بیش از 60 میلیون سونی PS4 روانه بازار جهانی شده‌ است

بسیاری از بازی‌خورها بدون شک علاقه فراوانی به داشتن یک دستگاه سونی PS4 دارند، این کنسول در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین دستگاه‌های موجود در بازار جهانی است. بنا به آخرین گزارش مالی کمپانی ژاپنی سونی فروش کنسول‌های بازی PS4 برای این کمپانی بسیار خوب بوده و تا به امروز بیش از 60 میلیون کنسول PS4 روانه بازار جهانی شده است.

لازم به ذکر است که بگوییم سونی در این گزارش خود از عبارت «روانه شدن» دستگاه به بازار جهانی استفاده کرده و آماری از تعداد دستگاه‌های به فروش رسیده نداده است. یکی از دلایل این امر ارائه این کنسول‌های بازی به فروشگاه‌های شخص ثالث است که اطلاعات دقیقی از فروش آن‌ها در دسترس نمی‌باشد. با این وجود هنوز بسیاری از فروشگاه‌ها تقاضای خرید کنسول سونی PS4 را دارند و این به معنای فروش و خالی شدن انبار فروشگاه‌ها از این جنس است. در نتیجه اکثر اوقات تعداد دستگاه روانه شده به بازار برابر با تعداد دستگاه‌های به فروش رفته است.

بنا به گزارش منتشر شده توسط کمپانی سونی، مسئولان این کمپانی ادعا کرده‌اند که در یک سال گذشته (12 فروردین 95 الی 11 فروردین 96) حدود 20 میلیون کنسول PS4 روانه بازار جهانی شده است. سونی پیش‌بینی کرده که تا یک سال دیگر می‌تواند بیش از 17 میلیون دستگاه سونی PS4 را به بازار جهانی عرضه کند. اگر تمام پیش‌بینی‌ها درست از آب درآید، تا سال آینده نزدیک به 80 میلیون کنسول PS4 تحویل بازار جهانی شده است. از سوی دیگر کمپانی رقیب «مایکروسافت» هنوز آمار و خبری درباره فروش دستگاه‌های نینتندو سوییچ را ارائه نداده است ولی حدس زده می‌شود که تا به امروز 3 میلیون از این دستگاه به فروش رفته باشد و تا آخر یک سال حضورش در بازار 10 میلیون دستگاه دیگر نینتندو سوییچ در بازار جهانی به فروش برسد. برای خبرهای بیشتر از محصولات کمپانی سونی همراه دیجی رو باشید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها