کالبد شکافی شیائومی می میکس 3 و کشف راز مکانیسم کشویی آن [تماشا کنید]

شیائومی می میکس 3 (Xiaomi Mi Mix 3) از یک مکانیسم کشویی منحصر به فرد استفاده می‌کند که به دو جفت آهنربای نئودیمیومی قوی مجهز است تا تلفن را در موقعیت‌های بالا و پایین نگه داشته و همچنین یک احساس فنریت را بین این دو حالت برقرار کند.

اگر کنجکاو هستید که بدانید این مکانیسم چگونه کار می‌کند، می توانید ویدیویی را که در کانال یوتیوبی JerryRigEverything منتشر شده و در ادامه آن را برای شما قرار داده‌ایم، تماشا کنید. شما می‌توانید دو عدد از آهنرباها را در دقیقه 2:35 این ویدیو ببینید، اما این تنها نیمی از آهنرباهای به کار رفته در شیائومی می میکس 3 است.

دو آهنربای دیگر در پشت پانل نمایشگر قرار دارد. این دو جفت آهنربا در هنگام بسته بودن گوشی، همدیگر را جذب کرده و با هم چفت می‌شوند، اما در حالت باز بودن سیستم کشویی، همدیگر را دفع می‌کنند. یک کابل نواری هم وجود دارد که از طریق سوراخ تعبیه شده در مادربورد، این دو قسمت را به یکدیگر متصل می‌کند.

در ویدیوی کالبد شکافی شیائومی می میکس 3 این مکانیسم کشویی به خوبی قابل مشاهده بوده و می‌توان آن را با مکانیسم مشابهی که توسط هواوی در آنر مجیک 2 (Honor Magic 2) به کار گرفته شده است، مقایسه کرد. شایان ذکر است که هواوی نام مکانیسم خود را “مکانیسم لغزشی پنج مسیر پروانه‌ای” گذاشته است.

با توجه به ویدیو، به نظر می‌رسد که شیائومی برای حفاظت از کابل نواری و دیگر اجزای داخلی که ممکن است توسط مکانیسم کشویی گوشی تحت تاثیر قرار گیرند، تدابیر ویژه‌ای اندیشیده است. در واقع این شرکت ادعا می‌کند که می میکس 3 می‌تواند 300،000 بار باز و بسته شود، بدون اینکه صدمه‌ای ببیند. البته آزمایش‌های مستقل نیز نشان داده‌اند که این گوشی می‌تواند به راحتی و بدون آسیب، 600،000 بار باز و بسته شود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع youtube
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها