نت فلیکس صفحه پارسی زبان وب‌سایت خود را حذف کرد!

نت فیلیکس صفحه پارسی زبان وب‌سایت خود را حذف کرد!

اگر به یاد داشته باشید اوایل سال جاری در خلال نمایشگاه CES 2016 بود که نت فلیکس، بزرگترین سرویس تلویزیون اینترنتی جهان از فعال سازی سرویس خود مخصوص کاربران ایرانی و چندین کشور دیگر خبر داد، اما چیزی نگذشت که به دلیل فیلترینگ داخلی، وب سایت و این سرویس به کلی از دسترس کاربران ایرانی خارج شد.

شایان ذکر است که یادآوری کنیم، نت فلیکس یکی از بزرگترین خدمات دهندگان سرویس‌های ویدیویی و پخش آنلاین فیلم محسوب می‌شود که تا قبل از سال 2016 و به دلیل تحریم‌های اعمال شده، به روی کاربرانی ایرانی مسدود بود.

حال اگر به وب سایت نت فلیکس مراجعه کنید با صفحه‌ی پیوندها مواجه خواهید شد و یا در هنگام استفاده از اپلیکیشن آن با خطا روبرو می‌شوید. با این وجود تا به این زمان دست‌اندرکاران این سرویس هیچ واکنش رسمی‌ای نسبت به فیلترینگ نت فلیکس در ایران نشان نداده‌اند، تا اینکه ما  در دیجی رو با بررسی صفحه اختصاصی مخصوص کاربران ایرانی، به آدرس http://www.netflix.com/ir دریافتیم که این کمپانی صفحه‌ای که برای کاربران پارسی زبان خود آماده کرده بود را به کلی حذف کرده است!

حال این سوال مطرح می‌شود که آیا این اتفاق از واکنش حاصل از فیلترینگ وب سایت نت فییکس نشات می‌گیرد و یا اینکه مسئولین این سرویس دلایل دیگری برای حذف صفحه‌ اختصاصی پارسی زبان وب سایت خود دارند؟!