کنترلر نوستالژیک «دوک» برای ایکس باکس وان و ویندوز 10 عرضه خواهد شد!

کنترلر «دوک» (Duke) یکی از عجیب‌ترین محصولات حوزه گیم به شمار می‌رود. این دسته بازی اولین بار در سال 2001 و به همراه کنسول ایکس باکس عرضه شد و اندازه نامتعارف آن اولین چیزی بود که توجه هر گیمری را به خود جلب می‌کرد.

بعد از گذشت بیش از یک دهه از عرضه کنترلر دوک، حال به نظر می‌رسد مایکروسافت قصد دارد با عرضه دوباره این محصول، خاطرات ایکس باکس اولیه را در ذهن گیمرها زنده کند. بر طبق آخرین اخبار منتشر شده، سیموس بلکلی (Seamus Blackley) که نقش پررنگی در طراحی نسخه اولیه ایکس باکس بر عهده داشته، وارد همکاری با شرکت Hyperkin شده تا دسته بازی دوک را برای ایکس باکس وان و ویندوز 10 تولید کند.

در زیر می‌توانید تصویر کنترلر اصلی ایکس باکس موسوم به دوک را مشاهده نمایید:

کنترلر جدید دوک
نسخه بازسازی شده اولین نسل از دسته‌های ایکس باکس موسوم به دوک

بله، دسته بازی دوک قرار است با همان شکل و قیافه و حتی همان لوگوی بزرگ ایکس باکس، به نسل جدید کنسول‌های مایکروسافت پا بگذارد. تغییرات بسیار کمی قرار است در این کنترلر اعمال شود. یکی از این تغییرات، ساخت لوگوی ایکس باکس در قالب یک نمایشگر کوچک است. البته اینکه هدف مایکروسافت از این کار چه بوده هنوز مشخص نیست. شاید با این کار می‌خواهد انیمیشن راه‌اندازی ایکس باکس را بر روی دسته نیز نمایش داده و حس نوستالژی بیشتری به آن بدهد.

از دیگر تغییراتی که در طراحی کنترلر دوک روی داده، تغییر نام دکمه‌های Back و Start است. همان طور که می‌دانید این دکمه‌ها در دسته ایکس باکس وان با دو مربع و سه خط موازی نشان داده شده‌اند و در بازسازی کنترلر دوک هم قرار است از همین شیوه علامت‌گذاری دکمه‌ها استفاده شود.

یک نکته بسیار مهم: با اینکه در تصویر بالا چندان واضح نیست، اما به نظر می‌رسد علاوه بر دکمه‌های Trigger در بالای دسته، دو دکمه Bumper نیز تعبیه شده است. همان‌طور که احتمالاً می‌دانید در دسته‌های دوک و ایکس باکس اس، در بالای دسته تنها دو دکمه Trigger تعبیه شده بود و دو دکمه با رنگ‌های سیاه و سفید هم بر روی بدنه دسته، وظیفه دکمه‌های Bumper را بر عهده داشتند تا بدین ترتیب کنترلر ایکس باکس از لحاظ تعداد دکمه‌ها چیزی از پلی استیشن کم نداشته باشد. اما تقریباً همه به این نکته اذعان دارند که استفاده از چهار دکمه در بالای دسته (مطابق با طرح دسته‌های پلی استیشن) ایده بسیار بهتری بوده و در حال حاضر نیز به استانداردی در بین کنترلرهای بازی تبدیل شده است. همین مسئله باعث شده تا مایکروسافت دو دکمه دیگر نیز به قسمت فوقانی کنترلر دوک اضافه کند. البته دکمه‌های سیاه و سفید کلاسیک همچنان بر روی بدنه به چشم می‌خورند که به نظر می‌رسد تنها جنبه تزئینی داشته باشند.

به هر حال، دسته دوک برای هوادارن کنسول ایکس باکس در راه است و Blackley تصویر فوق را در توییتر ارسال کرده و اعلام نموده که این دسته کاملاً مورد تأیید مایکروسافت بوده و اواخر سال جاری میلادی راهی بازار خواهد شد. البته هنوز قیمتی برای این محصول اعلام نشده است. نظر شما چیست؟ برای زنده کردن خاطرات خود از اولین کنسول ایکس باکس، چقدر حاضرید هزینه کنید؟

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع pcworld
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها