معرفی 15 بازی ویدیویی که شما را به ماجراجویی در منطقه 51 می‌برند!

به تازگی یک رویداد فیسبوکی به راه افتاده که میلیون‌ها نفر هم به آن پاسخ مثبت داده‌اند. در این رویداد از کاربران دعوت شده که در روز 20 سپتامبر به منطقه 51 یورش ببرند! افرادی که در این چالش شرکت دارند بر این باورند که “آن‌ها (مقامات نظامی و دولتی) نمی‌توانند در مقابل همه ما بایستند.”

منطقه 51 در واقع یک پایگاه نظامی فوق العاده مخفیانه در ایالات متحده است که تا چند سال پیش حتی کسی از وجود آن هم مطلع نبود! پنهان کاری شدید دولت آمریکا در یک دهه گذشته و انتشار شایعاتی در مورد نگهداری بیگانگان فضایی، ساخت نمونه‌های آزمایشی فضاپیماها و کارهایی از این دست در منطقه 51 باعث شده تا افکار عمومی به شدت کنجکاو شوند و از همین رو هیچ تعجبی ندارد که بخواهند بفهمند دقیقاً در این پایگاه نظامی چه می‌گذرد. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

با اینکه گروه‌ها و شخصیت‌های شناخته شده‌ای هم در رویداد فیسبوکی اخیر اعلام حضور کرده‌اند، اما به طور دقیق مشخص نیست که چه تعداد از میلیون‌ها کاربر شرکت کننده در این رویداد در روز مقرر به صورت فیزیکی نیز حضور پیدا خواهند کرد. به هر حال، موضوع مقاله امروز ما این رویداد فیسبوکی نیست، بلکه با این مقدمه کوتاه در مورد منطقه 51 قصد داریم تا 15 بازی مشهوری را که در آن‌ها به این پایگاه مرموز اشاره شده و یا حتی اجازه گشت و گذار در آن را برای گیمرها فراهم کرده، برایتان معرفی کنیم. پس اگر شما هم کنجکاو شده‌اید تا در مورد منطقه 51 و شایعات پیرامون آن بیشتر بدانید، انجام این بازی‌ها هم مسلماً برایتان جذاب خواهند بود.

معرفی 15 بازی ویدیویی که شما را به ماجراجویی در منطقه 51 می‌برند!

1. Alien Hominid

اولین بازی استودیوی Behemoth که بیش از هر چیز به واسطه ساخت عنوان Castle Crashers مشهور شده است، یک بازی شوتر ساید اسکرول به نام Alien Hominid بود. این بازی در زمان عرضه نسخه اصلی به یک بازی کلاسیک محبوب تبدیل شد، اما با انتشار نسخه HD برای کنسول ایکس باکس 360 در سال 2007 به شهرت بسیار بیشتری دست یافت. در Alien Hominid بازیکنان کنترل یک بیگانه را به دست می‌گیرند که با استفاده از انواع سلاح‌ها و ابزارهای مختلف به جنگ عوامل دولتی می‌رود! سومین مرحله از بازی در منطقه 51 جریان دارد و گیمرها علاوه بر مبارزه با دشمنان در صحرای نوادا، داخل پایگاه نظامی نیز وارد شده و در این مکان نیز بازی را ادامه می‌دهند.

معرفی 15 بازی ویدیویی که شما را به ماجراجویی در منطقه 51 می‌برند!

2. Area 51 – 1995

در طی چند هفته گذشته ایده‌های متعددی از ورود به منطقه 51 مطرح شده که در برخی از آن‌ها به وضوح و به صورت مستقیم به بازی Area 51، محصول سال 1995، اشاره شده است. در این بازی آرکید بازیکنان به تنهایی یا به صورت دو نفره وارد منطقه 51 شده و با سلاح‌های متنوعی که در اختیار دارند با انواع مختلف بیگانه‌های فضایی به مبارزه می‌پردازند. بازی Area 51 ساخت کمپانی نام آشنای آتاری بوده و می‌توان آن را در سبک اکشن اول شخص طبقه بندی کرد. یکی از نکات جالب در مورد این عنوان، استفاده از بازیگران واقعی به عنوان کاراکترهای بازی است که در زمان خود باعث واقعی‌تر جلوه کردن هر چه بیشتر بازی می‌شد.

معرفی 15 بازی ویدیویی که شما را به ماجراجویی در منطقه 51 می‌برند!

3. Area 51 – 2005

همان طور که انتظار می‌رفت، نسخه سال 1995 از بازی Area 51 پس از گذشت 10 سال بازسازی شد با اینکه عنوان این بازی به همان صورت اصلی خود حفظ شده بود، اما گیم پلی آن به طور قابل توجهی تغییر یافته بود. همان طور که در بخش قبل گفتیم، منطقه 51 که در سال 1995 عرضه شده بود شکل و شمایل بازی‌های شوتر اول شخص را داشت اما فقط یک نشانگر روی صفحه دیده می‌شد و بازیکن نمی‌توانست اسلحه‌ای را که در دست دارد ببیند. اما نسخه سال 2005 کاملاً شبیه بازی‌های اکشن اول شخصی شد که امروزه نیز ساخته می‌شوند.

علاوه بر این، پیشرفت گرافیکی بازی نیز کاملاً مشهود و غیر قابل انکار بود و به جای استفاده از بازیگرهای واقعی برای شبیه سازی مدل‌های سه بعدی در یک فضای دو بعدی، تمامی کاراکترها و المان‌های محیطی به طور کامل سه بعدی شده بودند. این بازی نیز همانند نسخه اصلی، بازیکنان را به منطقه 51 برده و رو در روی بیگانگان قرار می‌دهد، برای جذاب‌تر شدن هر چه بیشتر داستان حتی به حادثه رازول هم اشاره شده (حادثه‌ای که گفته می‌شود به واسطه برخورد بشقاب پرنده با زمین در نیومکزیکو رخ داد) و روند داستان با این حادثه جنجال برانگیز پیوند داده شده است.

معرفی 15 بازی ویدیویی که شما را به ماجراجویی در منطقه 51 می‌برند!

4. BlackSite: Area 51

در سال 2017 یک بازی ویدیویی به نام BlackSite: Area 51 منتشر شد و با وجود اینکه دنباله مستقیمی برای Area 51 سال 2005 نبود، اما همان روند داستان را ادامه می‌داد. BlackSite هم مانند دو بازی قبل در سبک اکشن اول شخص طراحی شده، اما با این تفاوت که تأکید بسیار بیشتری بر روی تاکتیک‌های کار تیمی داشته و از یک بخش چند نفره نسبتاً قوی بهره می‌برد. داستان کلی بازی این است که منطقه 51 توسط بیگانگان به تصرف در آمده و به همین علت نیروی ویژه‌ای موسوم به Delta Force Echo Squad فراخوانده می‌شوند تا به پایگاه حمله کرده و بیگانگان را نابود کنند. BlackSite: Area 51 در زمان عرضه خود چندان مورد تحسین و تمجید قرار نگرفت، اما این بازی یکی از معدود بازی‌هایی است که بازیکنان را به معنای واقعی کلمه در نقش نیروهای حمله کننده به منطقه 51 قرار می‌دهد. این بازی هنوز هم از کیفیت خوبی برخوردار بوده و قابل بازی است.

معرفی 15 بازی ویدیویی که شما را به ماجراجویی در منطقه 51 می‌برند!

5. Call of Duty: Black Ops

Call of Duty: Black Ops دارای یک بخش مستقل با نام Nazi Zombies بود که نقشه‌های جالبی داشت و در آن باید در برابر سیل بی‌پایان زامبی‌ها مقاومت می‌کردید. شاید بتوان گفت خلاقانه‌ترین نقشه‌ای که سازندگان برای این بخش طراحی کرده بودند، کره ماه بود که به عنوان بخشی از بسته قابل دانلود Resurrection به بازی اصلی اضافه می‌شد. بازی در کره ماه، همان طور که از نام آن هم مشخص است، چالش‌های خاص خود را دارد و بازیکنان در حین مبارزه با زامبی‌ها باید با جاذبه صفر و دیگر خطرات منحصر به فرد این محیط نیز سر و کله بزنند.

شاید بپرسید این حرف‌ها چه ربطی به موضوع مقاله ما دارد؟ در واقع، نکته اینجا است که برای سفر به کره ماه در Black Ops بازیکنان باید از یک تله پورتر که در ناحیه 51 واقع شده، استفاده کنند. آیا در منطقه 51 واقعی هم یک تله پورتر به ماه وجود دارد؟! آیا ماه واقعاً مورد هجوم زامبی‌ها قرار گرفته است؟! شاید در روز 20 سپتامبر و در صورت موفق بودن رویداد فیسبوکی اخیر بتوانیم جواب این سؤال‌ها را پیدا کنیم.

معرفی 15 بازی ویدیویی که شما را به ماجراجویی در منطقه 51 می‌برند!

6. DC Universe Online

DC Universe اغلب توسط بیگانه‌های فضایی تهدید می‌شود که یکی از قابل توجه‌ترین و آشناترین آن‌ها برینیاک (Brainiac) است. برینیاک یکی از قوی‌ترین دشمنان سوپرمن است که در بازی آنلاین رایگان DC Universe Online قصد دارد با حمله به منطقه 51، کریپتونیت را به دست آورده و بر علیه سوپر من از آن استفاده کند. کریپتونیت ماده‌ای سبز رنگ است که در سری داستان‌های سوپر من از آن یاد شده و گفته شده که سوپرمن در برابر این ماده ضعف دارد. در این بازی بازیکنان باید در قالب یک ماموریت ویژه که برای تمامی شخصیت‌هایی که حداقل به سطح 9 رسیده‌اند در دسترس می‌باشد، به منطقه 51 حمله کرده و آنجا را از دست برینیاک و نیروهایش آزاد کنند.

معرفی 15 بازی ویدیویی که شما را به ماجراجویی در منطقه 51 می‌برند!

7. Destroy All Humans!

بازی علمی تخیلی Destroy All Humans! که با چاشنی طنز نیز همراه شده، بازیکنان را به منطقه 51 نمی‌برد، بلکه یک نسخه یک نسخه هجو شده از آن به نام منطقه 42 را سوژه خود قرار داده است! شخصیت اصلی این بازی که Crypto نام دارد، به یک حمله ساده به منطقه 42 بسنده نمی‌کند و در نهایت با یک بمب هسته‌ای آن را از بین می برد! در واقع هدف Crypto در این مرحله از بازی، مقابله با دولت مردان ایالات متحده، به ویژه یک سازمان سری به نام Majestic است.

خوشبختانه کسانی که تجربه انجام دادن این مأموریت را در نسخه اصلی Destroy All Humans از دست داده‌اند، می‌توانند به زودی آن را در قالب نسخه بازسازی شده بازی تجربه کنند. این نسخه بازسازی شده، از لحاظ بصری بسیار پیشرفت کرده و ویژگی‌های گیم پلی آن نیز از بسیاری جهات بهبود یافته است.

معرفی 15 بازی ویدیویی که شما را به ماجراجویی در منطقه 51 می‌برند!

8. Deus Ex

منطقه 51 نقشی اصلی را در روند داستانی بازی اکشن نقش آفرینی Deus Ex ایفا می‌کند. در این بازی، منطقه 51 محلی است که به تکنولوژی‌های فوق پیشرفته مجهز شده، و این دقیقاً همان چیزی است که در واقعیت نیز بسیاری از نظریه پردازان بر این باورند. طرح کلی داستان بازی Deus Ex که علاوه بر منطقه 51 چند تئوری توطئه دیگر را هم شامل می‌شود، به طور مستقیم به این مسئله می‌پردازد که چگونه فناوری‌های موجود در منطقه 51 برای حکومت کردن به جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند. نظریه‌ای که امیدواریم در زندگی واقعی حقیقت نداشته باشد.

معرفی 15 بازی ویدیویی که شما را به ماجراجویی در منطقه 51 می‌برند!

9. Duke Nukem 3D

دوک ناکم که یکی از شخصیت‌های شناخته شده و البته شوخ طبع دنیای بازی های ویدیویی است، در عناوین مختلفی به مبارزه با انواع و اقسام بیگانه‌ها پرداخته، اما در یکی از بازی‌های خود مستقیماً وارد منطقه 51 شده تا با هیولاهای این پایگاه مرموز هم تسویه حساب کند! در اپیزود چهارم از بازی Duke Nukem 3D، بازیکنان در نقش دوک ناکم وارد منطقه 51 می‌شوند و ماجراجویی خود را از صحرایی که پایگاه در آن واقع شده، آغاز می‌کنند. اگر فیلم «دوک ناکم» با بازی جان سینا در نهایت تولید و اکران شود، بالاخره می‌توانیم نسخه‌ای از منطقه 51 را که در بازی Duke Nukem 3D طراحی شده بود، در سینماها نیز ببینیم.

معرفی 15 بازی ویدیویی که شما را به ماجراجویی در منطقه 51 می‌برند!

10. Grand Theft Auto: San Andreas

سری بازی‌های Grand Theft Auto یکی از بنیان گذاران سبک جهان باز محسوب می‌شود و در شماره‌های مختلف خود به هجو فرهنگ آمریکایی، که شامل افراد مشهور و مکان‌های معروف هم می‌شود، پرداخته است. در همین راستا، بازی Grand Theft Auto: San Andreas شامل یک نسخه هجو شده از منطقه 51 به نام منطقه 69 است که بازیکنان می‌توانند در آنجا جت پک پیدا کنند! البته دسترسی به منطقه 69 آسان نیست، و اگر بازیکنان بیش از حد به این پایگاه نزدیک شوند، بلافاصله به سطح 5 ستاره رسیده و به شدت توسط پلیس تحت تعقیب قرار می‌گیرند!

در واقع، هر کسی که تصمیم داشته باشد در 20 سپتامبر وارد منطقه 51 شود، به احتمال زیاد با واکنشی مشابه مواجه خواهد شد، زیرا در واقعیت نیز منطقه 51 تحت تدابیر امنیتی شدیدی قرار دارد. در فیلم‌هایی که افراد مختلف از منطقه 51 ضبط کرده‌اند، اغلب مردانی مسلح در کامیونی سفید رنگ دیده می‌شوند که از فاصله ای دور آن‌ها را تحت نظر داشته و مراقب هستند که هیچ کس از دروازه‌ها عبور نکند.

معرفی 15 بازی ویدیویی که شما را به ماجراجویی در منطقه 51 می‌برند!

11. Hydro Thunder Hurricane

یکی از نظریه‌های اصلی در مورد منطقه 51 این است که این پایگاه نظامی در واقع محلی برای تست فناوری‌های نوین نیروی هوایی ایالات متحده است و به منظور محافظت از اسرار آن در مقابل کشورهای دیگر، تحت تدابیر شدید امنیتی قرار گرفته است. اشاره به این نظریه را می‌توان در مرحله منطقه 51 از بازی Hydro Thunder Hurricane به وضوح مشاهده کرد. این بازی برخلاف دیگر عناوین این لیست، اکشن نبوده و در سبک مسابقه‌ای طراحی شده است. در مرحله مذکور در حین مسابقه دادن در داخل آبراه‌ها، انواع و اقسام فضاپیماهای پیشرفته را مشاهده خواهید کرد که بالای سر شما به پرواز در می‌آیند و به این ترتیب نظریه اشاره شده را مورد تأیید قرار می‌دهد.

معرفی 15 بازی ویدیویی که شما را به ماجراجویی در منطقه 51 می‌برند!

12. Perfect Dark

در نسخه اصلی از بازی Perfect Dark که برای کنسول نینتندو 64 عرضه شده بود، شخصیت اصلی بازی به نام جوانا دارک (Joanna Dark) به منطقه 51 فرستاده می‌شود تا یک بیگانه مایان به نام الویس را که نقشی کلیدی در داستان ایفا می‌کند، آزاد کند. در این بازی جوانا با موفقیت به منطقه 51 حمله کرده و الویس را نجات می‌دهد، اما بعید است کسانی که قصد یورش به پایگاه مذکور را در تاریخ 20 سپتامبر دارند، به موفقیت مشابهی دست پیدا کنند! با توجه به شایعات متعددی که در مورد ساخت نسخه جدیدی از Perfect Dark منتشر شده، جالب خواهد بود که ببینیم آیا در این نسخه جدید هم مرحله حمله به منطقه 51 وجود خواهد داشت یا نه.

معرفی 15 بازی ویدیویی که شما را به ماجراجویی در منطقه 51 می‌برند!

13. Rampage 2: Universal Tour

در بازی Rampage 2: Tour Universal بازیکنان در ابتدا باید رالف، لیزی و جورج را به کمک سه هیولای غول پیکر از اسارت نجات دهند. پس از انجام این کار، هیولاها مجبور به پیوستن به نیروهای ویژه برای دفع تهاجم بیگانه‌ها می‌شوند. این اتفاقات در نهایت آن‌ها را به منطقه 51 می‌برد؛ جایی که باید هیولای نهایی را که بیگانه‌ای به نام Myukus است، آزاد کنند. شاید اگر در نهایت ادامه‌ای برای فیلم Rampage ساخته شود، بتوانیم Myukus را در نمایشگرهای بزرگ امروزی و با جزئیات خیره کننده نیز ملاقات کنیم.

معرفی 15 بازی ویدیویی که شما را به ماجراجویی در منطقه 51 می‌برند!

14. Tomb Raider 3: Adventures of Lara Croft

در سری اصلی بازی‌های Tomb Raider (مهاجم مقبره)، کاراکتر محبوب بازی یعنی لارا کرافت تلاش می‌کند تا با ورود به منطقه 51 بتواند عنصر 115 را که در داخل یک فضاپیمای بیگانه قرار دارد، به دست آورد. البته لارا به واسطه کم تجربه بودن، در اولین تلاش خود برای ورود به منطقه 51 در Tomb Raider 3: The Adventures of Lara Croft دستگیر می‌شود! با این حال، او در نهایت موفق می‌شود به این محدوده ممنوعه وارد شده و آنچه را که می‌خواهد به دست آورد. در سری جدید مجموعه Tomb Raider سازندگان تاکنون از پرداختن به موضوع منطقه 51 اجتناب کرده‌اند، اما شاید در آینده دوباره شاهد ماجراجویی‌های لارا در این مکان مرموز باشیم.

معرفی 15 بازی ویدیویی که شما را به ماجراجویی در منطقه 51 می‌برند!

15. Vigilante 8

سری بازی‌های Twisted Metal که در کشورمان اغلب با عنوان “ماشین جنگی” شناخته می‌شود، در زمینه مبارزه با ماشین‌ها یکه تاز و تقریباً بی‌رقیب هستند، اما در این بین بازی Vigilante 8 هم طرفداران خاص خودش را دارد. در یکی از مراحل این بازی به نام Secret Base (پایگاه مخفی) به منطقه 51 اشاره شده و بازیکنان در محیطی که حال و هوای این مکان مرموز را در خود دارد، به مبارزه با وسایل نقلیه دشمن می‌پردازند. حتی این امکان در بازی گنجانده شده که در این مرحله از فضاپیمای بیگانه‌ها هم در نبردها استفاده کنید!

منبع gamerant
مطالب پیشنهادی
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Duke
Duke
2 سال قبل

من تو بازی Duke nukem 3D به منطقه 51 رفتم. باحال بود