کنترلر ایکس باکس وان در آینده‌ای نزدیک از هدست Gear VR پشتیبانی خواهد کرد

پیش از این مایکروسافت اعلام کرده بود که قصد دارد تکنولوژی بی‌سیم ایکس باکس را برای رایانه‌های شخصی و دیگر لوازم جانبی بازی ارائه نماید و این شامل پشتیبانی کنترلر بی‌سیم ایکس باکس از هدست واقعیت مجازی Gear VR سامسونگ نیز می‌شود. این شرکت صاحب نام که در حال توسعه هدست واقعیت افزوده اختصاصی خود نیز هست و در این زمینه جزو رقبای هدست Gear VR سامسونگ به شمار می‌رود (به طور کلی، این دو شرکت در بسیاری از سطوح مرتبط با تلفن همراه در حال رقابت با یکدیگر هستند)، خبر مذکور را در پایگاه اطلاع رسانی Xbox Wire اعلام کرده است.

اولین بازی‌ پشتیبانی کننده از کنترلر بی‌سیم ایکس باکس در هدست Gear VR، عنوان Minecraft: Gear VR Edition خواهد بود، اما در نهایت تمامی بازی‌های این هدست واقعیت مجازی، امکان پشتیبانی از کنترلر مذکور را خواهند یافت. به خاطر داشته باشید که مایکروسافت در سال 2014 تمام حقوق بازی Minecraft را با قیمت 2.5 میلیارد دلار خریداری کرد.

پشتیبانی کنترلر ایکس باکس وان از Minecraftقرار است با انتشار یک به‌روزرسانی برای این بازی، در ماه اکتبر (مهر-آبان) پشتیبانی از کنترلر بی‌سیم ایکس باکس به آن افزوده شود و بدین ترتیب همه دارندگان هدست Gear VR امکان استفاده از این کنترلر خوش دست را خواهند داشت. البته باید آخرین به‌روزرسانی برای کنترلر نیز دریافت شود. بنابراین اگر از دارندگان هدست واقعیت مجازی سامسونگ هستید، تنها کاری که باید بکنید این است که تا زمان عرضه به‌روزرسانی بازی Minecraft منتظر بمانید و پس از آن قادر خواهید بود به راحتی کنترلر ایکس باکس خود را از طریق بلوتوث به هدست وصل کرده و شروع به بازی کردن نمایید.

در انتها باید اشاره کنیم که طبق اعلام مایکروسافت، این شرکت در حال حاضر در حال کار بر روی پشتیبانی از کنترلر ایکس باکس برای بازی‌های قدیمی و همچنین عناوین آینده هدست واقعیت مجازی Gear VR است و به زودی جزئیات بیشتری در این خصوص اعلام خواهد کرد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع pocket-lint
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها