چرا سونی علاقه‌ای به ساخت پلی استیشن ویتا 2 ندارد؟

اگر از علاقه‌مندان کنسول‌های دستی سونی بوده و منتظر عرضه نسل جدیدی از پلی استیشن ویتا (PlayStation Vita) هستید، خبر بدی برایتان داریم. این طور که به نظر می‌رسد سونی در حال حاضر برنامه‌ای برای ساخت کنسول قابل حمل جدیدی ندارد و ممکن است انتظارتان از آنچه پیش‌بینی می‌کردید، طولانی‌تر شود. اندرو هاوس (Andrew House)، رئیس بخش سرگرمی‌های سونی به تازگی در اظهارنظری پیرامون کنسول‌های دستی، احتمال تولید نسل جدیدی از این کنسول‌ها را توسط سونی رد کرده است.

آقای هاوس در مصاحبه‌ای که با بلومبرگ داشته، به این نکته اشاره کرده که سونی ترجیح می‌دهد به جای اتلاف منابع خود در پروژه‌ای مانند پلی استیشن ویتا 2 (یا هر کنسول قابل حمل دیگری)، تلاش و توان خود را صرف تولید محتوا و سرویس‌های بیشتر برای پلی استیشن 4 نماید. وی این حقیقت را نیز بیان کرده که در خارج از ژاپن و آسیا تقاضای زیادی برای کنسول فعلی ویتا وجود نداشته است.

کنسول پلی استیشن ویتا
آخرین نسل از کنسول‌های قابل حمل سونی با نام پلی استیشن ویتا

تجربه پلی استیشن ویتا نشان داد که در خارج از ژاپن و آسیا، تقاضای زیادی برای این نوع کنسول‌های بازی وجود ندارد. شیوه زندگی مردم به سمتی رفته که گوشی‌های هوشمند کاملاً به بازار مسلط شده و توانسته‌اند خود را به عنوان وسیله همراه کاربران و گیمرها تثبیت نمایند، که این عامل بسیار تعیین کننده‌ای است.

اما آیا این بدان معنی است که کنسول نینتندو سوئیچ هیچ رقیبی از جانب سونی نخواهد داشت؟ به نظر می‌رسد که اینگونه باشد، زیرا آقای هاوس اشاره کرده که بازار کنسول‌های قابل حمل را چندان بزرگ و پرسود نمی‌داند.

کنسول نینتندو یک دستگاه ترکیبی است و این یک رویکرد و استراتژی کاملاً متفاوت است. ما به بازار اینگونه ابزارها به چشم یک فرصت نگاه نمی‌کنیم. ما همچنان بر روی ارائه یک تجربه گیمینگ بسیار متصل تمرکز داریم و با بهره‌گیری از طیف گسترده‌ای از دیگر سرگرمی‌ها، امکان انجام باز ی با چندین فرد متعدد را بر روی صفحه نمایش‌های بزرگ خانگی، مهیا می‌کنیم.

نینتندو سوئیچ
کنسول هیبریدی نینتندو سوئیچ که امکان بازی در قالب یک کنسول قابل حمل را نیز فراهم می‌کند

با توجه به کاهش میزان فروش ویتا و استقبال نه چندان خوب گیمرها از آن در بازار ایالات متحده، این اظهارنظرهای آقای هاوس چندان هم تعجب برانگیز نیست. با این حال، طراحی و ساخت نسخه‌ای هیبریدی و قابل حمل از کنسول پلی استیشن 4 که بتواند امکان انجام بازی در خارج از خانه را نیز فراهم کند، می‌تواند موجب خشنودی طیف گسترده‌ای از گیمرها شود.

نظر شما چیست؟ آیا شما هم فکر می‌کنید با گسترش روزافزون گوشی‌های هوشمند، دیگر دوران کنسول‌های دستی و قابل حمل به سر رسیده است؟ یا همچنان منتظر عرضه کنسول قابل حمل جدیدی از سونی یا نینتندو هستید؟ نظرات خود را با ما و دیگر خوانندگان دیجی رو در میان بگذارید.

منبع mp1st
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها