با عجیب‌ ترین خودرو هایی که تاکنون ساخته شده‌اند آشنا شوید!

خودروهایی که به طور روزمره در خیابانها می‌بینیم معمولا طراحی‌های مشابهی با یکدیگر دارند؛ تمام آنها جعبه‌هایی منحنی بوده که بر روی چهار چرخ قرار گرفته‌اند و دارای دو یا چهار درب هستند. اما اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به طراحی خودروها علاقه دارند، احتمالا آرزوی داشتن برخی از مدل‌های زیر را خواهید داشت. در ادامه و در این دیجی10 نگاهی می‌اندازیم به ده خودرویی که دارای طراحی‌های عجیب و جالب هستند. با دیجی رو همراه باشید.

10- Norman Timbs Special

Norman-Timbs-Special

نورمن ای. تیمبز یکی از تاثیرگذارترین مهندسین در دهه 40 میلادی بود که با شرکت خودروسازی Tucker automobiles همکاری داشت. خودرویی که در تصویر می‌بینید Norman Timbs special نام دارد و طراحی و ساخت آن که با کمک این شرکت و تیمبز انجام شده بیش از سه سال زمان برده است.

این خودروی یکی از زیباترین، آئرودینامیک ترین و چشم نوازترین اتومبیل‌هایی است که تاکنون ساخته شده است. دماغه بلند اما کم ارتفاع این خودرو و عدم وجود درب در کناره‌های بدنه نورمن تیمبز را به یکی از عجیب ترین خودروهای تاریخ تبدیل کرده است.

9-Stout Scarab

Stout-Scarab

خودروی Stout Scarab در سال 1932 توسط ویلیام بوشنل (William Bushnell) طراحی شده است. این مدل که به عنوان اولین مینی ون در دنیا نیز شناخته می‌شود در حقیقت یک دفتر کار متحرک بود. برخلاف اکثر خودروهایی که در آن زمان تولید می‌شد، استوت دارای دماغه‌ای بسیار کوچک و فاصله محورهای زیاد است تا سرنشینان بیشترین فضای ممکن را در اختیار داشته باشند. اما متاسفانه به دلایل مختلف این خودرو هیچ گاه به تولید انبود نرسید و تنها ده دوازده عدد از آن تولید شد. گفته شده که امروزه تنها پنج عدد از این مدل در دنیا وجود دارد.

8-Bugatti Type 57s Aérolithe

Bugatti-Type-57s-Aérolithe

احتمالا اولین چیزی که بعد از شنیدن نام بوگاتی به ذهن متبادر می‌شود خودروی سوپر اسپرتی مثل بوگاتی ویرون است. اما این شرکت خودروسازی تاکنون صدها مدل متفاوت تولید کرده و “تیپ 57 اس آئرولیثه” مطمئنا یکی از عجیب ترین آنهاست. بوگاتی چندین مدل متفاوت با نام‌های 57t، 57c و 57c tank تولید کرده است که البته مدل 57s Aerolithe بدون شک عجیب ترین مدل آن است.

7-General Motors La Sabre

General-Motors-Le-Sabre

جنرال موتورز لاسابر خودرویی بود که در سال 1951 به عنوان یک طرح مفهومی معرفی شد. همانطور که از قاب دور شیشه و قسمت پشتی بال مانند این خودرو می‌توان تشخیص داد، طراحان لاسابر برای تولید این خودرو نیم نگاهی به هواپیماهای آن زمان داشته‌اند. البته این خودرو در آن زمان به عنوان یک مدل عجیب شناخته نمی‌شد، در حقیقت این سبک از طراحی در دهه 50 میلادی بسیار مورد استقبال قرار گرفت و چندین مدل دیگر با طراحی‌های تقریبا مشابه نیز وارد بازار شد. اما امروزه بدون شک لاسابر را می‌توان یکی از عجیب ترین و خاص ترین خودروی دنیا به شمار آورد.

6-1932 Ford Speedster

Ford-Model-18-Car

طراحی خاص فورد اسپیدستر آن را به یکی از چشم نوازترین خودروهای تاریخ تبدیل کرده، به طوری که در در حراجی ساثبی سال 2016 یکی از نمونه‌های سالم آن به قیمت 770 هزار دلار به فروش رسید. این خودروی دارای شیشه جلویی رو به پایین، دو تکه و در مجموع عجیب بود و حتی در زمان عرضه آن در سال 1932 نیز به عنوان یکی از جذاب ترین خودروها شناخته می‌شد.

5-Peel P50

Peel-P50

باید قبول کنید که این خودرو طراحی دوست داشتنی‌ای دارد! پی 50 یک مدل بسیار کوچک و سه چرخه بود که بین سالهای 1962 تا 1965 توسط کمپانی خودروسازی پیل تولید می‌شد. نام پی 50 به عنوان کوچکترین خودرویی که به تولید انبوه رسیده است در کتاب رکوردهای جهانی گینس نیز ثبت شده است. به نظر ما این اتومبیل یکی از عجیب ترین مدلهایی است که تاکنون تولید شده است.

4-1948 Tasco

1948-Tasco

مدل 1948 تاسکو یکی از عجیب ترین مصنوعات ساخت بشر تا به امروز است. بسیاری از طرفداران خودروهای کلاسیک هنوز هم عاشق این خودرو هستند و از آن به عنوان یکی از خاص ترین مدلهایی که تاکنون تولید شده نام می‌برند. البته بسیاری از افراد این مدل را به عنوان عجیب ترین خودرویی که تاکنون تولید شده می‌شناسند.

تاسکو یک مدل اولیه از خودروهای اسپرت آمریکایی پس از جنگ جهانی دوم بود و برای هدایت آن از کنترلهایی همانند هواپیما استفاده می‌شد. این خودرو که توسط گوردون بورینگ (Gordon Buehrig) طراحی شده اولین خودروی دنیا بود که دارای سقف T-Top (ترکیبی از شیشه بازشونده و فلز) بود.

3-General Motors Firebird I,II,III

General-Motors-Firebird-I-II-and-III

سری خودروهای فایربرد مدلهای مفهومی‌ای بودند که برای نمایشگاه‌های اتومبیل “موتوراما” در سال 1953، 1956 و 1959 توسط جنرال موتورز به نمایش درآمدند. هر سه خودرو طراحی مشابهی با جت‌های جنگنده داشته و هر مدل نسبت به مدل قبلی از بدنه عجیب تری بهره می‌برد!

2-1955 Chrysler (Ghia) Streamline X Gilda

Ghia-Gilda-Streamline-X-Coupé

شاید اعتقاد داشته باشید که این خودرو جذاب‌ترین مدلی است که تاکنون تولید شده، اما بسیاری از کارشناسان از این خودرو به عنوان عجیب‌ترین اتومبیل تولیدی در دنیا یاد می‌کنند. به نظر می‌رسد که در طراحی کرایسلر گیلدا 1955 از سفینه‌های فضایی فیلمهای ارزان قیمت الهام گرفته شده و حداقل مقاومت آئرودینامیک لحاظ شده است. اما این طراحی به هیچ عنوان معمول نیست و به همین دلیل این خودرو در این لیست ما در رتبه دوم قرار می‌گیرد.

1-Ferrari 512S Modulo

Ferrari-512S-Modulo

این خودرو یک مدل واقعی و مفهومی فراری است که توسط پائولو مارتین طراحی شده و در سال 1970 در نمایشگاه اتومبیل ژنو معرفی شده است. این خودرو با طراحی آئرودینامیک خود شباهت زیادی به کشتی‌های فضایی در فیلمهای دهه 60 و 70 میلادی دارد. مهم نیست که از چه زاویه‌ای به 512 اس نگاه کنید، این خودرو از همه طرف طراحی بسیار عجیب و جذابی دارد.

منبع Wonderslist
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها