چطور خودمان را برای اسباب کشی مجهز کنیم؟

چشم بهم بزنید، روز اسباب­ کشی فرا می­‌رسد. باید برای اسباب­ کشی آماده باشیم و هر چه لازم هست، مهیا کنیم.

اولین تصویر ذهنی که دربارۀ اسباب ­کشی به نظرمان می­آید، کارتن­ های اسباب­ کشی قهوه­ای رنگی هستند که روی هم جمع شدن و قرارِ از یک خانه به خانۀ دیگر منتقل شوند.

وسایلی که موقعی از آنها در خانه یا محل کار استفاده می‌­کردیم، حالا باید داخل کارتن بروند و برای حمل و نقل به مقصدی جدید آماده شوند. جایی که قرار هست وسایل برده شود، کمتر مهم است! توجه ما بیشتر به سمت نحوۀ بسته بندی وسایل برای انتقال به مقصد مورد نظر هست.

همۀ ما دلمان می‌­خواهد همانطور که وسایل را داخل کارتن می‌­گذاریم، وقتی که اسباب­ کشی تمام شد و به محل جدید رفتیم، با بازشدن کارتن هنوز هم آن وسیله با همان شکل قبلی جلوی چشممان باشد.

خیلی بد می­‌شود که مثلا یک دست ظرف شیشه‌­ای را داخل جعبه بگذاری، و وقتی وسایل را تحویل می‌گیری یک جعبه شیشۀ شکسته روی دستت باشد.

در این مقاله قرار هست از اسباب ­کشی و لوازم مورد نیاز آن از جمله کارتن اسباب­ کشی، نایلون حباب­دار و نحوۀ تهیۀ آنها با شما صحبت کنیم.

در هنگام بسته بندی وسایل برای اسباب ­کشی، توصیه­ ها را جدی بگیرید!

خیلی از ما که موقع اسباب­ کشی می‌­رسد، یکسره دنبال این هستیم که وسایلمان آسیب نبیند و سختی و مشکلات اسباب­ کشی برایمان چند برابر نشود. شاید یکی از دلایل اینکه بعضی از ما خاطرات بدی از زمان اسباب ­کشی داریم این هست که توصیه ­های گفته شده را در جدی نمی­گیریم.

یعنی، با این دیدگاه، که ما خودمان می­دانیم و خودمان بلدیم، دست به کار می­شویم. غافل از اینکه، وقتی به خودمان می­آییم وسط دوران اسباب­ کشی هستیم و از هر طرف یک مشکلی و دردسری به سراغمان می­آید. چیزی نیست! فقط موقعی که لازم بود به فکر نبودیم و شرایط اسباب­ کشی را درست نسنجیدیم.

حالا اگر وقت دارید خوب دقت کنید که برای اسباب­ کشی باید چه کارهایی انجام بدهیم.

تهیۀ لیستی از وسایل موجود

اول از همه باید وسایل را لیست کنید و براساس اینکه آن وسایل، ظروف شکستنی هستند یا وسایل برقی، وسایل آشپزخانه، مواد غذایی، خورده ریزها و …. هستند، دسته بندی کنید.

اینجوری می­دانید که چه تعداد وسایل دارید و براساس نیازتان اقدام به خرید تجهیزات بسته بندی و اسباب­ کشی می­‌کنید.

خرید تجهیزات مورد نیاز برای بسته بندی وسایل

تجهیزات مورد نیاز برای بسته بندی وسایل، از کارتن اسباب کشی و نایلون حباب دار گرفته تا چسب پهن و سلفون را شامل می‌­شود. برای تهیۀ این تجهیزات، لازم نیست به مغازهای محله سر بزنید و هر کارتنی که روی دست صاحب مغازه مانده است را خریداری کنید. این کارتن­ها تنها به درد همان خوراکی­های داخل مغازه می­خورد، نه اسباب­ کشی لوازم منزل و محل کار.

شما می‌­توانید از فروشگاه اینترنتی زودپک، کارتن اسباب کشی و سایر وسایل مورد نیاز برای اسباب کشی را تهیه کنید.

بسته به نیازتان و وسایلی که باید جابه جا کنید، حق انتخاب دارید تا بهترین تجهیزات اسباب­کشی در اندازه های مختلف و با قیمتی به صرفه و اقتصادی را از زودپک خریداری کنید.

اصول بسته بندی وسایل

بعد از اینکه وسایل مورد نیاز برای اسباب­ کشی از جمله کارتن اسباب­ کشی را خریداری کردید، نوبت به بسته بندی کردن آنها می­‌رسد.

در این مرحله توجه داشته باشید که وسایل شکستنی را در کنار همدیگر قرار ندهید. شما باید بین آنها را با نایلون حباب­دار (محافظ حباب­دار یا ضربه­ گیر) عایق بندی کنید که در هنگام جابه­‌جایی و تکان­هایی که داده می­شود، به هم ضربه نزنند و شکسته نشوند.

برای وسایل برقی، وسایل سنگین، لباس ها و کتاب ها و غیره احتیاج به کارتن­ های اسباب­ کشی در سایزهای مختلف دارید که شامل کارتن­ های سه لایه یا پنج لایه می­شود.

در فروشگاه اینترنتی زودپک بسته به اندازۀ وسایل می­توانید کارتن ­های اسباب­ کشی را در اندازۀ کوچک، متوسط و بزرگ انتخاب کنید. بعد از چیدن وسایل درون کارتن، حواستان باشد که فضای خالی آن را با کاغذ، پارچه و یا نایلون حبابدار، پر کنید. اگر این فضای خالی پر نشود، وسایل داخل جعبه در حین حمل و نقل، تکان می­خورند و آسیب می­بینند.

از خوبی­های کارتن اسباب کشی این است که جای دست دارد و برای بلند کردن و جابه­جایی نگران سر خوردن از دستمان نیستیم.

مواد خوراکی که بیشتر داخل یخچال و فریزر هستند را خالی کنید و از طریق سلفون می‌­توانید آنها را از آلودگی و میکروب دور نگهدارید.

به طور کلی، نایلون حباب­دار برای ضربه­گیری است تا مانع از شکستن ظروف و وسایل حساس شود. همچنین سلفون برای جلوگیری از خط افتادن روی وسایل و خاک نشستن یا خیس شدن وسایل استفاده می­شود. مخصوصا برای مبلمان، میزهای شیشه­ای، لوازم چوبی و پایه­های آنها، از سلفون استفاده کنید.

روی هر جعبه را با چسب پهن پلمپ کنید تا در زمان اسباب­ کشی نگران گم شدن یا ریختن وسایل از داخل کارتن­ های اسباب­ کشی نباشید.

همچنین، روی هر کارتن را بنویسید که نوع وسایل آن شکستنی، برقی، لباس، کتاب و غیره هست. با این کار افرادی که در حین اسباب­ کشی به شما کمک می­کنند می­دانند که هر کارتن را چطور باید بلند و جابه­جا کنند.

در مجموع می­توان توصیه­ های بالا را بدین صورت جمع­ بندی کرد:

  • تهیۀ لیستی از وسایل که قرار هست، بسته بندی و جابه­‌جا شوند.
  • دسته­بندی وسایل بر اساس نوع وسیله؛ مانند شکستنی، قیمتی، برقی، سنگین، خرده ریز، مواد خوراکی، لباس و …
  • تهیۀ تجهیزات بسته بندی وسایل؛ مانند کارتن اسباب­ کشی، نایلون حباب­دار (ضربه­گیر)، سلفون، چسب پهن و ….
  • با توجه به نوع وسیله از جهت آسیب پذیر بودن و یا سنگینی آن می­توان نوع کارتن را سه لایه یا پنج لایه انتخاب کرد.
  • بسته بندی وسایل به صورتی که کارتن­ های بزرگ خیلی سنگین نشوند و برای کارتن­های متوسط به نحوی وسایل را درون آنها قرار دهیم که خود وسایل به یکدیگر آسیب نزنند که این کار از طریق نایلون حباب دار (ضربه­ گیر) امکان پذیر است. همچنین اگر قسمتی از کارتن خالی بود حتما با کاغذ، پارچه و یا نایلون حباب دار پر شود.
  • نوع وسیله را بر روی کارتن اسباب کشی بنویسید.

کارتن اسباب­ کشی چیست؟

کارتن­ های اسباب کشی جعبه­ هایی با ضخامت سه لایه یا پنج لایه هستند که بر اساس وسیله­‌ای که قرار است درون آنها قرار گیرد، می­‌توانید یکی از انواع آن را انتخاب کنید. این کارتن­ها قابل سفارش در اندازه­ های مختلف هستند و نگرانی شما را برای بسته بندی وسایل خیلی کوچک یا خیلی بزرگ بر طرف می­کند.

احتمالا این فکر به ذهن ما می­رسد که چرا باید کارتن مخصوص اسباب کشی را تهیه کنیم؟

همۀ ما یادمان هست زمانی که می­خواستیم اسباب­ کشی و یا کلا یکسری وسایل را جابه جا کنیم، اولین جایی که سراغش می­رفتیم تا کارتن تهیه کنیم، مغازه­های محله­­مان بود. این کارتن­ها با اینکه مناسب اسباب­کشی نبودن، چاره­ای برای ما نمی‌­گذاشت و ما مجبور بودیم وسایلمان را هر طور شده داخل کارتن­های چیپس و پفک و پودر لباس شویی و مایع ظرف شویی جا کنیم. از معایب این کارتن­ها این بود که اندازۀ دلخواه ما را برای اکثر وسایلمان نداشت و همچنین، ضخامت آنها برای جابه جایی وسایل حساس و شکستنی، برقی و سنگین، مناسب نبود.

اما در سال­های اخیر، شرکت­ های مختلف به شکل آنلاین و آفلاین اقدام به راه ­اندازی فروشگاه تجهیزات لازم برای اسباب­ کشی کرده اند. این وسایل علاوه بر آنکه خیال همۀ ما را راحت کرده که اسباب ­کشی مساوی با آسیب و خراب شدن وسایل نیست، در هزینه­ های ما هم صرفه­ جویی می­کند.

کارتن اسباب ­کشی را از کجا تهیه کنیم؟

فروشگاه اینترنتی زودپک برای تهیۀ وسایل اسباب کشی مانند کارتن، سلفون، نایلون حباب­دار (ضربه­ گیر)، چسب پهن و …. در دسترس شماست. این فروشگاه اینترنتی با توجه به نیازهای مشتریانش در تهران و سایر شهرستان­ ها اقدام به فروش کارتن اسباب کشی در اندازه ­های مختلف و ضخامت سه لایه یا پنج لایه کرده است.

شما می­‌توانید بسته به نیازی که دارید از تعداد پایین تا تیراژ بالا را از فروشگاه اینترنتی زودپک خریداری کنید.

از مهمترین مزایای خرید تجهیزات اسباب­ کشی از زودپک این است که قیمت مناسب و کیفیت لازم برای محصولاتش، شما را خاطرجمع می­‌کند که در هنگام اسباب کشی، وسایل شما در امنیت هستند.

این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و دیجی رو هیچ مسئولیتی در قبال محتویات آن ندارد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها