فلای تودی

نگاهی به کنفرانس مایکروسافت در E3 2019: خوب، بد، زشت!

باز هم سالی دیگر و باز هم یک نمایشگاه E3 دیگر. با اینکه سونی ترجیح داده در E3 2019 حضور نداشته باشد، اما در سمت مقابل مایکروسافت وعده بزرگ‌ترین مراسم رونمایی از بازی‌های ویدیویی را داده و گفته بود 60 بازی را در کنفرانس خود به نمایش خواهد گذاشت. با وجود اینکه بازی‌های بزرگی مانند سایبرپانک 2077، بتل‌تودز و فانتزی استار آنلاین 2، با نمایش‌های جذاب خود توانستند هیجان را به سالن برگزاری کنفرانس بیاورند، اما واقعیت این است که به نظر می‌رسد از لحاظ کیفیی، کنفرانس مایکروسافت در E3 2019 نسبت به سال قبل کمی افت داشته است. به هر حال، در این مقاله قصد داریم تا نگاهی به بهترین، بدترین و زشت‌ترین اتفاقات این رویداد پرداخته و به صورت مختصر و مفید شما را با جوانب مختلف کار مایکروسافت در E3 امسال آشنا کنیم. با ما در دیجی رو همراه باشید.

نگاهی به کنفرانس مایکروسافت در E3 2019: خوب، بد، زشت!

خوب

سایبرپانک 2077
(Cyberpunk 2077)

نگاهی به کنفرانس مایکروسافت در E3 2019: خوب، بد، زشت!

مطمئناً یکی از هیجان انگیزترین نمایش‌های امسال مایکروسافت، پخش تریلری جدید از عنوان مورد انتظار سایبرپانک 2077 بود که دیدن چهره کیانو ریوز، بازیگر سرشناس هالیوودی، در انتهای تریلر همه حضار را به وجد آورد.

این تریلر به هیچ وجه گیم پلی بازی را به نمایش نمی گذاشت و کاملاً از پیش رندر شده بود. تمرکز اصلی تریلر بر روی شخصیت اصلی بازی موسوم به V بود که کاملاً قابل سفارشی سازی بوده و تصمیماتی که در حین بازی می‌گیرد، بر روی سرنوشت دوستانش نیز کاملاً تأثیرگذار خواهد بود.

با توجه به اینکه در نمایشگاه E3 سال گذشته و همچنین نمایشگاه گیمزکام گیم پلی بازی به صورت کامل و در قالب یک ویدیوی 50 دقیقه‌ای نمایش داده شده بود، تنها چیزی که همه امسال منتظرش بودند، اعلام تاریخ عرضه بازی بود. خوشبختانه این اتفاق افتاد و در انتهای تریلر پخش شده، تاریخ 16 آوریل 2020 (28 فروردین) بر روی نمایشگر نقش بست و به این ترتیب تا کمتر از یک سال دیگر سایبرپانک 2077 وارد بازار خواهد شد.

سایبرپانک 2077 در زمان عرضه بر روی پلتفرم‌های پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی قابل بازی خواهد بود.

بتل‌لودز
(Battletoads)

نگاهی به کنفرانس مایکروسافت در E3 2019: خوب، بد، زشت!

نسخه اولیه بتل‌لودز در سال 1991 و برای کنسول NES (میکروی خودمان!) ساخته شده بود و از آن زمان به بعد دیگر خبری از این عنوان شاد و محبوب نبود، تا اینکه مایکروسافت با سفارش ساخت نسخه جدید آن به Dlala Studios تصمیم گرفت بازی را احیا کند.

خبر ساخت نسخه جدید بتل‌لودز از سال 2018 منتشر شده، اما در نمایشگاه E3 2019 مایکروسافت بالاخره از گیم پلی سریع و جذاب بازی رونمایی کرد. با وجود اینکه بازی همچنان در همان سبک و سیاق بازی‌های قدیمی طراحی شده اما از لحاظ بصری فوق العاده زیبا و چشم نواز است.

هنوز مشخص نیست که بتل‌لودز جدید هم مانند نسخه اولیه سخت و عذاب آور خواهد بود یا نه! همچینن مایکروسافت در کنفرانس خود هیچ اشاره‌ای به تاریخ عرضه بازی نکرد و فعلاً باید منتظر تریلرهای بعدی آن بمانیم.

Tales of Arise

نگاهی به کنفرانس مایکروسافت در E3 2019: خوب، بد، زشت!

بالاخره بعد از مدت ها قرار است یک نسخه جدید از سری بازی های Tales با نام Tales of Arise راهی کنسول های نسل هشتمی شود.

با وجود اینکه خبر ساخت این بازی هم پیش از نمایشگاه E3 فاش شده بود، اما با این حال دیدن آن در کنفرانس مایکروسافت بسیار خوشحال کننده و هیجان انگیز بود. چیزی که در تریلر Tales of Arise بیش از هر چیز خودنمایی می کرد، پیشرفت گرافیکی آن نسبت به نسخه های قبل بود. ظاهراً باندای نامکو بالاخره به ضرورت تحول گرافیکی بازی پی برده و قصد دارد Tales of Arise را با شکل و شمایلی به‌روزتر و مدرن‌تر روانه بازار کند.

متأسفانه، هنوز چیز زیادی درباره شخصیت ها، طرح اصلی بازی و یا سیستم مبارزات آن نمی دانیم، اما مطمئنأ در آینده نزدیک شاهد ارائه اطلاعات بیشتری از این عنوان مورد انتظار خواهیم بود. شاید توکیو گیم شو محل مناسبی برای ارائه این جزئیات باشد؛ باید منتظر ماند و دید.

در حال حاضر می دانیم که Tales of Arise در سال 2020 برای کنسول های پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی  عرضه خواهد شد.

بد

قبل از اینکه به معرفی بازی های این بخش بپردازیم باید اشاره کنیم که این بازی ها بسیار خوش ساخت و باکیفیت به نظر می رسند، اما مشکلی که وجود دارد این است که مایکروسافت در کنفرانس E3 خود چیزی جدیدی از آن ها نشان نداد و همه اطلاعاتی که ارائه شد تکراری بودند.

The Outer Worlds

نگاهی به کنفرانس مایکروسافت در E3 2019: خوب، بد، زشت!

بازی The Outer Worlds برای اولین بار در جریان مراسم جوایز سالانه بازی های ویدیویی (Game Awards 2018) نمایش داده شد و از همین رو انتظار می رفت در E3 2019 شاهد معرفی کامل‌تری از بازی باشیم.

متأسفانه مایکروسافت در کنفرانس خود هیچ اطلاعات بیشتری از The Outer Worlds ارائه نکرد: بازی دارای داستان بازیکن محور است که بر روی عرشه یک در دورترین فاصله از کهکشان رخ می دهد. شخصیت اصلی از خواب طولانی مدتی بیدار شده و خود را در شرایطی مخاطره آمیز می بیند، بنابراین باید هر چه زودتر کشتی را ترک کند. همان طور که انتظار می رود، انتخاب های بازیکن نیز در روند داستانی بازی کاملاً تأثیرگذار خواهد بود.

با اینکه بخشی از گیم پلی بازی نمایش داده شد ولی هیچ نکته قابل توجهی در آن وجود نداشت. تنها چیزی که مشخص شد تاریخ عرضه بازی بود که برای 25 اکتبر 2019 (4 آبان) برنامه ریزی شده است.

Dying Light 2

نگاهی به کنفرانس مایکروسافت در E3 2019: خوب، بد، زشت!

واقعاً نمی توان گفت پس از آن همه انتظار، تریلر نمایش داده شده از Dying Light 2 چقدر ناامید کننده بود.

با توجه به زمینه داستانی شماره اول، می شد حدس زد که در Dying Light 2 هم شخصیت اصلی بازی بنا به دلایلی در شهری گرفتار شده که به واسطه شیوع بیماری در آستانه سقوط و نابودی است. بنابراین انتظاری که از اولین نمایش بازی داشتیم بسیار فراتر از این ها بود و مایکروسافت ما را کاملاً ناامید کرد.

تنها نکته قابل ذکر در تریلر بازی، معرفی چند نوع زامبی مختلف بود. این طور که به نظر می رسد بعضی از زامبی ها از سرعت و شتاب بیشتری برخوردار بوده و در مقابل برخی دیگر هم کند بوده و با گرفتن بازیکن سعی خواهند کرد مانع پیشروی او شوند.

Dying Light 2 در بهار 2020 برای پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی  عرضه خواهد شد.

زشت

گیرز آف وار 5
(Gears of War 5)

نگاهی به کنفرانس مایکروسافت در E3 2019: خوب، بد، زشت!

برای کسانی که چیزی از خط داستانی گیرز آف وار 5 نمی دانند باید بگوییم که شخصیت اصلی بازی کیت دیاز (Kate Diaz) توسط یک مدالیون اسیر شده و این مدال به او قدرت دید ملکه لوکاست‌ها را داده و البته ظاهراً باعث تغییر شخصیت او شده است.

اما این دید جدید به چه معنی است؟ چه ارتباطی بین او و لوکاست‌ها وجود دارد؟ در گیرز آف وار 5 مارکوس فینیکس به او کمک خواهد کرد تا پاسخ این سؤال‌ها را پیدا کند.

نمایش گیرز آف وار 5 اصلاً آن چیزی نبود که از یک نسخه جدید این سری انتظار داشتیم. اما به هر حال بازی در تاریخ 10 سپتامبر (20 شهریور) برای ایکس باکس وان عرضه خواهد شد و نیازی نیست زیاد منتظر بمانیم.

سخن پایانی

این ها اتفاقات خوب، بد و زشت کنفرانس مایکروسافت در نمایشگاه E3 2019 بودند. البته ممکن است نظرها با هم متفاوت بوده و شما با تعدادی از این انتخاب‌ها موافق نباشید. خوشحال خواهیم شد اگر شما هم نظر خود را در مورد بازی‌های معرفی شده در این کنفرانس با ما و دیگر خوانندگان دیجی رو در میان بگذارید.

مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها