با حشرات فضایی که در زمین زندگی می‌کنند آشنا شوید!

در سراسر کره زمین، در حدود یک میلیون گونه مختلف از حشرات وجود دارد که برخی لقب حشرات فضایی را یدک می‌کشند. در حقیقت حشرات جمعیتی در حدود نصف تمام گونه‌های زنده که شامل انسان‌ها نیز می‌شود، را به خود اختصاص داده‌اند. این شاخه از موجودات، در طول تاریخ، از نظر ظاهر تغییر و تکامل پیدا کرده‌اند که این تفاوت‌ها، شکل هر کدام از آن‌ها را منحصر به فرد می‌کند. بعضی از گونه‌های حشرات، آن‌قدر شکل ظاهری خاص و عجیبی به خود گرفته‌اند که بیشتر به حشرات فضایی می‌مانند تا حشرات زمینی! در ادامه این مقاله با دیجی رو همراه باشید تا 10 گونه از این حشرات را که شبیه به گونه‌های فضایی هستند، به شما معرفی کنیم.

10. Puss Moth Caterpillar

حشره فضایی Puss Moth Caterpillar

این اسم متعلق به یک گونه پروانه است که بدن آن مملو از پروتئین است و پیچ و تاب بسیاری دارد. این گونه در مقابل شکارچیان مصونیت خاصی ندارد، اما هنگام خطر، از تاکتیک‌های خاصی برای ترساندن شکارچیانش استفاده می‌کند. این گونه قادر است تا هنگام تهدید، ظاهر خود را تغییر دهد تا خطرناک‌تر به نظر برسد.

9. Devil’s Flower Mantis

با حشرات فضایی که در زمین زندگی می‌کنند آشنا شوید!

این گونه، بزرگ‌ترین و قوی‌ترین گونه بین تمام انواع ملخ‌های مانتیس در دنیا می‌باشد. مانتیس مونث بالغ این گونه در حدود 13 سانتی‌متر طول دارد و رنگ‌هایی شبیه به گل شیطانی دارند. اسم این گونه مانتیس نیز برگرفته شده از همین گل است.

8. Brazilian Treehopper

با حشرات فضایی که در زمین زندگی می‌کنند آشنا شوید!

Treehopper برزیلی، حشره‌ای کوچک و ترسناک از خانواده Treehopper می‌باشد. این گونه بسیار شبیه به گونه جیرجیرک است، با این تفاوت که یک ساختار منحصر به فرد در پشت بدنش دارد. این ساختار کاملا توخالی می‌باشد و دفاعی برای خورده شدن توسط شکارچیان به حساب می‌آید.

7. Dasychira Pudibunda Caterpillar

با حشرات فضایی که در زمین زندگی می‌کنند آشنا شوید!

این گونه از حشرات، که با نام Pale Tussock نیز شناخته می‌شود، به وفور در دانمارک یافت می‌شود. بدن این موجودات زرد ترسناک، درست مانند خارپشت و جوجه تیغی توسط تیغ‌های خاصی پوشیده شده‌است. هر بخش از بدن این حشرات، به یک نقطه با خارهای سیاه و یا قهوه‌ای ختم می‌شود.

6. Extatosoma Tiaratum

با حشرات فضایی که در زمین زندگی می‌کنند آشنا شوید!

از این گونه حشره، به عنوان حشره غول پیکر چوبی خاردار نیز یاد می‌شود. بدن این گونه از حشرات، تا طول 23 سانتی متر رشد می‌کند و توسط خارهای خاصی پوشیده شده‌است. Extatosoma Tiaratum از این خارها برای استتار و همچنین برای دفاع از خود در مقابل شکارچیان استفاده می‌کند.

5. Pipevine Swallowtail Caterpillar

با حشرات فضایی که در زمین زندگی می‌کنند آشنا شوید!

این حشرات، قبل از این که به پروانه‌هایی روشن به رنگ آبی تبدیل شوند، به شکل کرم‌هایی با خارهای قرمز رنگ و روشن می‌باشند. دو شاخ بزرگ و ترسناک نیز در ادامه بدنشان از سوی دهان به بیرون کشیده شده‌است.

4. Atlas Moth

با حشرات فضایی که در زمین زندگی می‌کنند آشنا شوید!

Atlas Moth یا پروانه اطلس، از عجیب‌ترین و بزرگ‌ترین گونه‌های پروانه‌ در زمین می‌باشد. فاصله دو بال این پروانه نیز در حدود 25 سانتی‌‌متر است. نوک بال‌های این پروانه مانند ماری است که قصد حمله کردن دارد. پروانه اطلس از این ویژگی برای استتار در مقابل شکارچیان استفاده می‌کند.

3. Tailed Emperor Butterfly Caterpillar

با حشرات فضایی که در زمین زندگی می‌کنند آشنا شوید!

این گونه، در طول زمستان در سواحل شرقی استرالیا یافت می‌شود. این موجودات عجیب، یک سر پیکان مانند دارند که بسیار سفت بوده و از ضربات وارده به آن قسمت محافظت می‌کند.

2. Spiny Flower Mantis

حشره فضایی Spiny Flower Mantis

این گونه مانتیس، در قسمت جنوبی قاره آفریقا به وفور یافت می‌شود. شکل ظاهری این گونه، به شکل یک گل است. همچنین Spiny Flower Mantis بسیار جثه کوچکی دارد، به طوری که تنها تا طول 4 سانتی متر رشد می‌کند.

1. Scorpionfly

حشره فضایی Scorpionfly

Scorpionfly یا حشره عقربی، درست مانند موجودی می‌باشد که یک دانشمند دیوانه آن را از ترکیب عقرب و حشرات به دست آورده است. البته قسمت نیش مانند آن که بسیار ترسناک است، در واقع آلت تناسلی این حشره می‌باشد!

منبع Buzzkeys
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها