پس از خود کینکت، تولید آداپتور این دستگاه نیز متوقف شد

کینکت ایکس باکس وان

همان طور که ممکن است به یاد داشته باشید، مایکروسافت در ماه اکتبر سال گذشته خط تولید کینکت (Kinect) را برای همیشه متوقف کرد و این ابزار نوآورانه به تاریخ پیوست. اما این طور که به نظر می رسد علاوه بر از رده خارج شدن کینکت، آداپتور این دستگاه نیز دیگر تولید نخواهد شد.

در بیانیه ای که مایکروسافت به وب سایت مشهور Polygon ارائه کرده، سخنگوی این شرکت گفته:

پس از بررسی های دقیق، تصمیم گرفتیم که تولید آداپتور کینکت ایکس باکس را متوقف کنیم تا بیش از پیش تمرکز خود را بر روی تولید و عرضه لوازم جانبی بازی جدید و محبوب برای ایکس باکس و ویندوز 10 معطوف نماییم.

برای کسانی که در مورد کینکت و آداپتور ان آشنایی زیادی ندارند باید بگوییم که سنسور حرکتی کینکت در ایکس باکس وان دارای یک آداپتور ویژه است که امکان اتصال آن به سایر دستگاه ها و کنسول ها مانند ایکس باکس وان اس، ایکس باکس وان ایکس و یا رایانه های ویندوزی را مهیا می کند. توقف خط تولید این آداپتور به این معنی است که اگر آداپتور فعلی خود را از دست بدهید و یا اینکه هنوز این آداپتور را تهیه نکرده باشید، دیگر نمی توانید از کینکت خود بر روی دستگاهی غیر از خود ایکس باکس وان استفاده کنید.

با وجود اینکه کینکت آن طورها که مایکروسافت امیدوار بود، نتوانست صنعت بازی های رایانه ای را متحول کند، اما این سنسور استفاده های زیادی را خارج از دنیای بازی و گیم پیدا کرده است، به طوری که متخصصان برخی از صنایع (مانند پزشکی) آن را برای مقاصد دیگر استفاده می کنند.

منبعubergizmo
حسین محمودزاده
حسین محمودزاده عاشق فناوری‌های نو و دنیای تکنولوژیه و به مطالعه و تحقیق در این زمینه علاقه داره. او چندین سال هست که به صورت جدی به نویسندگی در حوزه آی تی می‌پردازه و نویسندگی در وب سایت دیجی رو از مهمترین فعالیت‌هاش در این زمینه به شمار می‌ره. فعالیت در حوزه بازی‌های رایانه‌ای از دیگر علایق او هست و در این زمینه حرف‌های زیادی برای گفتن داره!

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید