آی پینز

امکان حذف بخش‌هایی از یک بازی در ایکس باکس سری ایکس و اس!

با پیشرفت صنعت گیم، حجم بازی‌های PC و کنسول هم روز به روز بیشتر بیشتر شده است. با توجه به اینکه این موضوع این روزها به یکی از دغدغه‌های اصلی گیمرها تبدیل شده، مایکروسافت قابلیت جدیدی را در کنسول نسل آینده خود در نظر گرفته که می‌تواند تاحدود زیادی کمک کننده باشد و فضای ذخیره‌سازی بیشتری را در اختیار گیمرها قرار دهد. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

مایکروسافت برخلاف سونی، جزئیات بیشتری از کنسول‌های نسل آینده خود یعنی ایکس باکس سری ایکس و سری اس را فاش کرده و اطلاعات نسبتاً خوبی از این کنسول‌ها داریم. اما با این حال، یکی از قابلیت‌هایی که تا امروز هیچ خبر و نشانه‌ای از آن نبود، حذف اختیاری بخش‌هایی از بازی نصب شده روی کنسول است!

ایکس باکس سری ایکس و اس

موضوع از این قرار است که مایکروسافت راهکاری در نظر گرفته که بازیسازان بازی‌های خود را به نحوی بر روی ایکس باکس سری ایکس و سری اس عرضه کنند که کاربران بتوانند بخش‌های مختلف را به دلخواه خود حذف کرده و از مابقی بخش‌ها استفاده کنند. به طور مثال، یک بازی مانند کال آف دیوتی را فرض کنید که هم بخش داستانی دارد و هم بخش آنلاین. از آنجا که بخش تک نفره اینگونه بازی‌ها ارزش تکرار چندانی ندارد و اغلب گیمرها تنها یکبار آن را تمام می‌کنند، می‌توان پس از اتمام بخش تک نفره آن را حذف کرده، اما کماکان بتوان از بخش چند نفره آن استفاده کرد.

البته همان‌طور که اشاره کردیم، مایکروسافت تنها بستر استفاده از چنین قابلیتی را در کنسول‌های نسل آتی خود مهیا کرده و بهره‌مندی از آن به توسعه‌دهندگان بازی بستگی دارد.

منبع beebom
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها