قابلیت Backwards Compatibility کنسول Xbox One باعث افزایش فروش آن شده است

شرکت مایکروسافت حضور بسیار خوب و موفقی در نمایشگاه E3 امسال داشت و مطمئنا یکی از دلایل این موفقیت، معرفی قابلیت جدید Backwards Compatibility برای کنسول Xbox One بود که به وسیله آن دارندگان این کنسول خواهند توانست بازی های کنسول قبلی مایکروسافت یعنی Xbox 360 را بر روی دستگاه خود اجرا نمایند. با وجود این که هنوز این قابلیت به کنسول نسل هشتمی مایکروسافت اضافه نشده و قرار است در اواخر امسال در دسترس قرار گیرد ولی با این حال به نظر می رسد این موضوع تاثیر مثبتی بر میزان فروش Xbox One داشته است. در حالی که Xbox One در ماه ژوئن موفق نشده بود رده اول آمار NPD (فروش جهانی کنسول ها) را از دست پلی استیشن 4 خارج کند، اما این کنسول همچنان به روند رو به رشد خود ادامه می دهد و آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer) رئیس بخش Xbox، معتقد است که معرفی ویژگی Backwards Compatibility در تقویت میزان فروش این کنسول بسیار تاثیر گذار بوده است.

Xbox 360 and Xbox One

اخیرا در وب سایت توییتر، سوالی از آقای اسپنسر پرسیده شده است مبنی بر این که، وی تاثیر معرفی قابلیت Backwards Compatibility را در رشد 51 درصدی فروش Xbox One در ماه ژوئن نسبت به سال گذشته چگونه ارزیابی می کند؟ وی در پاسخ به این سوال این گونه عنوان کرده است که:

ماه بسیار خوبی بود. در این ماه بسیاری از دارندگان کنسول Xbox 360 تصمیم گرفتند که سخت افزار خود را ارتقا دهند و به نسل بعد قدم بگذارند و ما بر روی این مسئله توجه زیای داریم.

این سخنان آقای اسپنسر بسیار معنی دار می باشد و می توان دریافت که با وجود این که بسیاری از گیمر ها به نسل جدید کنسول ها روی آورده اند ولی با این حال هنوز تعداد زیای نیز تصمیم به تغییر نسل کنسول خود نگرفته اند. البته با وجود عرضه بازی های انحصاری نسل جدید مانند Batman: Arkham Knight و عنوان های سالانه ای مانند سری Assassin’s Creed که به کلی نسل قبلی را از لیست پلتفرم های مقصد خود حذف کرده اند، مطمئنا افراد بیشتری به دنبال تهیه کنسول های Xbox One و پلی استیشن 4 خواهند بود.

Play Xbox 360 Games On Xbox One

قابلیت Backwards compatibility مطمئنا می تواند کسانی را که قصد تغییر نسل و فروش کنسول Xbox 360 خود را دارند به سمت کنسول جدید مایکروسافت روانه کند و اگر شرکت مایکروسافت واقعا تمرکز خود را بر روی تهیه لیستی کامل از بازی های Xbox 360 با قابلیت پشتیبانی از Backwards compatibility گذاشته باشد، به احتمال فراوان در جذب مخاطبان جدید می تواند بهتر از کنسول پلی استیشن 4 سونی عمل کند.

مایکروسافت اعلام کرده که در اواخر سال جاری و به محض عرضه قابلیت Backwards compatibility، تعداد 100 بازی کنسول Xbox 360 از این قابلیت پشتیبانی خواهند کرد، بنابر این می توان امیدوار بود که این شرکت حالا می تواند یک ویژگی چشمگیر برای کسانی که در انتخاب کنسول نسل جدید مردد بودند ارائه نماید و برگ برنده ای در مقابل کنسول سونی داشته باشد.

attackofthefanboy

مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد