آی پینز

نماینده مجلس: هاتگرام و طلاگرام توسط یک دستگاه امنیتی راه اندازی شده است

«مجتبی ذوالنوری» نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی، اعلام کرد که دو فیلترشکن «هاتگرام» و «طلاگرام» از سوی یک دستگاه امنیتی در داخل ایران راه‌اندازی شده‌اند و به همین دلیل، یک نسخه از اطلاعات کاربران در داخل کشور «ذخیره» می‌شود.

ذوالنوری معتقد است که هاتگرام و تلگرام به عنوان دو «ابرفیلترشکن» مانع اصلی کوچ مردم به پیام‌رسان‌های داخلی شده‌اند و پهنای باند زیادی به آنها اختصاص داده شده است. او به خانه ملت اعلام کرد:

مسیر فیلترینگ از نقطه صحیحی آغاز شد و همه چیز به درستی در حال طی شدن بود ولی در میانه راه، ناگهان یک مانع از فرعی آمد و راه را بست که همان هاتگرام و طلاگرام بود.

در همین زمینه چندماه قبل «حسن بیگی» عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از قول «محمود علوی» وزیر اطلاعات گفت:

«تلگرام طلایی متعلق به جمهوری اسلامی ایران است و اکنون 25 میلیون عضو دارد و قانونی است.»

او همچنین مدعی شده بود که وزیر اطلاعات این جمله‌ را در ضیافت افطاری اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و جمعی از نمایندگان مجلس آن را عنوان کرده‌است.
«عبدالصمد خرم آبادی» دبیر پیشین کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه نیز چند ماه قبل در یادداشتی هاتگرام و طلاگرام را دو فیلترشکن داخلی با مدیریت واحد دانست که به طور غیرقانونی و برخلاف دستور قضایی با امکانات وزارت ارتباطات دسترسی کاربران ایرانی را به پیام رسان فیلترشده تلگرام فراهم می کنند.

او مقامات دولتی را متهم کرده بود که از طریق این دو فیلترشکن، مانع مهاجرت 70 درصد کاربران ایرانی به پیام رسان های داخلی شده و از این طریق برای تلگرام زمان خریده اند.

این در حالی است که مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات همواره اعلام کرده‌اند که این وزارتخانه هیچ امکاناتی در اختیار این دو نرم افزار قرار نداده و هیچ دستوری هم مبنی بر فیلترینگ تلگرام های فارسی از سوی دستگاه های مسئول صادر نشده است.

منبع fasleqtesad
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
4 سال قبل

خود درگیری دارن اینا ها
جمع کنید با