دیجی10: با ده کشوری که دارای قوی‌ترین ارتش جهان هستند آشنا شوید

ارتش‌ها یکی از مهمترین عوامل در امنیت کشورها هستند و هر ساله بخش زیادی از بودجه دولت‌ها صرف تقویت و خرید تجهیزات نیروهای نظامی می‌شود. شاید بر روی کاغذ و تنها با استفاده از اعداد و ارقام امکان مقایسه واقعی نیروهای نظامی کشورها به صورت دقیق نباشد اما می‌توانیم بدون راه انداختن جنگ و تنها با بررسی بودجه ارتش، تجهیزات نظامی و دفاعی، تعداد نیروی انسانی، قدرت و تعداد کشورهای هم پیمان، تکنولوژی ارتش و سایر موارد دید خوبی نسبت به نیروی نظامی هر کشور پیدا کنیم. در ادامه 10 کشور که دارای قوی‌ترین ارتش جهان هستند را به شما معرفی می‌کنیم، با دیجی رو همراه باشید.

10-ژاپن

Japan-army-self-defense-force

کشور ژاپن در گذشته مهد نیروهای سامورایی و دارای یکی از قوی ترین ارتش‌ها در جنگ جهانی دوم بود. اما در پایان جنگ و با شکست ژاپن، این کشور از داشتن نیروهای نظامی تهاجمی محروم شد. ولی با توجه به اینکه چین در نزدیکی این کشور دارای ارتش بسیار قدرتمندی است، ژاپن نیز بودجه و فعالیت‌های نظامی خود را گسترش داده و برای اولین بار در 40 سال گذشته پایگاه‌های نظامی در دورترین جزیره‌های خود برپا کرده است. همچنین بودجه نظامی کشور برای اولین بار در 11 سال گذشته افزایش پیدا کرده و به رقم 49.1 میلیارد دلار رسیده است (ششمین بودجه نظامی در دنیا). ژاپن در حال حاضر دارای 247 هزار نیروی نظامی آماده و 60 هزار نیروی ذخیره است. این کشور با داشتن 1595 هواپیما پنجمین نیروی هوایی قدرتمند دنیا محسوب می‌شود. همچنین ارتش این کشور دارای 131 کشتی جنگی است. ژاپن در سالهای گذشته حضور نظامی پر رنگی در کشورهای آسیایی داشته است.

9-کره جنوبی

South-Korea-military-exercise

با توجه به اینکه کره شمالی با ارتشی قدرتمند و همیشه آماده در مرز شمالی این کشور قرار دارد، کره جنوبی هزینه زیادی برای تجهیز و آماده سازی ارتش خود انجام می‌دهد. اما تهدیدات کره شمالی تنها مشکل این کشور نیست، رشد ارتش‌های قدرتمند چین و ژاپن در نزدیکی کره جنوبی باعث شده که این کشور نیز بودجه دفاعی خود را تا 34 میلیارد دلار افزایش دهد. ارتش کره دارای 640 هزار نیروی نظامی فعال و 2 میلیون و نهصد هزار نفر نیروی ذخیره است. این کشور با داشتن 1393 هواپیمای جنگی ششمین نیروی هوایی بزرگ دنیا را در اختیار دارد. همچنین ارتش کره دارای 131 کشتی جنگی است. 15 هزار اسلحه زمینی و 2346 تانک از دیگر تجهیزات این کشور هستند. ارتش کره همکاری نزدیکی با ارتش آمریکا داشته و در مانورهای مشترک با این کشور نیز شرکت می‌کند.

8-ترکیه

دیجی10: با ده کشوری که دارای قوی‌ترین ارتش جهان هستند آشنا شوید

احتمالا به دلیل وجود مرز مشترک با نیروی داعش، درگیریهایی که در مرز این کشور با سوریه انجام می‌شود، وجود نیروهای نظامی تجزیه طلب و پ ک ک، ترکیه این تصمیم را گرفته تا ارتش خود را تقویت کرده و بودجه آن را از سال 2015 با ده درصد اقزایش به 18.18 میلیارد دلار برساند. نیروی نظامی آماده و ذخیره این کشور حدود 660 هزار نفر بوده و نیروی هوایی آن دارای 1000 هواپیمای آماده است. همچنین گفته شده که ترکیه دارای 16 هزار اسلحه زمینی است. این کشور همکاری نظامی نزدیکی با آمریکا داشته و در برخی موارد در ماموریت‌هایی در گوشه و کنار دنیا با این کشور همکاری می‌کند.

7-آلمان

دیجی10: با ده کشوری که دارای قوی‌ترین ارتش جهان هستند آشنا شوید

با اینکه آلمان دارای یکی از قویترین اقتصاد‌های دنیا بوده و سالانه چیزی حدود 45 میلیارد دلار صرف نیروهای نظامی خود می‌کند، اما ارتش این کشور در سالهای اخیر افت محسوسی داشته است. البته گفته می‌شود که افت ارتش آلمان بدلیل بر سرکار آمدن افرادیست که پس از جنگ جهانی دوم و در دهه پنجاه و شصت میلادی به دنیا آمده‌اند و هیچ علاقه‌ای به جنگ و شکست خوردن از نیروهای نظامی بزرگ دنیا ندارند. از سال 2011 نیز خدمت اجباری (سربازی) در این کشور لغو شده و افراد علاقه زیادی برای پیوستن به ارتش از خود نشان نمی‌دهند. این کشور دارای 183 هزار نیروی آماده، 145 هزار نیروی ذخیره و 710 هواپیمای جنگی است. همچنین تعداد سلاح‌های زمینی مختلف این کشور 5000 هزار عدد است.

6-فرانسه

دیجی10: با ده کشوری که دارای قوی‌ترین ارتش جهان هستند آشنا شوید

این کشور نیز همانند آلمان تصمیم گرفته تا بودجه کمتری صرف نیروهای نظامی خود کند. از سال 2013 این کشور تصمیم گرفته تا هزینه‌های نظامی خود را متوقف کرده و ده درصد از نیروهای نظامی را کم کند و هزینه صرفه جویی شده را برای تحقیق در زمینه تکنولوژی‌های پیشرفته هزینه کند. بودجه این کشور در حال حاضر حدود 43 میلیارد دلار است که تنها 1.9 درصد از تولید داخلی فرانسه را شامل می‌شود که حتی از حد پایین کشورهای عضو پیمان ناتو نیز کمتر است. نیروهای نظامی آماده این کشور 220 هزار و نیروی‌های ذخیره آن 280 هزار نفر هستند. البته وضعیت و نقش این کشور در سازمان ملل و اتحادیه اروپا و همچنین داشتن 290 سلاح اتمی، فرانسه را به یکی از قدرتمندترین ارتش‌های دنیا تبدیل کرده است.

5-انگلستان

دیجی10: با ده کشوری که دارای قوی‌ترین ارتش جهان هستند آشنا شوید

انگلستان نیز همانند فرانسه و آلمان تصمیم گرفته تا ابعاد ارتش خود را از سال 2010 تا سال 2018 بیست درصد کاهش داده و بودجه کمتری را صرف نیروی دریایی و هوایی خود کند. بودحه نظامی این کشور در حال حاضر 54 میلیارد دلار بوده و دارای 205 هزار نیروی آماده به خدمت است. همچنین نیروی هوای این کشور تنها شامل 908 هواپیما می‌شود. فقط 66 کشتی جنگی در نیروی دریایی این کشور آماده به خدمت هستند. البته این کشور با داشتن تجهیزات پیشرفته، آموزش‌های بسیار مناسب و 160 سلاح اتمی یکی از قویترین ارتش‌های جهان است. گفته شده که کشتی جنگی فوق پیشرفته ملکه الیزابت که توانایی حمل 40 جنگنده F-35 را دارد نیز از سال 2020 وارد ناوگان سلطنتی انگلستان خواهد شد.

4-هند

دیجی10: با ده کشوری که دارای قوی‌ترین ارتش جهان هستند آشنا شوید

این کشور از نیروی انسانی عظیم خود برای ساخت ارتشی قدرتمند استفاده کرده است. ارتش هند دارای 3.5 میلیون نیرو بوده که 1.325 میلیون نفر آن آماده به خدمت هستند. تعداد زیاد نیروی انسانی باعث شده که ارتش هند یکی از قدرتمندترین نیروها در سراسر دنیا باشد. این کشور دارای 16 هزار سلاح زمینی (شامل 3500 تانک)، 1785 هواپیما و تعدادی سلاح هسته‌ای است. موشک‌های قاره پیمای این کشور قادرند تا هر نقطه‌ای از کشور پاکستان و بخش اعظمی از کشور چین را مورد هدف قرار دهند. بودجه نظامی این کشور در حال حاضر 46 میلیارد دلار است اما انتظار می‌رود که افزایش پیدا کند. مسئولین هند قصد دارند تا سال 2020 بودجه نظامی کشور را افزایش داده و تجهیزات ارتش را تماما مدرن کنند. این کشور بزرگترین وارد کننده اسلحه در دنیاست.

3-چین

دیجی10: با ده کشوری که دارای قوی‌ترین ارتش جهان هستند آشنا شوید

بودجه نظامی چین در حال حاضر 126 میلیارد دلار بوده و با توجه به علاقه وافر سران این کشور به بخش دفاعی، انتظار می‌رود که در سال آینده تا 12.2 درصد افزایش پیدا کند. این کشور با داشتن 2.285 میلیون نیروی نظامی آماده و 2.3 میلیون نیروی نظامی ذخیره و 25 هزار سلاح زمینی دارای بزرگترین نیروی زمینی دنیاست. نیروی هوایی این کشور نیز دارای 2800 هواپیما است. ارتش چین همچنین دارای 300 سلاح اتمی از 180 نوع مختلف است. گفته شده که این کشور اخیرا به اطلاعات محرمانه و حساسی از جنگنده‌های F-35 آمریکا دسترسی پیدا کرده و در تلاش است تا نمونه‌های مشابه را تولید کند. با همه این تفاسیر ارتش چین قطعا جزو سه ارتش برتر دنیا است.

2-روسیه

دیجی10: با ده کشوری که دارای قوی‌ترین ارتش جهان هستند آشنا شوید

بودجه نظامی روسیه در حال حاضر 76.6 میلیارد دلار بوده و انتظار می‌رود که طی سه سال آینده تا 44 درصد افزایش یابد. در حقیقت بودجه نظامی این کشور از سال 2000 که پوتین به قدرت رسید افزایش یافته است، علی الخصوص از سال 2008 تا کنون که این بودجه حدود 30 درصد رشد داشته است. از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی که حدود 20 سال پیش اتفاق افتاده ارتش روسیه تقویت یافته است، این کشور در حال حاضر دارای 766 هزار نیروی آماده و 2.5 میلیون نیروی ذخیره است، البته آموزش‌هایی که نیرویهای نظامی این کشور دریافت می‌کنند به نسبت بسیاری از کشورها در سطح پایینی قرار دارد. این کشور با داشتن 15500 تانک بزرگترین ناوگان تانک جنگی دنیا را در اختیار دارد، البته اکثر این تانکها نیز همانند بسیاری دیگر از تجهیزات نظامی روسیه سن زیادی داشته و وضعیت چندان مناسبی ندارند. روسیه با داشتن 8500 کلاهک هسته‌ای بزرگترین قدرت هسته‌ای دنیا محسوب می‌شود.

1-آمریکا

دیجی10: با ده کشوری که دارای قوی‌ترین ارتش جهان هستند آشنا شوید

بودجه ارتش آمریکا 612.5 میلیارد دلار است که از مجموع بودجه نظامی 9 کشور دیگر موجود در این لیست نیز بیشتر است! این کشور دارای 1.4 میلیون نیروی آماده و 800 هزار نیروی ذخیره است که بهترین آموزش‌های جنگی ممکن را دیده‌اند. اما مهمترین دلیل برتری ارتش آمریکا نسبت به سایر ارتش‌های دنیا نیروی هوایی آن است. این کشور دارای 19 ناو هواپیما بر است که در سراسر دنیا از نیروهای آمریکا پشتیبانی می‌کنند. همچنین تکنولوژی‌های فوق پیشرفته ارتش این کشور و 7500 کلاهک هسته‌ای باعث شده‌اند که از جنگ جهانی دوم تا به امروز آمریکا به برترین قدرت نظامی دنیا تبدیل شود.

لیست بالا با توجه به بودجه نظامی، تعداد پرسنل ارتش، تعداد هواپیما و کشتی‌های جنگی تهیه شده است. همانطور که مشاهده می‌کنید کشورهایی که قوی‌ترین ارتش‌های دنیا را در اختیار دارند بزرگترین تهدیدها برای صلح جهانی تلقی شده و نقش پر رنگی در تعاملات بین المللی ایفا می‌کنند. همانطور که انتظار می‌رفت ارتش آمریکا با اختلاف زیاد به عنوان قدرتمندترین نیروی نظامی دنیا تثبیت شده و روسیه و چین در حال افزایش بودجه نظامی خود هستند. این سه کشور تاثیر زیادی در نقشه استراتژیک دنیا دارند.

به روز رسانی مهر 97

منبع Wonderslist
مطالب پیشنهادی
guest
205 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رضا
رضا
5 سال قبل

خیلی هم خوب.دست شما هم درد نکنه.عکس سرباز زن اسرائیلی تو کاور پست لازم بود؟

هاشم رضاپور
هاشم رضاپور
مدیر
پاسخ به  رضا
5 سال قبل

درود بر شما
سرباز آمریکایی هست!

حسن
حسن
پاسخ به  رضا
5 سال قبل

الان از کجا فهمیدی سرباز زن اسراییل هست خواب دیدی معیوب

محسن
محسن
پاسخ به  حسن
5 سال قبل

عزیز برادر
رنگ لباس ارتش اسراییل خیلی مشخصه و شما اگه دقت کنی تابلو نارنجی رنگ پشت سر این زن با اینکه بلو شده ولی حروف شبیه به حروف عبری هستند
از همه مهتر همین رنگ لباس هست
شما یک نیرو پیدا کن که همین رنگ لباس رو داشته باشه اون هم تو آمریکا به گفته جناب هاشم رضاپور
بد نیست شناختی نسبت به لباس های نیروهای مختلف در جهان بیاندازیم دوست عزیز و نویسنده عزیز

علی
علی
پاسخ به  محسن
4 سال قبل

پرچم امریکا رو لباسشه

اصغرآقا
اصغرآقا
پاسخ به  محسن
4 سال قبل

صابونتو عوض کن :)))

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
پاسخ به  حسن
5 سال قبل

جواب این فرد مودب را گرفتی بی تربیت

هاد
هاد
پاسخ به  حسن
4 سال قبل

مثل روز معلومه که اسراییلیه ! من تا صفحه باز شد فهمیدم اسراییله ! لعنت بهشون

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
پاسخ به  هاد
4 سال قبل

عجیبه با این همه هوش!!! هیچی نشدی.

یعقوب
یعقوب
پاسخ به  هاد
4 سال قبل

شما چقدر مرد بزرگی هستی؟ الله اکبر.

mmm
mmm
پاسخ به  هاد
4 سال قبل

الان کلا مشکل شما اسرائیله ؟ جای اینکه بپرسین چرا کشور ما توی اینا جایگاهی نداره ؟

تقی
تقی
پاسخ به  هاد
1 سال قبل

لعنت به تو

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
پاسخ به  حسن
4 سال قبل

پرچ رو دستش رو ندیدی برادر

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
پاسخ به  رضا
5 سال قبل

دقيقا

عصر ايران كاملا هدفمند داره برخي كارها رو انجام ميده و به خيال خودش كسي نميفهمه.

جلال
جلال
پاسخ به  رضا
4 سال قبل

لابد نفر وسطی ارتش آلمان زن اسرائیلیه

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
پاسخ به  رضا
4 سال قبل

انتر پرچم امریکاست

سعید
سعید
پاسخ به  رضا
4 سال قبل

اخه شما جقدر دور از انسانیت هستید ؟ این ها ارتش امریکا هستند و گیرم که ارتش اسراییل هم باشد چی بشه حالا مریض؟
ادم ندید بدید پشت کوهی هزار ساله

مازیار
مازیار
پاسخ به  رضا
4 سال قبل

ایشان آنجلا یوسگولن هستد یکی از مشهور ترین فرماندهان اسرائیلی. چظور نمیشناسین ؟ بعیده از همه شماها آقایوووووون

آرش
آرش
پاسخ به  رضا
4 سال قبل

اسرائیلی ها پرچم امریکا روی لباس فرم ارتششون میزنن؟؟

ارش
ارش
پاسخ به  رضا
4 سال قبل

ذهن خراب میگرده و جنسیت رو میبینه. فکرتو آزاد کن برادر

سینا
سینا
پاسخ به  رضا
1 سال قبل

سلام.الان حتما اگه اون زنه نبود،میومدین سراینکه ایران اینجا مقامی داره یانه صحبت میکردین.زنه آمریکایی هست.

مهزیار
مهزیار
پاسخ به  رضا
11 ماه قبل

اون زنه تو کاور پست آمریکایی هست.اگر دقت کنید پرچم آمریکا رو لباسشه.

محمد
محمد
5 سال قبل

ولی با تمام این حرفا بسیاری معتقدند که هیچ نیرویی توانایی مقابله با سپاه پاسداران را ندارد :)))

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
پاسخ به  محمد
5 سال قبل

هرهر

ناشناس
ناشناس
پاسخ به  محمد
5 سال قبل

خخخ

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
پاسخ به  محمد
5 سال قبل

سپاه زورش فقط به مردم میرسه. با یه ارتش دست حسابی نجنگیده تا عیارش مشخص بشه.

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
پاسخ به  کاربران ناشناس
4 سال قبل

سپاه به مردم چیکار داره، آخه یه چیزی بگو بربطه

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
پاسخ به  کاربران ناشناس
4 سال قبل

به تنها جایی که کار داره مردم هستند

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
پاسخ به  کاربران ناشناس
4 سال قبل

ارتشی فعلا جرات نداشته!

فکر کردی کی به داعش و صدام مشاوره و امکانات میداد

خداخوبت کنه. یه کم مطالعه داشته باش

the last saver
the last saver
پاسخ به  کاربران ناشناس
3 سال قبل

عزیز پس 8 سال داشتیم با کی میجنگیدیم؟

آزاد
آزاد
پاسخ به  محمد
5 سال قبل

چون نیروی سپاه مبتنی بر ایمان عشق وایثار وولایت پذیری است.

سال
سال
پاسخ به  آزاد
4 سال قبل

وصد البته پول ومزدور حزب الله یی

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
پاسخ به  محمد
4 سال قبل

خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

ایمان
ایمان
پاسخ به  محمد
4 سال قبل

یا خدا خخخخخخخ

ali
ali
پاسخ به  محمد
4 سال قبل

خخخخخ

بب
بب
پاسخ به  محمد
3 سال قبل

اون عده اوسگولن

آیناز
آیناز
پاسخ به  محمد
1 سال قبل

سپاه زورش به مردم بدبخت ایران میرسه بایه ارتش قدرتمندنجنگیده.هرهرهرهر.

محمد
محمد
پاسخ به  محمد
1 سال قبل

عمو جون ۸ سال با ۳۰ تا کشور و قوی ترین ها جنگیدیم و هیچ غلطی نکردن !! اینا که پیشکش😏

ایلیا
ایلیا
پاسخ به  محمد
1 سال قبل

اسکول آینازکه دختره. محمد توهم چرندمیگی.

حامد
حامد
پاسخ به  محمد
1 سال قبل

محمد چرت نگو.

سینا
سینا
پاسخ به  محمد
1 سال قبل

بسه بابا تا کی کلتونومیکنید زیر برفو این خزعبلات رومیگید؟ناموسا این حرفا هارو ازکجا درمیارید؟این حرفا ساخته ی ذهن محمد وامثالش میباشد.محمد سیب زمینی سرخ شده هم حرفای شمارئ بشنوه مسخرتون میکنه وبهتون میخنده.

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
5 سال قبل

درودبرتو محمد

کنترل
کنترل
5 سال قبل

تصویر یکی مونده به آخر(تصویر ارتش اسراییله نه روسیه)

محمد جواد
محمد جواد
پاسخ به  کنترل
3 سال قبل

بله

ساسان
ساسان
5 سال قبل

البته باید اذعان داشت که مجموعه نیروهای نظامی ایران هم بالقوه میتواند از در ردیف قدرتمندترین ارتشهای دنیا قرار بگیرد با توجه به تجارب ارزشمند نیروهای ایران در جنگ هشت ساله و همچنین توان موشکی ایران

بب
بب
پاسخ به  ساسان
3 سال قبل

🙂

حامد
حامد
پاسخ به  ساسان
1 سال قبل

داری چرت وپرت میگی

دانیال
دانیال
5 سال قبل

طبق آموزه های قرآن عزیز، قوی ترین ارتش دنیا ارتش مردان خداست.

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
پاسخ به  دانیال
4 سال قبل

دانیال شعر میگی

ایلیا
ایلیا
پاسخ به  دانیال
1 سال قبل

دانیال اسکل خنگ چرت وپرت نگوخنگ خدا.

ایلیا
ایلیا
پاسخ به  دانیال
1 سال قبل

ن واقعا ارتش مردان خداپیروزند.

پیمان
پیمان
5 سال قبل

ایرانی ها همیشه توهم بهترین ها رو دارند. در اوج گرفتاری، بدبختی و ناامیدی همچنان توهم بهترین های دنیا بودن دست از سر ما برنمی داره.

محسن
محسن
پاسخ به  پیمان
5 سال قبل

دقیقا

سیامک
سیامک
پاسخ به  پیمان
5 سال قبل

سلام بر ایرانی
براستی امروزه سادست ایرانی نوشت تو ایران زندگی کرد حتی اگر نژادت اسراییلی ضد ایرانی بدون اصل ونصب باشی
میتونی بجای وطن وایران دلخوش به لبخند(پوزخند) دشمن ایران وخدا، برایشون داستان سرایی(مقاله نویسی) کنی اونهم قهرمانی نداشتشون وبزرگی پوالیشون
بخدا که هیچ حلال زاده حلال خوری ضد ایران وضد خدا نمیشود و…..

علی
علی
پاسخ به  سیامک
5 سال قبل

چی واسه خودت قد قد میکنی اسراییل دشمن ایران نیست دشمن اصلی ایران وایرانی اعراب هستن ، امثال شما تو قضیه فلسطین واسراییل خودتون انداختین وسط تو ماجرایی که هیچ ربطی به ما نداره

هشنا
هشنا
پاسخ به  علی
4 سال قبل

وای خدایا ما با چه … شدیم 80 میلیون
میگه اسرائیل دشمن ایران نیست!!!!!!!!!
ترور بهترین دانشمندانمون توسط اسرائیل(کدوم دوستی این کار رو میکنه)
فرستادن جاسوسانی با عنوان محیط زیست و دادن مشاوره های نابه جا که باعث خشک سالی کشور شد
فتنه 88
اخریش هم تهدید به نابارور کردن ابر های باران زایی که به سمت ایران میاد
حمایت از منافقین که 17000 هزار تا ایرانی رو کشته اند
بابا اینا دارند جشن ایرانی کشی شون هم می گیرند بعد شما میگی اسرائیل دشمن ما نیست
احمق اسرائیل نه تنها دشمن ایران بلکه دشمن تمام جهان هست کی می خوای بفهمی نمیدونم تنها دو حالت برای ادمی که این حرف رو میزنه وجود داره: احمق یا منافق
خواستم با ادب حرفم رو بزنم دیدم نمیشه و میدونم تاثیر نخواهد داشت روی ذهن های یک عده

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
پاسخ به  علی
4 سال قبل

بله دشمن سرزمین پارس تازیان نجس هستند

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
پاسخ به  علی
4 سال قبل

دقیقا

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
پاسخ به  علی
4 سال قبل

سلام برادر اسراییلی. زبان فارسیت عالیه!

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
پاسخ به  علی
4 سال قبل

هشتا از اول انقلاب همه کار برای نابودی اسرادیل کردیم توقع داری حلوا حلوامون کنن دانشمند
خودمون دشمن برای خودمون ساختیم

محمد جواد
محمد جواد
پاسخ به  پیمان
3 سال قبل

*** ایران خیلی خوبه

ایلیا
ایلیا
پاسخ به  محمد جواد
1 سال قبل

ایران عقب مانده وضعیفه.

محسن
محسن
5 سال قبل

همه يك طرف سردار سليماني يكطرف

علی
علی
پاسخ به  محسن
3 سال قبل

افرین

علی
علی
5 سال قبل

عکس اول ززن اسرائیله
سرچ کنید گوگل رومیاد
واقعا هدف عصر ایران چی بوده؟؟؟

آیدین
آیدین
پاسخ به  علی
4 سال قبل

آمریکاییه

از من دفترچه بیمه ازاد
از من دفترچه بیمه ازاد
5 سال قبل

اما فقط سردار سلیمانی فرشته نجاته

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
5 سال قبل

درود بر این سرباز زن و همرزمانش

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
5 سال قبل

جالب اینجاست که تو اکثر این کشورهایی که نام بردید نا امنی بی داد می کنه. . . .
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخه

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
پاسخ به  کاربران ناشناس
5 سال قبل

واقعا من موندم چرا یکم به مغزت فشار نمیاری الان توی ژاپن روسیه چین آلمان و … چه نا امنی هست؟

لل
لل
پاسخ به  کاربران ناشناس
3 سال قبل

اللهم اشفه کل مجنون

حامد
حامد
پاسخ به  کاربران ناشناس
1 سال قبل

توی همه این کشورهاامنیت بالایی وجود دارد.وتوهم داری دری بری میگی.

علی
علی
5 سال قبل

jok nagu

پویا
پویا
5 سال قبل

مقاله ای راجب ضعیف ترین و پر ادعا ترین ارتش های دنیا هم بزارید
مطمئنم سپاه پاسداران رتبه اول داره (مخصوصاً در رابطه با ادعای الکی!)

سیامک
سیامک
پاسخ به  پویا
5 سال قبل

تا همین اواخر یه عده افراد بیچاره امثال پویا (عشق اسرییل نجس وامریکا)با افتخار ادعا میکردند که اسراییل ارتش اول دنیاست اما خدا جه جور رسوا وخوارشون کرد از یه گروهان سرباز حزب ا…کم اوردندوابروشون در جهان براهمیشه یه باد رفت. بادشون خوابید همشون فهمیدند وشیرفهم شدنداین پیروزی با یاری خدا مهمه نه ادوات جنگی پر اب ورنگ

همسایه
همسایه
پاسخ به  سیامک
4 سال قبل

نجس نجس نگو
تمام اقا زادگان یعنی نجس هستند انجا زندگی میکنند عیبه
سیاست پدر مادر ندارد هیچ کشوری خوب نیست الا کشور خودت
چون هر کشوری واسه خودش مبارزه میکنه ارتش هر کشور اول داشتن هواپیمای جنگی هست
ببینید دارید چنین چیزی

امیر
امیر
پاسخ به  پویا
5 سال قبل

ایران اون موقع که با چندین کشور از جمله عراق و المان و روسیه و امریکا و … همزمان جنگید عیارش معلوم شد 🙂

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
پاسخ به  امیر
4 سال قبل

احسنت، ولی کو گوش شنوا و کو چشم بینا

آیناز
آیناز
پاسخ به  امیر
1 سال قبل

امیرچرندنگو.

هاد
هاد
پاسخ به  پویا
4 سال قبل

oh my god . شاهنامه آخرش خوشه !

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
پاسخ به  پویا
4 سال قبل

خدا همه را شفا بدهد ان شاء الله

حامد
حامد
پاسخ به  پویا
1 سال قبل

سپاه پاسداران رتبه اول روداره البته ازآخر بیخود نظرنده دانشمند که ایران پسرفته وضعیفه.

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
5 سال قبل

متا سفانه ارتش ایران از گرسنگی توان هیچی رو ندارند بدبختا همشون انقدر مشکل دارند که کچل شدند پول همه کاری میکنه بی شک با پول و نظم دقیق و برنامه ریزی می توان بهترین ارتش رو داشت اما متاسفانه ایران فقط در میان کشور های جهان سوم قدرت داره

ابوالفضل
ابوالفضل
پاسخ به  کاربران ناشناس
4 سال قبل

قاطی کردی داری چرت و پرت میگی

حامد
حامد
پاسخ به  ابوالفضل
1 سال قبل

توچرند میگی.

محمد!
محمد!
4 سال قبل

عزیز دل!
اون کسی که تو مخ امثال شما فرو کرده که “عربها دشمن ایران هستند” مطمئن باش که داره تو مخ یه عده احمق از عربها فرو می کنه که “ایرانیها مجوس هستند”

مواظب باشید و ببینید که دارید تو زمین کی بازی میکنید؟

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
پاسخ به  محمد!
4 سال قبل

دشمن ما فقط جهل ماست کسی با ما دشمن نیست . مگر نفس ما .

اصغرآقا
اصغرآقا
پاسخ به  محمد!
4 سال قبل

شما از اون ادمهای هستید که اگه صدام کشورمونو میگرفت چهار صباح بعدش براش مقبره میساختید ووازش شفا میخواستید

ساسان
ساسان
4 سال قبل

باسلام
ارتش هایی که نام برده شد فقط از نظر تجهیزات وبودجه قویترین ارتش های جهان هستند ولی نقطه فراموش شده در این رتبه بندی ،رتبه بندی نکردن ارتش ها و نیروی نظامی کشورها از نظر ایمان،غیرت وشجاعت بودبه نظر من ارتش و نیروهای نظامی ما درجنگ تحمیلی نشان دادند با ایمان برهرنیرو و هرتجهیزات وهرارتشی میتوان غلبه کرد
یادشان گرامی

حسینی
حسینی
4 سال قبل

من نمی دونم سن این آقایون و خانم هایی که مطلب می نویسن چند ساله ولی اگه یه زحمتی به خودشون بدن و یکم مطالعه و فکر کنن می فهمن که ما حدود 40 ساله با ارتش های قوی دنیا دست و پنجه نرم کردیم و اکثراً هم پیروز بودیم و شکر خدا بهترین نیروهای نظامی رو در واقعیت داریم و نه در فیلم. آمریکا و رژیم صهیونیستی و… اگر یک دقیقه غفلت نیروهای مسلح ما رو ببینن حمله می کنن، شک نکنید! ولی به این نتیجه رسیده ان که خواب و غفلت در بین جوانان عزیز نیروهای مسلح معنی ندارد.
تعجب می کنم چرا برخی اینقدر خودباخته ان که چشمشون کور و گوششون کر شده؟!

پرهام
پرهام
پاسخ به  حسینی
1 سال قبل

چرت نگو.

پدرام
پدرام
پاسخ به  حسینی
11 ماه قبل

بچه بیا پایین سرمون درد گرفت.

ناویک
ناویک
4 سال قبل

آغا بیزحمت یه حساب کتابی بکنیم ببینیم ایران ما چندمه?

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
پاسخ به  ناویک
4 سال قبل

ارتش ۱۶
سپاه هم زورشون میاد اعلام کنن

فاضل
فاضل
4 سال قبل

https://www.smash.com/israels-army-supermodels-young-female-soldiers-serve-israel-defense-forces/israeli_army_40/
این لینک صفحه ای که مشخص میکند تصویر کاور، عکس سرباز دختر هیجده ساله اسراییلی است.
در این صفحه نوشته ارتش دفاعی اسراییل از حضور دختران چه استفاده هایی میکند. دوستانی که انگلیسی بلد هستند خودشان بخوانند.

محسن
محسن
4 سال قبل

زر زدی الکی. ترکیه یا المان و ژاپنی که ارتش نداره یا کره جنوبی که وابسته ب امریکاس امده از ایران جلو زدهوهشت سال دفاع مقدس کل دنیا مع شدن علیه ایران نتونستن کاری کنن .خاک توی سرت کنن با این گزارشت

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
پاسخ به  محسن
4 سال قبل

بي ادب

hello
hello
پاسخ به  محسن
4 سال قبل

مگه ما چی داریم؟ چندتا جت پیشرفته داریم؟چندتا سلاح پیرفته داریم؟ ما حتی موشک دفاعی نداریم از روسیه اس300 خریدیم.
همون اپن که میگی نوکره از ما ارتش قوی تری داره حتی فنلاند و لهستان و…

ایلیا
ایلیا
پاسخ به  hello
1 سال قبل

سلاح های ایران عقب مانده هستند.اف 14واف5واف4هم عقب مانده ان مثل ایران.

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
پاسخ به  محسن
4 سال قبل

حماقت شما همینه دیگه. دیگران مثل تو زر زر نمیکنن. کار میکنن. فکر با چهار تا هواپیمای پوسیده کجای دنیا قرار گرفتی بددخت عقده ای..

مهزیار
مهزیار
پاسخ به  محسن
11 ماه قبل

خودت زر زدی.

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
4 سال قبل

هه

اگه اینجوریه هر بچه پولدار سوسولی که امکانات بیشتر داره زرنگ تره؟

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
4 سال قبل

بیخود به جون هم افتادید و از اصل قضیه غافل!!! پیام این خبر این بود که ایران جزو این لیست نیست

ایران
ایران
4 سال قبل

پیام این خبر این موضوعاتی مطرح شد نبود! منظور این بود که ایران جزو این لیست نیست.البته کشورهاتی قدرتمند در زمینه ارتش و تجهیزات فقط این 10 کشور نیست و کشورهایی مثل ایتالیا و … از قلم افتاده.

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
4 سال قبل

قویترین ارتش دینا ُ ارتش مقاومت است- سپاه و ارتش و بسیج ایران ارتش عراق وسوریه زینبیون فاطمیون حیدریون حشد الشعبی دفاع الوطنی که ارتش بزرگ داعش رو که توسط 100کشور به گفته خانم کلینتون راه اندازی و با هزینه 7تریلون دلاری تامین مالی شد نابود کرد- این ده تا که نوشتی اکثرشون جلو داعش بودند نابود می شدند

فرهاد
فرهاد
پاسخ به  کاربران ناشناس
1 سال قبل

حرف مفت نزن

عیار
عیار
4 سال قبل

در سالروز آن مرد سفر کرده هستیم که فرموده بودند ژاپن و آلمان نیروی نظامی خود را تعطیل کرده و به پیشرفت رسیدند.
باید گفت یا این گزارش دروغه یا ادعای آن مرد سفر کرده والامقام

احمد
احمد
4 سال قبل

متاسفانه ارزیابی ورده بندی ارتش های دنیا را بر اساس تسلیحات وادوات آنها را ملاک قرار دادند .در حالی که در کشورهای توسعه یافته مثل ایران وپاکستان وسایرین در منطقه هیچوقت آمار اداوات نظامی خود را به کسی نمی دهند و کاملا” آنها را مخفی نگه داشته و وجود پایگاه های زیر زمینی ومخازن زیر زمینی وفعالیت های نامریی همه گواه بر بار نظامی سنگین اینگونه کشورها دارد که خارج از عرف بین المللی قدرت وپتانسیل خود را مخفی می نمایند ومسلما” وشک وتردید دشمن خود یک حربه بازدارنده خواهد بود

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
پاسخ به  احمد
4 سال قبل

:)))) متوهم

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
4 سال قبل

ای بابا چرا همش دنبال خراب کردن هم هستیم
تو هرجایی
ما دشمنی جز خودمون نداریم
تو همین چند اظهار نظر همه با هم دشمن هستیم،جنگ رو هشت سال در مقابل اون همه قدرت نظامی با اتحاد بردیم همه تو جنگ واسه ایران میجنگیدن از شیخ و ملا گرفته تا معلم و بازاری و نونوا و لاتهای سر کوچه و کسایی که پیک مشربشون به سلامتی وطن و نامسشون میرفت بالا.
چند ساله داریم با همه دنیا میجنگیم و تو سوریه و عراق و یمن و ….. شدیم یه سرمشق فقط با یک فرمول : اتحاد رمز پیروزی.
ضمنا دلیل نشر این خبر در انتهای خبر اومده در هرجا که سلاح و تسلیحات بیشتر باشه نا امنی برای بشریت بیشتره و تهدید صلح جهانین.
فرزندان کوورش متحد باشین تا هیچکس حتی فکر دشمنی با شما رو نداشته باشد.

محمد
محمد
4 سال قبل

در خبر ها بود ایران هشتمین قدرت جهان هست اگر سرچ نماید براتون مشخص میشه این خبری که آورده اید دقیق نیست

hello
hello
پاسخ به  محمد
4 سال قبل

هشتم چیه عزیز من آخه بر چه مبنایی!!!
ما تو لیست 15 هم نیستیم کشورهای اسکاندیناوی هم از ما جلوترند چرا واقع بین نیستید متعجبم!!

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
4 سال قبل

داداش نگو قویترین ارتش های دنیا بگو بیشترین بودجه ارتش های دنیا قوی بودن به بودجه و تجهیزات نیست به نیروی اراده و ابتکار وآمادگی است که بعضی از این کشورها ندارند

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
4 سال قبل

ارتش مردان خدا مال زمانی بود که با چوب وچماق ونهایت کلاشینکف میجنگیدند نه با اف 35

پرهام
پرهام
پاسخ به  کاربران ناشناس
1 سال قبل

هزیون نگو!ارتش خدا کسانی هستند که چه چوب‌وچماق داشته باشند چه اف 35 چه ضعیف باشند چه قوی،درمقابل ظلم مبارزه می‌کنند.

و -رفيعي
و -رفيعي
4 سال قبل

سلام
داش محسن همه ما آرزو داريم ارتش و نيروهاي نظاميمون جزو برترينها باشند.من نميدمنم اين مقايسه كه انجام شده درسته يا نه اما جنگ 8ساله 30سال پيش تموم شده .ما ازنظر تجهيزاتي خيلي بهتر شديم اما ديگه اون نيروهاي كارآمد را متاسفانه نداريم چون چون همه ديده اند كه ارزشهايي كه ميشد براشون جون داد را اين نظام با عملكرد 40ساله اش پوچ كرده و با كمال تاسف ديگه اون روحيه جنگ 8 ساله در بين مردم از بين رفته.
خدا را شاهد ميگيرم كه با تمام وجودم آرزو ميكنم كه اين حرفم اشتباه باشه.

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
پاسخ به  و -رفيعي
4 سال قبل

خیلی ها اینطور فکر می کردند از جمله خود من
ولی در جنگ چند ساله این منطقه خوشبختانه معلوم شد اینطور نیست
نیروهای نظامی ما در دنیا کم نظیرند
خدا حفظشون کنه
خدا مارا هم کم کنه برای درست کردن کشور با هم متحد شویم و اراذل بی وجود را که تیشه به ریشه این کشور بی نظیر می زنن کنار بزنیم با حفظ آرامش ایرانی زیبا تر از همیشه تاریخ بسازیم
ایران با همه افتخارات گذشته و حالش با همه مشکلات سختیها و ضعف های گذشته و حالش مال ماست
مال همه ما
و همه برای اون باید تلاش کنیم
امروز از لحاظ نظامی نیروهای عزیز ما توان دفاع از کشور را دارند اما کشور از درون باید ساخته بشه انشاالله
بی گمان خدا به تلاش این مردم عزیز برکت خواهد داد

سام
سام
4 سال قبل

خدا به همه شما دوستان تفکر عنایت فرماید.

علی
علی
4 سال قبل

باو تیپ 65 نوهد میخوره همرو هنوز سربازان گمنام امام زمان بماند کارشون بدون خطاست

اکبر قربانی گواشینی
اکبر قربانی گواشینی
پاسخ به  علی
4 سال قبل

نوهد از کی تیپ 65 شد ما که انجا نظامی بودیم که 23 نوهد بود و مقرش در باغ شاه بعد از میدان حر بود اما حالا در پرند هستند

افشین
افشین
4 سال قبل

کافیه مقایسه کنید ارتش تا دندان مسلحِ آمریکا و سیستم فقیر اما با ایمان و متحدِ ویتنام رو.
کدومشون در نهایت شکست خورد؟؟؟؟
پس همه چیز عدد و رقم نیست. اتحاد و ایمان رو نمیشه با عدد و رقم شمرد.
با این همه درود بر صلح….

hello
hello
پاسخ به  افشین
4 سال قبل

ما ایمان و اتحاد ویتنام را هم نداریم

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
4 سال قبل

تاریخ پر از حماقتهای تکراری است!

مهزیار
مهزیار
پاسخ به  کاربران ناشناس
11 ماه قبل

درسته.

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
4 سال قبل

و البته یادتون رفت شماره 0: ایران
پرمدعاترین ، دروغگوترین ، گزافته گو ترین ، بدبخترین ، و پرروترین ارتش دنیا را دارد که می تواند در یک روز کل ارتشهای ده گانه را شکست دهد

فرهاد
فرهاد
پاسخ به  کاربران ناشناس
1 سال قبل

درسته

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
4 سال قبل

پس موشکای نقطه زن ما چی میشه؟چرا ننوشتی؟

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
4 سال قبل

داداش اگه ایران را در رتبه اول آمار میدادی مثل آمارهایمان در دانش بنیادین و هوا فضا و….جایی کنتور می انداخت حداقلش این بود ما خیالمان راحت و می توانستیم چند صباحی خوابی خوش میداشتیم.

قدرتمند
قدرتمند
4 سال قبل

علی بابا و چهل دزد اش نتوانست در افغانستان کاری بکند وهمچینن انگلستان و روسیه یعنی تمام این اسلحه ها اتمی وغیر اتمی کاری تا امروز نتوانستن کاری بنفع شان بکند ولی بازار خوبی دارد