آی پینز

10 تئوری مطرح شده برای پاسخ به اسرار مثلث برمودا

مثلث برمودا از جمله بدنام‌ترین نقاط جهان است که اسرار آن هنوز بر ما پوشیده است. این منطقه که به مثلث شیطان نیز معروف است، تاکنون اسرار بیش از 12 مورد ناپدید شدن کشتی و هواپیما و 1000 مرگ را در دل خود جای داده است. همچنین سالانه حدود 20 قایق در مثلث برمودا ناپدید می‌شوند. این منطقه مثلثی شکل بین برمودا، پورتو ریکو و فلوریدا قرار دارد.

هر بار که عده‌ای مجبور هستند از آن عبور کنند ترس و وحشتی بسیار میان دانشمندان، متخصصان، ملوانان و خلبانان ایجاد می‌شود. با همه آنچه در مورد مثلث برمودا می‌دانیم هنوز هیچ پاسخی قطعی برای حل این معما کشف نشده است. در این مطلب ده تئوری و نظریه قوی که پدیده مثلث برمودا را توضیح می‌دهد، آورده شده است. با دیجی رو همراه باشید.

10- کرم چاله

کرم چاله برمودا

یکی از پرطرفدار‌ترین نظریه‌های مثلث برمودا، کرم چاله است. برای علاقه‌مندان به داستان‌های علمی این تئوری اهمیت زیادی دارد. وقتی مردم در مثلث برمودا ناپدید می‌شوند هیچ ردی از آنها باقی نمی‌ماند که اساساً بر پایه سفر در زمان پایه‌گذاری شده است و این نظریه دلیل ناپدید شدن را توضیح می‌دهد.

متاسفانه دانشمندان هنوز در این زمینه شواهد محکمی پیدا نکرده‌اند اما این امر مانع از باور وجود کرم چاله در مثلث برمودا نشده است و محققان تنها در قالب یک تئوری از آن نام می‌برند.

در سال 1941 کشتی نیروی دریایی U.S.S پروتئوس که 58 مسافر و بار زیادی داشت، ناگهان در مثلث برمودا ناپدید شد. یک ماه بعد کشتی دیگری به نام U.S.S نرئوس با 61 سرنشین نیز ناپدید گردید. هیچ‌کس نمی‌داند چه اتفاقی افتاده است و هیچ سیگنال ضبط شده‌ای از طرف ناخدا مبنی بر مواجهه با خطر یا وضعیت اضطراری وجود ندارد. تیم‌های جستجو نیز شواهدی از باقیمانده کشتی‌ها و اجساد پیدا نکردند.

9- تئوری گاز متان

تئوری گاز متان برمودا

محققان می‌گویند حباب‌های گاز متان می‌توانند راز مثلث برمودا را توضیح دهند. همچنین تحقیقات بیشتر ثابت کرده که در برخی از نقاط اقیانوس تجمع گاز متان بیشتر از مناطق دیگر است. اگر متان در آب آزاد شود می‌تواند در سریع‌ترین زمان منجر به غرق شدن کشتی‌ها و سقوط هواپیما‌ها گردد. این پدیده در عرض چند ثانیه اتفاق می‌افتد و فرصت کافی برای درخواست کمک یا فرار از کشتی برای مسافران وجود نخواهد داشت.

در سال 2016 دانشمندان چندین دهانه و شکاف عظیم در سواحل نروژ کشف کردند. طول دهانه‌ها حدود نیم مایل و عمقی برابر با 150 فوت داشتند. آن‌ها بر این باورند که حباب‌های ناشی از نشت گسترده گاز متان در بستر عمیق دریا این دهانه‌ها را تشکیل داده است. برخی از محققان این تئوری را علت غرق شدن کشتی‌ها و هواپیماها در مثلث برمودا می‌دانند.

8- تداخل الکترومغناطیسی

تداخل الکترومغناطیسی

مکان‌های خاصی روی زمین وجود دارد که تاثیر منفی روی قطب نما می‌گذارد و باعث می‌شود در جهت‌یابی مشکل ایجاد شود. صحرای گوبی یکی از این مکان‌ها و به عقیده برخی، مثلث برمودا نمونه دیگری از آن است. این مشکل به دلیل تداخل الکترومغناطیسی اتفاق می‌افتد و دانشمندان معتقدند که تداخل الکترومغناطیسی یکی از دلایل ناپدید شدن کشتی‌ها و سقوط هواپیماها در مثلث برمودا است.

تعداد زیادی از افراد طی سالیان مختلف با رسیدن به منطقه مثلث برمودا گزارش‌هایی عجیب در رابطه با قطب نمای خود ارائه داده‌اند. در سال 1895 جوشو اسلوکوم که اولین فردی بود در سراسر جهان به تنهایی قایقرانی می‌کرد، هنگام سفر از منطقه Marthas Vineyard ناپدید شد. کارشناسان علت ناپدید شدن وی را به مثلث برمودا نسبت می‌دهند. همچنین مردم معتقدند که اسلوکوم از آنجا که یک ملوان شایسته بود، هرگز در دریا گم نمی‌شد.

حادثه دیگری نیز در سال 1945 اتفاق افتاد که پنج بمب افکن اژدر هنگام عبور از اقیانوس ‏اطلس ناپدید شدند. ستوان چارلز سی تیلور، رهبر پرواز، پس از مشاهده این که قطب نما کار نمی‌کند و هواپیماها در مسیر اشتباه حرکت می‌کنند، مضطرب شد. وی به ناوگان خود دستور داد که به سمت شمال شرقی پرواز کنند، با این تصور که به منطقه فلوریدا می‌روند اما او به اشتباه در اعماق اقیانوس اطلس سفر کرد. وقتی هواپیماها به مثلث برمودا نزدیک‌تر شدند، سیگنال‌ها و ارتباطات خود را از دست داده، ناپدید شده و دیگر هرگز دیده نشدند.

7- گرداب‌ها

گرداب مثلث برمودا

گرداب‌ها مانند گردبادها هستند، با این تفاوت که روی آب شکل می‌گیرند. مردم چندین بار فواره‌های آب و خروج آب را از مثلث برمودا مشاهده کرده‌اند و برخی معتقدند که این عوامل علت ناپدید شدن کشتی‌ها و هواپیماها هستند. وقتی یک گرداب ایجاد می‌شود تغییر فشار آن صدها یا هزاران فوت هوا را می‌مکد. اگر این اتفاق در هنگام عبور کشتی یا هواپیما رخ دهد به سادگی باعث واژگون شدن یا سقوط آن‌ها در عرض چند ثانیه خواهد شد.

گذشته از گرداب‌ها برخی از قسمت‌های جریان گلف استریم نیز با لبه مثلث برمودا هم مرز است. این جریان منجر به ایجاد امواج عظیم و غول پیکر با صدها فوت ارتفاع می‌شود که می‌تواند به سرعت کشتی‌ها و قایق‌ها را غرق کنند. امواج سهمگین بدون هشدار با کشتی برخورد می‌کنند و حتی می‌توانند هواپیماهایی را که نزدیک به سطح اقیانوس‌ها پرواز می‌کنند، در خود ببلعند.

یک نمونه اتفاق افتاده بر اساس این نظریه، ناپدید شدن پرواز 19 پس از جنگ جهانی دوم است. آخرین سوابق ارتباطی پرواز گزارش‌های نگران‌کننده‌ای از مسافران بود که همه چیز را عجیب توصیف کرده‌اند. یکی از خلبانان نیز اظهار داشته که آن‌ها وارد آب سفید می‌شوند و کاملا گم شده‌اند. پس از این گزارش هواپیما ناپدید گردید و طبق گفته نیروی دریایی ارتش گویی آن‌ها به مریخ پرواز کردند!

6- بیگانگان

بیگانگان برمودا

در مورد هر راز و رمزی که بر روی سطح زمین وجود دارد، همواره نظریه‌ای دال بر دخالت بیگانگان مطرح بوده، که البته هیچ گاه به اثبات نرسیده است. مثلث برمودا نیز از این قاعده مستثنی نیست حتی اگر هیچ مدرکی برای وجود بیگانگان و نقش آن‌ها در حوادث برمودا وجود نداشته باشد. در حالی که به سختی می‌توانیم این ناپدید شدن‌ها را تفسیر کنیم، بیگانگان گزینه ساده‌ای برای شرح وقایع این منطقه و دلایل این ناپدید شدن‌ها خواهد بود. افرادی که این تئوری را قبول دارند، بر این باورند که مثلث برمودا محل تجمع بیگانگان است و آنها افراد را ربوده و روی ایشان تحقیق می‌کنند.

حادثه‌ای توسط کریستوف کلمب نقل شده است، هنگامی که برای اولین بار در این منطقه سفر می‌کرد، شعله ای در حال ترکیدن دیده بود که به دریا برخورد نموده و بر اساس این ادعا تا چند هفته نوری عجیب در فاصله دور دیده می‌شد. آیا این مشاهده می‌تواند دلیلی برای وجود بیگانگان در مثلث برمودا باشد؟!

در فیلم “برخورد نزدیک از نوع سوم” ساخته استیون اسپیلبرگ، خلبان‌هایی را می‌بینیم که سالم و بدون آسیب از یک کشتی بیگانه به زمین برمی‌گردد. بیگانه‌ها این خلبان‌ها را در مثلث برمودا اسیر کرده بودند. قطعاً اینکه داستان‌هایی از این قبیل تا چقدر واقعیت دارد را در حال حاضر تنها بیگانگان می‌دانند اما شاید روزی ما نیز به راز این معما پی ببریم.

5- آتلانتیس

آتلانتیس برمودا

آتلانتیس تئوری عجیب دیگری است که حول حوادث مثلث برمودا شکل گرفته است. این نظریه بیان می‌کند که ممکن است مثلث برمودا محل دفن شهر گمشده آتلانتیس باشد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش ایندیپندنت، یک وبلاگ نویس نوشته است که وقتی خدایان شهر آتلانتیس را تخریب کردند، این شهر افسانه‌ای در کف اقیانوس غرق شد. این نویسنده همچنین نوشته است که اگرچه معابد ویران شده در حال حاضر میزبان موجودات زیر آب هستند، بلورهای بزرگ آتش این شهر که قبلاً نیرو و انرژی تامین می‌کردند تا به امروز فعال مانده‌اند. بنابراین چنین نیروها و انرژی‌هایی ممکن است دلیل حوادث مثلث برمودا باشد.

4- بدون راز!

راز برمودا

آیا واقعاً رازی در پشت اتفاقات و ناپدید شدن کشتی‌ها و هواپیماها در مثلث برمودا وجود دارد؟

برخی از مردم معتقدند که هیچ رازی در پس این پرده وجود ندارد و ادعا می‌کنند که مثلث برمودا مشابه حوادث ناپدید شدن در هر قسمت دیگر از جهان را دارد. به نظر می‌رسد وقتی این مسئله را در نظر می‌گیرید که این مکان یکی از پر رفت و آمد‌ترین مناطق جهان است، اسرار این مثلث به خودی خود از بین می‌روند!

کسانی که به این نظریه اعتقاد دارند، اظهار می‌کنند که تفاوت بین واقعیت و افسانه دشوار است مثل ناپدید شدن کشتی‌ها و هواپیماها در سراسر جهان. اگر در مثلث برمودا تصادفات و غرق شدن کشتی‌ها زیاد گزارش می‌شود، به این دلیل است که بسیاری از کشتی‌ها و هواپیماها از این بخش اقیانوس اطلس بیشتر عبور می‌کنند. همچنین، در بالا هم اشاره کردیم که یکی از نظریه‌های مربوط به مثلث برمودا، جریان گلف استریم است که باز هم یک مسئله طبیعی است و هیچ راز پنهانی در آن وجود ندارد.

3- تئوری خطاهای انسانی

تئوری خطاهای انسانی برمودا

اگر به دنبال یک تئوری عمیق و محکم برای اسرار مثلث برمودا هستید قطعاً این نظریه چندان محکم نیست. تئوری خطای انسانی بیان می‌کند که اشتباهات ساده سالانه منجر به حوادث زیادی در دریا و هوا می‌شود. این نظریه همچنین بیان می‌کند که هرگونه سردرگمی و خطا از سوی ناخدای کشتی و خلبان می‌تواند عواقب شدیدی را به دنبال داشته باشد.
به عنوان مثال ممکن است سوخت هواپیما قبل از بازگشت به زمین تمام شود و در نتیجه منجر به سقوط و نابودی آن گردد. علاوه بر این مثلث برمودا دارای جزایر متعددی است که تشخیص آن‌ها از یکدیگر دشوار خواهد بود و این مسئله احتمال سردرگمی و خطای ملوانان و خلبانان را بیشتر می‌کند.

2- امواج سرکش

امواج سرکش برمودا

تئوری دیگر در مورد مثلث برمودا، امواج عظیم سرکش است. به گفته سیمون بوکال، متخصص اقیانوس‌شناس، هنگامی که طوفان‌های شمال و جنوب در مثلث برمودا با هم برخورد می‌کنند می‌توانند امواج مهیبی ایجاد کرده و خسارت قابل توجهی نیز وارد کنند.

در مطلب دیگری از هافینگتون پست نیز آمده است که این امواج سرکش می‌توانند بسیار مرتفع بوده و به بزرگترین امواج تاریخ تبدیل گردند! یک نمونه خوب از این امواج، سونامی با ارتفاع 100 فوت ناشی از زمین لرزه و رانش در خلیج Lituya منطقه آلاسکا در سال 1958 است. مثلث برمودا نیز در موقعیت استراتژیکی است که تحت تاثیر این امواج قرار دارد و اگر هنگام عبور کشتی یا هواپیما اتفاق بیفتد، منجر به تصادف و مرگ خواهد شد.

1- دزدان دریایی

دزدان دریایی برمودا

دزدان دریایی نیز می‌توانند در این منطقه حرکت کنند و این تئوری از زمان دزدان دریایی کارائیب توسط کارشناسان مطرح شد. آن‌ها معتقدند که دزدان دریایی یکی از دلایل ناپدید شدن کشتی‌ها در مثلث برمودا هستند. این دزدان کشتی‌ها را ربوده و حتی باعث سقوط هواپیماها در مثلث برمودا شده‌اند و زندگی مسافران را به خطر می‌اندازند. دولت ایالات متحده همواره به مسافران و ملوانان در مورد کشتی‌هایی با فعالیت‌های غیرقانونی نزدیک به باهاما هشدار می‌دهد.

نتیجه

مثلث برمودا یکی از عجیب‌ترین اسرار جهان است. نظریه‌های متعددی نیز پیرامون این بخش از اقیانوس اطلس شکل گرفته است اما به نظر می‌رسد هیچ کدام از آن‌ها پاسخ رضایت‌بخشی ارائه نمی‌دهند. زمان تنها کلید این معماست یا شاید هم این راز هیچ‌گاه حل نشود. در حال حاضر تنها باید منتظر ماند و دید که سرانجام تئوری‌های جدیدتر می‌تواند پاسخ بهتری به وقایع مثلث برمودا بدهند یا خیر!

منبع listverse
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Tamanna
Tamanna
2 سال قبل

واقعا جالب بود ممنون من که واقعا حیرت‌زده شدم اخه فکر میکردم مثلث برمودا یک داستان الکی هست بازم ممنون از این که این چیز های جالب را در انترنت قرار می‌دهید واقعا ممنونم .

مهیار
مهیار
پاسخ به  Tamanna
4 ماه قبل

بازی ساکورا اسکول را نصب کنید

Tamanna
Tamanna
2 سال قبل

ببخشید منظورم این بود که فقط یک داستا الکی هست و اینترنت

ناشناس
ناشناس
1 سال قبل

خیلی جالب بود دست شمه دردنکنه