گوشی رول شونده ال جی اوایل سال 2021 عرضه خواهد شد

سال گذشته گوشی‌های انعطاف‌پذیر در نهایت به واقعیت بدل شدند و شرکت‌هایی مانند سامسونگ، هواوی و موتورولا در حال حاضر مدل‌های تاشو و انعطاف‌پذیر خود را روانه بازار کرده‌‌اند. شرکت‌های دیگری هم هستند که با وجود تأیید ساخت چنین محصولی، هنوز گوشی انعطاف‌پذیری در بازار ندارند.

ال جی یکی از این شرکت‌ها است که هنوز هیچ گوشی تاشو و انعطاف‌پذیری عرضه نکرده است. اما بر اساس جدیدترین اخبار به دست آمده، ظاهراً این شرکت کره‌ای قصد دارد پا را فراتر گذاشته و در اولین اقدام خود گوشی هوشمندی با صفحه نمایش رول شونده را روانه بازار کند. این پروژه در حال حاضر با اسم رمز پروژه بی (Project B) شناخته می‌شود و نکته جالب اینکه سال گذشته هم شاهد ثبت پتنتی برای یک گوشی با همین سبک و سیاق بودیم.

تصویر گوشی رول شونده ال جی

بر اساس گزارشی که امروز در رسانه‌های کره‌ای منتشر شده، ال جی کار بر روی مدل اولیه و پروتوتایپ این گوشی را آغاز کرده و انتظار می‌رود اوایل سال آینده آن را به مرحله نهایی رسانده و عرضه کند. صفحه نمایش این گوشی در داخل یک بدنه کوچک جمع شده و در هنگام نیاز از کناره آن به سمت بیرون کشیده می‌شود. ال جی برای ساخت چنین محصولی از نمایشگر اولد انعطاف‌پذیر استفاده کرده است.

ال جی برای واقعیت بخشیدن به ایده خود به سراغ شرکت چینی BOE رفته است که در زمینه تولید اولدهای انعطاف‌پذیر فعالیت می‌کند. با اینکه تولید نمایشگر رول شوند نسبت به نمایشگرهای تاشوی کنونی دشواری چندانی ندارد اما مسئله و چالش اصلی در ساخت گوشی مذکور، نوع طراحی و جاسازی قطعات سخت افزاری است تا بتواند به خوبی پاسخگوی چنین فناوری نوینی باشد.

تصویر رندر شده از گوشی رول شونده ال جی

علاوه بر این گوشی رول شوند، ال جی در حال حاضر بر روی گوشی‌های هوشمند دیگری هم مشغول کار است که در نیمه دوم سال جاری روانه بازار خواهند شد. از جمله این محصولات که شایعات زیادی در خصوص آن مطرح شده، گوشی هوشمندی با اسم رمز Horizontal است که در رده پرچمدار قرار دارد.

این شرکت کره‌ای برای سال آینده هم یک گوشی پرچمدار دیگر با اسم رمز Rainbow را در دست تهیه دارد. البته مشخص نیست که ویژگی‌های پرچمدارهای جدید ال جی که باعث جذابیت و تمایز آن‌ها خواهند شد دقیقاً چه چیزهایی هستند.

ال جی اخیراً گوشی ولوت را با سبک طراحی متفاوت و جدید عرضه کرد که نشان از تغییر استراتژی این شرکت کره‌ای در بازار گوشی‌های هوشمند دارد و حال باید دید در ادامه آیا خواهد توانست جایگاه خود را در این بازار داغ و رقابتی بهبود ببخشد یا نه.

منبع gizmochina
مطالب پیشنهادی
guest
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها