نصب پوستر «هواوی میت ایکس» در چین؛ این گوشی انعطاف‌پذیر به زودی عرضه می‌شود؟!

سامسونگ اولین گوشی انعطاف پذیر خود به نام گلکسی فولد را اوایل سال جاری میلادی معرفی کرد و قصد داشت تا در ماه آوریل (اوایل اردیبهشت 98) آن را روانه بازار کند. هواوی هم با فاصله بسیار کمی از سامسونگ، اولین گوشی انعطاف پذیر خود موسوم به هواوی میت ایکس را رونمایی کرد تا شرکت کره ای رقیبی جدی در این زمینه داشته باشد.

مشکلاتی که در آخرین لحظات برای گلکسی فولد پیش آمد باعث شد تا عرضه این گوشی نوآورانه به تعویق بیفتد و حتی تا به امروز نیز هیچ تاریخ عرضه جدیدی برای آن اعلام نشده است. این مشکلات باعث شد تا همه گمان کنند هواوی به راحتی محصول خود را زودتر از رقیب روانه بازار خواهد کرد و لقب اولین تولید کننده انبوه گوشی انعطاف‌پذیر را از آن خود خواهد کرد. اما جنگ تجاری بین آمریکا و چین، دامن این شرکت را هم گرفت و باعث شد تا در زمینه خرید قطعه با مشکلات متعددی روبرو شده و در نتیجه نتواند میت ایکس را به موقع عرضه کند (البته هواوی در زمان معرفی، تاریخ عرضه ای برای گوشی خود تعیین نکرده بود). این شرایط باعث شد تا دوباره امید به تیم تولید سامسونگ برگردد و سران این شرکت رسیدن به لقب اولین تولید کننده گوشی انعطاف‌پذیر را دست یافتنی ببینند.

اما این کش و قوس ظاهراً همچنان ادامه دارد و پوسترهایی که از هواوی میت ایکس در یک فروشگاه چینی نصب شده، نشان از عرضه قریب الوقوع آن و در نتیجه نقش بر آب شدن دوباره برنامه های سامسونگ، دارد.  امروز تصاویری از یک پوستر بزرگ منتشر شده که ظاهراً در یک فروشگاه چینی در معرض دید قرار گرفته و به معرفی و تبلیغ هواوی میت ایکس می پردازد؛ گوشی هوشمندی که اولین گوشی انعطاف‌پذیر هواوی و همچینن اولین گوشی 5G این شرکت محسوب می شود.

در این پوستر هیچ اشاره ای به تاریخ عرضه هواوی میت ایکس نشده اما نصب شدن آن می تواند نشانه خوبی از نزدیک شدن به زمان عرضه گوشی باشد. پیش از این نیز مدیر فروش هواوی در مصاحبه ای اعلام کرده بود گوشی هواوی میت ایکس اواخر ماه ژوئیه یا اوایل ماه اوت (یعنی در همین روزهایی که سپری می کنیم)، در کشور چین عرضه خواهد شد.

باز هم تأکید می کنیم که تمامی این صحبت ها فعلاً در مورد عرضه میت ایکس در کشور چین مطرح شده اند و عرضه جهانی این گوشی با فاصله چند ماهه انجام خواهد شد. پیش‌تر گفته شده بود که در ماه سپتامبر (اواخر تابستان) فروش هواوی میت ایکس در بازارهای جهانی آغاز خواهد شد، اما با توجه به تحریم های اعمال شده علیه شرکت سازنده، به احتمال زیاد برنامه عرضه این گوشی نیز دچار تغییراتی خواهد شد و در حال حاضر نمی توان تاریخ عرضه دقیقی را برای آن پیش بینی کرد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها