوز دیفندر و هم افزونه مختص هر یک از مرورگرها باید بر روی سیستم نصب شده باشد. همچنین از آنجا که برنامه هنوز در مراحل تست قرار دارد، در حال حاضر تنها اینسایدرها امکان نصب و استفاد از آن را دارند. مطمئناً پس از انجام تست‌ها، افزونه ویندوز دیفندر برای کروم و فایرفاکس به شکل عمومی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

منبع engadget
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar