فلای تودی

اعلام قیمت‌ها در سامانه 124؛ تاکید مجدد به شرکت های واردکننده موبایل

پس از آنکه قیمت های موبایل، تبلت و اجناسی از این قبیل دستخوش تغییر قیمت‌های بسیار قرار گرفت اکنون رئیس انجمن واردکنندگان موبایل بر اعلام قیمت‌ها در سامانه 124 تاکید کرده است. چرا که با این کار امید می‌رود تا بازار افسار گسیخته‌ی تلفن همراه و دستگاه‌هایی از این قیبیل سر و سامان یابد. به همین منظور انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی طی بیانه‌ای بر لزوم ثبت قیمت‌ها در سامانه 128 تاکید کردند.

حسین غروی رام از شرکت‌های واردکننده خواست تا همچون گذشته به درج قیمت‌ها در سامانه 124 ادامه دهند و به هیچ عنوان در این زمینه کوتاهی نکنند.

به گزارش روابط عمومی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی، رییس‌ هیات‌مدیره انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی ضمن اشاره به لزوم شفاف سازی در تمام سطوح اقتصادی گفت:

طی سال‌های اخیر با پیدایش سامانه‌های متعدد در حوزه بازرگانی و خدمات، نظارت بر این بخش بیش از پیش شده و تخلفات به حداقل رسیده است. این اتفاق در جریان تامین و عرضه کالا تاثیرات مثبتی را ایجاد کرده است و اتصال این سامانه‌ها به یکدیگر شرایط را روزبروز بهتر نیز خواهد کرد.

وی سامانه‌های مرکز توسعه تجارت الکترونیک، همتا، 124 و سامانه جامع گارانتی را شبکه ای هوشمند به منظور شفاف سازی دانست و افزود: ما در انجمن واردکنندگان موبایل همواره از همکاران خود خواسته‌ایم تا مبتنی بر عملکرد این سامانه‌ها قدم بردارند. در همین راستا ثبت قیمت تمام شده موبایل‌های وارداتی و آماده عرضه در سامانه 124 مکررا مورد تاکید ما قرار گرفته است. طبق مصوبه وزارت صمت شرکت‌های واردکننده مکلف به اعلام قیمت‌ها به این سامانه هستند. از این رو واردکنندگان تلفن همراه نیز از این قائده مستثنا نیستند و باید به صورت مداوم قیمت‌ موبایل‌های وارداتی خود را به این سامانه اعلام کنند.

به گفته غروی رام این سامانه در حمایت از حقوق مصرف کننده راه اندازی شده است و باید جهت حفظ حقوق مصرف کنندگان و آگاهی ایشان از قیمت واقعی موبایل‌هایی که خریداری کرده اند هیچ کوتاهی صورت نگیرد.

رئیس هیئت مدیره انجمن واردکنندگان موبایل گفت: بناست در آینده ای نزدیک با درخواست انجمن واردکنندگان موبایل و فراهم کردن زیرساخت‌ها، سازمان حمایت با همکاری سامانه همتا و مرکز توسعه تجارت الکترونیک قیمت موبایل خریداری شده را همزمان با روشن شدن گوشی برای مصرف کننده پیامک کند. به این ترتیب مصرف کننده از قیمت واقعی گوشی و اینکه کدام واردکننده آن را وارد کشور کرده است مطلع خواهد شد. از این رو اعلام دقیق قیمت‌ها توسط واردکنندگان همچون گذشته به سامانه 124 به شفافیت و تسهیل این فرایند کمک خواهد کرد.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها