سقوط 40 درصدی ارزش بیت کوین و کاهش قیمت آن به زیر 12 هزار دلار!

حتماً اطلاع دارید که در طی چند ماه اخیر پول مجازی بیت کوین سر و صدای زیادی به راه انداخته بود و قیمت آن روز به روز بیشتر می‌شد. در همین اواخر ارزش این پول مجازی چنان با سرعت افزایش پیدا می‌کرد که تنها در طی چند روز قیمت آن از 10,240 دلار به 19,994 رسید. اما به تازگی ارزش بیت کوین به شدت کاهش یافته و به نظر می‌رسد دوران پرشکوه این واحد پول مجازی به پایان خود رسیده است.

بر اساس آخرین گزارش‌ها از سوی CoinMarketCap، قیمت بیت کوین تنها در عرض 24 ساعت حدود 25 درصد کاهش یافته و به 12,874 رسیده است. البته این سقوط آزاد همچنان ادامه دارد و در حال حاضر نیز قیمت بیت کوین به 11,000 رسیده است. در همین حال، دومین واحد پول مجازی دنیا، یعنی اتریوم (Ethereum) هم از بحران افت قیمت مصون نمانده و ارزش آن 550 دلار کاهش یافته است.

طبق رسم معمول در دنیای پول‌های مجازی، همه واحد‌های پولی به یکباره دچار افت قیمت شده‌اند و تنها در عرض 24 ساعت ارزش اتریوم 27.4 درصد کاهش یافته، بیت کوین با کاهش قیمت 36.3 درصدی مواجه شده، ارزش ریپل (Ripple) 6.2 درصد سقوط کرده و لایت کوین (Litecoin) هم افت قیمت 29 درصدی را تجریه کرده است.

قیمت بیت کوین

هیچ توضیح دقیقی برای این کاهش قیمت وجود ندارد. البته پیش از این اخباری در مورد بیت کوین منتشر شده بود که از آن جمله می‌توان به تصمیم دولت روسیه در مورد اعمال برخی نظارت‌های جدید بر واحدهای پولی مجازی اشاره کرد، اما هیچ کدام از این اخبار جنبه منفی نداشته‌اند. یکی از عوامل احتمالی افت قیمت بیت کوین، می‌تواند افزایش قیمت انشعاب جدید این پول مجازی با نام بیت کوین کش (Bitcoin Cash) باشد، که اخیراً در پایگاه اینترتی Coinbase ثبت شده و توسط تعدادی از افراد مطرح در دنیای پول‌های مجازی، به عنوان یک جایگزین خوب برای بیت کوین شناخته شده است. اما علت هر چه هست، به نظر می‌رسد این افت قیمت کاملاً لازم بود تا باعث فروکش کردن شوک وارد شده به بازار شود.

با تغییر و تحولات اخیر و افت قیمت پول‌های مجازی، ارزش این بازار حدود 179 میلیارد دلار کاهش یافته و در حال حاضر به 471 میلیارد دلار رسیده است. با اینکه در نگاه اول ممکن است چنین افت قیمتی بسیار دردناک به نظر برسد، اما به یاد داشته باشید که هنوز هم قیمت بیت کوین با قیمت چند ماه قبل آن قابل مقایسه نیست و به عنوان مثال ارزش این پول مجازی در حال حاضر نسبت به روز اول دسامبر 30 حدود 30 درصد و نسبت به اوایل سال 2017 حدود 1300 درصد بیشتر است! واحدهای پول مجازی هیچگاه از ثبات برخوردار نبوده‌اند و چنین افت قیمت ناگهانی و یکباره‌ای پیش از این اتفاق افتاده بود و بعد از این هم ممکن است دوباره اتفاق بیفتد.

لینک کوتاه http://bit.ly/2Dlgdga
منبع mashable

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار ها به صورت خودکار و تصادفی انتخاب می‌شوند؛ شانس خودتون رو امتحان کنید! 😊

مطالب مرتبط