بازی‌های خاطره انگیز PS2 با کیفیتی بالاتر به کنسول PS4 می‌آیند

اجرای بازی ps2 روی ps4

بدون شک می‌توان گفت که عرضه کنسول PS2 توسط شرکت سونی، یکی از بزرگترین اتفاقات در دنیای گیمینگ بود. این کنسول با ورودش به بازار شروع به رکوردشکنی های پیاپی کرد و حتی هنوز هم در بسیاری از مناطق دنیا طرفداران و کاربران خودش را دارد. حتی میتوان گفت که با ورود کنسولها به نسل هشتم خیلی ها دوست دارند که دوباره عناوین بازی های پلی استیشین ۲ را بر روی پلی استیشین ۴ تجربه کنند تا بلکه خاطرات گذشته شان باز هم تکرار شود. چرا که عناوینی در آن زمان خلق شده اند که تا به حال نظیر آن را ندیده ایم.

درحالی که کنسول های نسل هشتمی مایکروسافت Xbox One، قابلیت پشتیبانی از کنسول نسل گذشته خود را دارا می‌باشد، این کنسول نسل هشتمی کمپانی سونی است که در این زمینه از رقیب خود احساس عقب ماندگی می‌کند.البته سونی دلیل پشتیبانی نکردن بازی های کنسول پلی استیشن ۳ توسط پلی استیشین ۴ را استفاده از الگوریتم های مخصوص در این کنسول اعلام کرده است.

اما حالا پس از انتشار شایعاتی مبنی بر ورود بازی های PS2 به کنسول PS4، کمپانی سونی در روز گذشته اعلام کرد که در حال طراحی یک شبیه ساز جهت اجرای بازی های ۲ نسل گذشته خود یعنی پلی استیشین ۲ بر روی کنسول نسل هشتمی پلی استیشین ۴ است.

سایت Wired با اعلام دریافت یک ایمیل رسمی از کمپانی سونی، بر روی این خبر صحه می‌گذارد.
متن دقیق این ایمیل به شرح زیر می‌باشد:

 ما در حال کار بر روی استفاده از یک شبیه ساز کنسول پلی استیشین ۲، جهت ارائه بازی کنسول نسل های گذشته  بر روی PS4 هستیم. اما متاسفانه نمی‌توانیم اطلاعات بیشتری در اختیار رسانه‌ها قرار دهیم.

درحال حاضر یک مجموعه از بازیهای Star Wars که جزو بازی‌های پرطرفدار پلی استیشین ۲ بودند، بر روی پلی استیشن ۴ قابل اجرا است اما بدون شک اجرای تمام بازی های خاطره انگیزی که در گذشته به واسطه کنسول پلی استیشین ۲ انجام می‌دادیم، با وضوح بالاتر و با ۶۰ فریم در ثانیه می‌تواند برای گیمرهای نسل های گذشته بسیار جذاب باشد.

بازگشت بازی‌های پرطرفدار کنسول پلی استیشن ۲ به نسل جدید کنسول‌های سونی، می‌تواند به این معنا باشد که سونی در تلاش جهت احیای بازی‌های خاطره انگیز برای علاقه مندانش است.
باید صبر کرد و دید که سونی چگونه و چه تعداد عنوان را برای این انتقال انتخاب خواهد کرد. با تایید خبر اجرای بازی های پلی استیشین ۲ بر روی کنسول نسل هشتمی اش توسط سونی بدون شک ‌می‌تواند خرید کنسول PlayStation4 را بیش از پیش جذابتر نماید.