آزمایش سقوط آیفون 7 در برابر آیفون 6 اس؛ کدام برنده است؟[تماشا کنید]

آزمایش سقوط آیفون 7 در برابر آیفون 6 اس؛ کدام برنده است؟[تماشا کنید]

اپل آیفون 7 به تازگی توانسته یک رکورد جدید رقم بزند و به امتیاز فوق العاده 178,000+ در برنامه بنچمارک AnTuTu دست یابد. در این صورت و حداقل بر اساس تئوری آیفون 7 و آیفون 7 پلاس قدرتمند‌تر از آیفون‌های سری 6 اس ظاهر شده‌اند. در حالی که تست‌های بنچمارک نظیر Antutu به ما کمک می‌کند تا بتوانیم گوشی‌ها را از لحاظ قدرت پردازشی با هم مقایسه کنیم، آزمایش سقوط نیز می‌تواند ما را در جهت مقایسه کیفیت ساخت آیفون 7 نسبت به آیفون 6 اس کمک کند. این آزمایش کاملا عادلانه برگزار شد و هر دو گوشی موبایل دقیقا از ارتفاع 1 متری (3.2 فوت) و به وسیله یک دستگاه که برای همین آزمایش طراحی شده رها شدند تا هیچ شک و شبهه‌ای باقی نماند.

در این آزمایش هر گوشی 3 نوع سقوط آزاد را تجربه کرده‌اند که اولین آن، آزمون سقوط بر روی قسمت پشتی است. پس از اتمام مرحله اول، بر پشت آیفون 7 و 6 اس تنها آثاری جزیی از برخورد با زمین قابل مشاهده بود. این مرحله به خوبی انجام شد و هر دو گوشی سر بلند و با خراش‌هایی جزیی که در تنها زیر نور قابل مشاهده هستند از این آزمون عبور کردند. داستان برای لبه‌های کناری نیز به همین صورت است و تنها با آثاری جزیی نیز آزمون سقوط بر روی لبه‌ها به پایان می‌رسد.

اما قضیه به کلی در آزمون سقوط بر روی صفحه‌نمایش متفاوت است و هر دو گوشی iPhone 7 و iPhone 6S به شدت دچار آسیب جدی شدند. از نظر ظاهری هر دو مدل به شدت آسیب دیدند اما با این حال هنوز هم قادر به ایجاد تماس تلفنی بودند. آیفون 6 پلاس توانست تا 5 بار سقوط بر روی صفحه‌نمایش را تحمل کند و از این نظر بر روی این گوشی می‌توان بیشتر از گلکسی اس 7 اعتماد کرد.

اما نو رسیده اپل توانست تا 8 بار سقوط بر روی صفحه‌نمایش را به جان بخرد که نشان از موفقیت تیم مهندسی اپل برای افزایش مقاومت آیفون 7 در برابر آسیب‌ها دارد. شما می‌توانید تمام آزمون را در ویدیو زیر مشاهده کنید. به یاد داشته باشید که آیفون 7 و آیفون 7 پلاس هر دو دارای گواهی IP67 بوده و در مقابل نفوذ آب و گرد و خاک مقاوم هستند، در حالی که iPhone 6S هیچ گونه گواهی نظامی را برای چنین شرایطی ندارد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید