با گذشت 24 ساعت، آی او اس 10 بر روی 14.5 درصد از دیوایس های اپل نصب شد

نسخه جدید سیستم عامل آی او اس تحت عنوان آی او اس 10 (iOS 10) دیروز منتشر شد و به نظر می‌رسد جدیدترین سیستم عامل اپل به خوبی در حال گسترش است و عملکرد بهتری در روز نخست نسبت به نسخه پیشین خود داشته است.

ios-10-adoption

به گزارش Mixpanel همانطور که در نمودار بالا مشاهده می‌کنید، به‌کارگیری آی او اس 10 در دیوایس های اپل در حال افزایش است و در طی 24 ساعت ابتدایی انتشار این نسخه، iOS 10 اکنون بر روی 14.5 درصد از دیوایس های آی او اس نصب شده است. این در حالیست که نسخه پیشین آی او اس یعنی iOS 9 با گذشت 24 ساعت از انتشارش بر روی 12 درصد از دیوایس های اپل نصب شده بود بنابراین می‌توان گفت نسخه جدید این سیستم عامل در این زمینه نسبت به نسخه قبلی پیشرفت داشته است.

نصب جدیدترین نسخه‌های آی او اس در دیوایس های اپل به این دلیل با سرعت انجام می‌شود که هیچ مانعی برای به‌روزرسانی وجود ندارد. به عنوان مثال آی او اس 9 تا اوایل امسال بر روی 84 درصد از دیوایس های آی او اس نصب شده بود. با این حال باید دید آی او اس 10 در طی ماه‌های آینده چگونه عمل خواهد کرد.

آی او اس 10 چندین تغییر اساسی را به این سیستم عامل آورده که از این تغییرات می‌توان به بازسازی برنامه پیام رسانی اشاره کرد به‌طوریکه این برنامه را سرگرم کننده و اجتماعی‌تر ساخته و استیکر ها و برنامه‌های جذابی را به این برنامه آورده است. همچنین یک برنامه جدید در صفحه هوم قرار گرفته که کاربران را قادر می‌سازد تا دیوایس های HomeKit را کنترل کنند. سیری نیز اکنون در دسترس توسعه دهندگان سوم شخص قرار دارد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.