احتمال عرضه پلی استیشن 5 به بازار در سال 2018!

بسیاری از کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند دو کمپانی سونی و مایکروسافت، سال آینده میلادی کنسول‌های جدید خود را به بازار ارائه خواهند کرد. کمپانی‌ها سعی می‌کنند نسخه‌هایی باریک‌تر و با قدرت و حافظه بیشتر را رونمایی کنند. اما امسال دو کمپانی سونی و مایکروسافت، کنسول‌های PS4 و Xbox One قدیمی را تنها با کمی بهبود بخشیدن با نام‌های PS4 Pro و Project Scorpio معرفی کردند.

هر دو کنسول جدید معرفی شده، از لحاظ ظاهری شبیه به PS4 و Xbox One هستند و تنها مشخصات فنی آن‌ها ارتقا یافته است. سوال اصلی که پیش می‌آید آیا با این وضعیت موجود امکان رونمایی از نسل جدید کنسول‌های بازی نیست؟ یا این کمپانی‌ها تنها به قول معروف فیس‌لیفت جدیدی از مدل‌های موجود را ارائه خواهند داد؟ در حال حاضر جواب دادن به این سوالات کمی سخت به نظر می‌رسد ولی بنا به گفته یکی از تحلیل‌گران معروف در زمینه بازی، به احتمال زیاد نسل بعدی پلی استیشن اوایل سال 2018 میلادی به بازار خواهد آمد.

این تحلیل‌گر درباره مشخصات فنی و ظاهری PS5 توضیح دقیقی نداده و تنها به این گفته اکتفا کرده که کنسول PS5 سونی می‌تواند پروژه اسکورپیو مایکروسافت را شکست بدهد. حدس زده می‌شود کنسول جدید از لحاظ قدرت گرافیکی بیش از 10 ترافلاپ قوی‌تر باشد. در حال حاضر پروژه اسکورپیو مایکروسافت 6 ترافلاپ قدرت دارد و این به معنای دو برابر بودن قدرت کنسول PS5 است.

هنوز مشخص نشده که آیا PS5 از بازیهای PS4 پشتیبانی می‌کند یا کلاً پلتفرم جدید و مخصوص به خود را دارد. اما کمی عجیب به نظر می‌رسد اگر سونی به یکباره پشتیبانی از PS4 و PS4 Pro را قطع کند یا شاید کمپانی سونی دوباره همین مدل موجود را ارتقا می‌دهد؟! بنابراین برای خبرهای بیشتر از کنسول‌های بازی همراه دیجی رو باشید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها