چه چیزی باعث بردن می شود؟ آیا حاضرید بهای موفقیت را بپردازید؟

چه چیزی یک برنده را تعریف می‌کند؟ برای بسیاری برد به معنای ثروت، شیوه زندگی عالی، چیزهایی پرزرق و برق و شهرت است. اما اگر بردن خیلی به این چیزها بستگی نداشته باشد چه؟ اگر بردن به این معنا باشد که شما با اهداف و آرزوهای‌تان آشنایی دارید چه؟ درست است که برخی بردها ثروت و شهرت به همراه دارند اما بردن واقعی آرامش و حس رضایت برای‌تان به همراه می‌آورد و بله بهایی هم به همراه خواهد داشت. درادامه لیستی از چیزهایی که برای بردن باید از آن‌ها بگذرید و در واقع فدایشان کنید آورده شده، پس در ادامه با دیجی‌رو همراه باشید.

1-بله قربان‌گو بودن

اینکه سعی کنید موجبات رضایت دیگران را فراهم کنید باعث شادی آنها می‌شود اماهیچ فایده ای برای خودتان نخواهدداشت. شماهمیشه مشغول بله گفتن به درخواست‌ها و تقاضاهای دیگران هستید که همین به شما اجازه نمی‌دهد که برای بهبود و پیشرفت خودتان قدم ازقدم بردارید .شاید نتوانید دست از این روند بردارید، چون نمی‌خواهید دیگران از دست شما ناراحت یا عصبانی شوند. اما اگر می‌خواهید راه موفقیت خود را دنبال کنید، باید حتما این کار را انجام دهید.

2-حفظ روابط بی‌فایده

شاید شما یک‌سری از دوستان‌تان را از مدت‌ها پیش، مثلا دوران دبیرستان می‌شناسید، اما آنها جاه‌طلبی شما را ندارند. اگر شما خودتان را با افرادی که اهداف والا ندارند دوره کنید، به زودی خودتان هم دست ازاین اهداف می‌کشید. بخشی از موفق بودن این است که خودتان را با افراد موفق احاطه کنید. جاه‌طلبی آنها، انرژی‌شان، ایده‌هاشان و رفتارشان شما را دربرگرفته و شما هم راجع به آینده خود به خوش‌بینی می‌رسید.

3-منتظرماندن برای چیزی

چرا و برای چه چیزی منتظرهستید؟ اگرشما یک ایده‌ی کاری دارید، اگر می‌خواهید دنبال شغل جدیدی بگیرید و یا اصلا هرچیزی، به ازای هر روزی که بیشتر صبر می‌کنید، انجام کار مدنظرتان دشوارتر می‌شود. خارج شدن از منطقه‌ی امن همیشه دشواراست، اما همان برداشتن قدم اولیه، خیلی کار را برای‌مان راحت‌تر می‌کند.

4-نیاز به تایید داشتن

اگر شما منتظر تایید دوستان و خانواده‌تان درزمینه ی اهداف‌تان هستید، پس باید تا آخرعمر صبرکنید. خیلی‌ها هستند که رویاها و اهداف‌تان برایشان پوچ و دست‌نیافتنی است و با ریسک کردن شما مخالفت می‌کنند. شمابه تایید هیچکس برای دنبال کردن رویاهایتان نیازندارید!

5-محدود کردن افکار

وقتی شما به خودتان می‌گویید که از پس کاری برنمی‌آیید، پس دقیقا منتظر همین نتیجه هم باشید. هیچکس هیچوقت بانگرشی منفی به هیچ چیز دست نیافته است و این شامل بسیاری ازمشاهیر هم می‌شود.

6-شکایت از بخت بد

اکثرما لای پرقو بزرگ نشده‌ایم و هرکدام بحران‌ها، شک‌ها و بدبیاری‌های خودمان را داریم. وارد دانشگاهی که می‌خواستیم نشدیم، درکاری که دوست داشتیم مشغول نیستیم و تعهدات خانوادگی بسیاری داریم. اما گذشته، گذشته است. امروز زمان حال است و زندگی درزمان حال، کاری است که افراد موفق انجام می‌دهند.

7-اندوختن مادیات

وقتی افزایش حقوق می‌گیریم، ماشین جدید، خانه‌ی جدید یا هر چیز این چنینی میخریم. درواقع چیزهایی که موفقیت ما را در چشم دیگران به نمایش بگذارند. اما افرادی ‌که بر موفقیت‌های طولانی مدت متمرکز هستند، پول اضافی را درآینده‌ای ماندگار سرمایه گذاری می‌کنند، نه لذتی کوتاه مدت.

8-کوچک فکرکردن

وقتی وارد بزرگسالی می‌شویم، الگوی جالبی رادنبال می‌کنیم. وقتی کودک هستیم رویاها و اهداف بزرگی داریم و بابزرگترشدن، رویاهایمان کوچک و کوچک‌ترمی‌شوند به حدی که رویایمان درامنیت شغلی وحقوق بازنشستگی خوب خلاصه می‌شوند. اینها برای کسانی‌که به آن راضی‌اند اهداف بدی نیستند، اما اگر به دنبال موفقیت واقعی هستید، اینها کافی نیست. شما باید ریسک پذیرباشید، ریسک‌هایی هوشمندانه!

9-تنهایی ادامه دادن

تنهایی ادامه دادن دشوار است، چرا که گاهی لازم است کسی یا کسانی انگیزه‌بخش و مشوق ماباشند. داشتن شریکی که اهداف متعالی‌اش با شما یکسان است یک مزیت بزرگ محسوب می‌شود. شما یکدیگر را با انگیزه نگه می‌دارید و تازه، همه چیز جالب‌تر هم خواهدبود.

10-مقایسه کردن خودتان بادیگران

شما باید دست از نگرانی راجع به موفقیت دیگران برداشته و موفقیت خودتان را بادیگران مقایسه نکنید. نگران این نباشید که دیگران چکار می‌کنند، بلکه روی کار و مسیرخودتان متمرکز باشید.

11-موفقیت را بامعنای خودتان بسنجید

این مهم‌ترین نکته‌ی این مطلب است. شما نمی‌توانید موفقیت خودتان را با معیارهای دیگران تعریف کنید. شما باید آن ‌را برای خودتان تعریف کنید. وقتی این کار را کردید، باید مطابق آن هدف تعیین کرده و به آن برسید.

لینک کوتاه http://bit.ly/2NsUVly
منبع lifeoptimizer

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار ها به صورت خودکار و تصادفی انتخاب می‌شوند؛ شانس خودتون رو امتحان کنید! 😊

مطالب مرتبط