شرکت پگاترون تولید آزمایشی مایکروسافت سرفیس فون را آغاز کرده است

اگر چه دستگاه‌های مبتنی بر پلت فرم ویندوز فون قطعاً در اولویت شرکت مایکروسافت برای سال 2016 نبوده است، اما گفته‌های اخیر مدیر عامل این غول فناوری، ساتیا نادلا (Satya Nadella)، مبنی بر تمایل مایکروسافت برای ساخت «گوشی هوشمندی همه کاره» کنجکاوی بسیاری را بر انگیخته است. این مدیر عامل مایکروسافت، ظاهراً به سرفیس فون (Surface Phone) اشاره‌ای داشته است. دستگاهی که مدت‌هاست شایعات در مورد آن با هیجان توسط هواداران این شرکت دنبال می‌شود.

بیشتر بخوانید:

اخیراً نیز گزارشی در روزنامه‌ی تایوانی Commercial Times منتشر شده است که شایعه‌ی تولید سرفیس فون مایکروسافت را تقویت می‌بخشد. در گزارش این روزنامه ادعا شده است که شرکت پگاترون (Pegatron – یک شرکت تولید قطعات الکترونیکی تایوانی که کارخانه‌های بزرگی در چین و سایر نقاط جهان دارد و به طور عمده در زمینه‌ی طراحی، تولید، توسعه و مونتاژ به شرکت‌های برند خدمات می‌دهد)، تولید نمونه‌های آزمایشی مایکروسافت سرفیس فون را آغاز کرده است. همان طور که می‌دانید، شرکت پگاترون در کنار ساخت هر ساله‌ی آیفون‌های شرکت اپل، وظیفه‌ی تولید رایانه‌ی رومیزی شخصی گران قیمت ردموندی‌ها، با عنوان سرفیس استودیو (Surface Studio) را نیز بر عهده داشته است. حالا به نظر می‌رسد که همکاری دو جانبه‌ی پگاترون و مایکروسافت در حال گسترش است و این شایعه‌ی اخیر محتمل به نظر می‌رسد.

علاوه بر این، با توجه به شایعات گذشته، می‌توان گفت که از همین حالا جزئیات کمی را در مورد سرفیس فون می‌دانیم. بر این اساس، گوشی هوشمند همه‌ی کاره‌ی مایکروسافت، به یک پردازنده‌ی قدرتمند اسنپ دراگون 835 شرکت کوالکام مجهز خواهد شد و یک حسگر اثر انگشت نوری نیز در درون صفحه‌ی نمایش آن تعبیه می‌شود. به احتمال فراوان، مایکروسافت توانایی اجرای برنامه‌های x86 و یونیورسال ویندوز را از طریق حالت کانتینیوم (Continuum)، با هدف بیش از پیش نزدیک شدن دستگاه‌های موبایلی و رایانه‌های رومیزی را به سرفیس فون خواهد داد.

زمان عرضه‌ی احتمالی مایکروسافت سرفیس فون در اواخر سال 2017 یا حتی اوایل سال 2018 میلادی می‌باشد، البته اگر شایعات در مورد ساخت این دستگاه صحت داشته باشد! تا آن زمان می‌توانید در اسلایدشوی زیر طرح‌های مفهومی یک هنرمند از سرفیس فون را تماشا کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید