بهترین بازی های جهان باز تاریخ

بازی‌های جهان باز یا Open World همیشه در حال توسعه بوده و توانسته‌اند در تمام پلتفرم‌های مختلف، تعداد زیادی گیمر را به سوی خود جذب کنند. عناوین ذکر شده در این مطلب، سرشار از ماموریت‌ها و کوئست‌های مختلف بوده و می‌توانند برای مدت طولانی شما را سرگرم خود کنند. اساسا، به بازیی جهان باز گفته می‌شود که بتوان در دنیای آن آزادانه به گشت و گذار پرداخت و جدای از خط داستانی اصلی بازی، بتوان عوامل دیگر و ماموریت‌های فرعی دیگری در آن انجام داد.

در ادامه، با معرفی بهترین بازی‌ های جهان باز همراه دیجی‌رو باشید.

15. Kingdom Come: Deliverance

بهترین بازی های جهان باز تاریخ

پلتفرم‌های قابل اجرا: PS4، Xbox One، PC

مدت زمان بازی: 107 ساعت

اگرچه ممکن است بازی Kingdom Come: Deliverance به اندازه سایر بازی‌های این لیست، شامل ماموریت‌ها و کوئست‌های متفاوت نباشد، اما در این بازی شما می‌توانید به راحتی با دنیای اطراف شخصیت خود در ارتباط باشید. در واقع، بیشتر عناصر مربوط به جهان باز بودن بازی از ارتباط آزادانه شما با دنیای اطرافتان حاصل می‌شود. دنیای این بازی، از مناظر وسیع و شهرها و روستاهای متفاوت تشکیل شده که به نوبه خود، اکتشافات و گردش‌های شما را در آن جذاب‌تر می‌کند.

14. L.A. Noire

بهترین بازی های جهان باز تاریخ

پلتفرم‌های قابل اجرا: PS4، Xbox One، PC، Nintendo Switch

مدت زمان بازی: 40.5 ساعت

با عرضه این بازی، کمپانی راک استار بار دیگر توانست به همگان نشان دهد که در عرصه بازی‌های جهان باز، بی نظیر است. شما در این بازی در نقش یک کارگاه بوده و باید به بررسی پرونده‌های مختلف قتل بپردازید. سیستم جهان باز این بازی به شما اجازه گردش آزادانه در شهر را می‌دهد تا بتوانید جدای از خط داستانی، به بررسی و تحقیقات در جرایم مختلف دیگر بپردازید. البته در این بازی از عناصر شخصی سازی کمتری استفاده شده‌است؛ اما اگر به دنبال یک بازی با داستانی متحیر کننده در دنیای جرایم و قتل‌های بزرگ هستید، این بازی به بهترین محو ممکن نیاز شما را برطرف می‌کند.

13. No Man’s Sky

بهترین بازی های جهان باز تاریخ

پلتفرم‌های قابل اجرا: PS4، Xbox One، PC

مدت زمان بازی: 70 ساعت

این بازی شاید در آغاز فعالیت خود بسیار ضعیف عمل کرد، اما با اضافه شدن به روزرسانی‌های اخیر، این بازی توانست جایگاه خود را در بهترین بازی‌های جهان باز چیدا کند. No Man’s Sky، یک سفر طولانی در دنیای بین ستاره‌ای می‌باشد که شما در آن می‌توانید به تمامی سیاره‌ها سر زده و از راز‌های آن‌ها پرده بردارید. این بازی پس از به روزرسانی دارای 30 ساعت محتوای داستانی بوده و بازیکن در آن می‌تواند به روش‌های مختلفی با محیط اطراف خود ارتباط برقرار کند. این بازی شامل محیط کهکشانی بسیار بزرگ می‌باشد و می‌تواند به عنوان یکی از بهترین بازی‌های فضایی جهان باز، توجه گیمرها را به سوی خود جلب کند.

12. Watch Dogs 2

بهترین بازی های جهان باز تاریخ

پلتفرم‌های قابل اجرا: PS4، Xbox One، PC

مدت زمان بازی: 41 ساعت

Watch Dogs 2، یک دنیای مملو از جزئیات می‌باشد که محوریت اصلی آن، تکنولوژی و گجت‌های پیشرفته می‌باشد. در این بازی، شما در نقش یک جوان نخبه کامپیوتر بازی می‌کنید که به همراه سازمان مخفی DedSec، به تخریبات و حملات سایبری مختلف می‌پردازد. با به پایان رساندن ماموریت‌ها، شما در شبکه اجتماعی خاص خود دنبال کننده بیشتری جذب می‌کنید که این امر به امکانات و قدرت‌های متفاوت برای شخصیت شما ختم می‌شود. اتفاقات این بازی در شهر سان فرانسیسکو رخ می‌دهد و شما می‌توانید در آن آزادانه گردش کنید. جدای از ماموریت‌های اصلی، تعداد زیادی ماموریت و فعالیت فرعی نیز در بازی طراحی شده که با انجام آن‌ها می‌توانید دنبال کننده بیشتری در شبکه اجتماعی کسب کنید.

11. Metal Gear Solid 5: Phantom Pain

بهترین بازی های جهان باز تاریخ

پلتفرم‌های قابل اجرا: PS4، Xbox One، PC

مدت زمان بازی: 163 ساعت

اگر به دنبال یک بازی اکشن مخفی‌ کاری جهان باز می‌باشید، بهترین انتخاب برای شما Metal Gear Solid 5: Phantom Pain می‌باشد. شما در این بازی در نقش Snake قهرمان سری بازی‌های Metal Gear بازی می‌کنید و می‌توانید با استفاده از روش‌های غیر کشنده، دشمنانتان را مهار کنید. اما توجه کنید که تاکتیک‌های جنگی شما نباید تکراری باشد، زیرا پس از چند بار استفاده از یک تاکتیک خاص، دشمنان شما آن تاکتیک را شکست می‌دهند. این بازی نیز شامل دنیایی بزرگ می‌باشد که Snake می‌تواند به همراه یکی از 3 انتخاب خود یعنی اسب، سگ و یا گرگ ماموریت‌های خود را به پایان برساند.

10. Assassin’s Creed: Origins

بهترین بازی های جهان باز تاریخ

پلتفرم‌های قابل اجرا: PS4، Xbox One، PC

مدت زمان بازی: 76 ساعت

در ادامه سری بازی‌های محبوب Assassins Creed، نسخه Origins آن به ریشه‌های فرقه اساسین‌ها باز می‌گردد. بدون شک، Assassins Creed: Origins یکی از بهترین بازی‌های جهان باز تاریخ می‌باشد؛ فعالیت‌های متفاوت در شهرها و روستاهای بسیار، محیط بسیار جزئی به همراه ماموریت‌های فرعی متعدد و شخصیت پردازی قوی، این بازی را به یکی از بهترین بازی‌های جهان باز تبدیل کرده‌است. از فعالیت‌های فرعی جذاب این بازی می‌توان به شکار حیوانات در حیات وحش مصر، غواصی در زیر آب و اکتشاف معبدها و خرابه‌های مخفی اشاره کرد.

9. Far Cry 5

بهترین بازی های جهان باز تاریخ

پلتفرم‌های قابل اجرا: PS4، Xbox One، PC

مدت زمان بازی: 43 ساعت

Far Cry 5، به پروژه Eden’s Gate به رهبری Joseph Seed می‌پردازد که شما در نقش یک مامور FBI، باید با این سازمان مقابله کنید. برخلاف سایر بازی‌های Far Cry، پس از اتمام آموزش‌های بازی، به شما امکان دسترسی به تمام مناطق داده می‌شود و شما می‌توانید با دنیای بسیار بزرگ Far Cry 5 یعنی منطقه Montana به تعامل بپردازید. همچنین این بازی به شما امکان همراهی یک شیر کوهی، یک سگ و یا یک خرس را می‌دهد که در مبارزات به شما کمک می‌کنند.

8. Assassin’s Creed Odyssey

بهترین بازی های جهان باز تاریخ

پلتفرم‌های قابل اجرا: PS4، Xbox One، PC

مدت زمان بازی: +100 ساعت

این بازی، در یونان باستان اتفاق می‌افتد و شما می‌توانید از بین دو مزدور شخصیت خود را انتخاب کنید و به Athens و یا Sparta ملحق شوید. Assassin’s Creed Odyssey یک شاهکار تمام عیار به حساب می‌آید؛ با خط داستانی بسیار غنی و طراحی دنیای بسیار زیبا در زمان یونان باستان، کمپانی یوبیسافت جایگاه خود را در کمپانی‌های صاحب نام عرصه گیم محکم کرد. Assassin’s Creed Odyssey علاوه بر خط داستانی اصلی و ماموریت‌های فرعی خود، مبارزه با غول‌ها و باس‌های اسرار آمیز، داستان‌های عاشقانه و نبردهای دریای (مشابه Assassin’s Creed Black Flag) را به خود اضافه کرده‌است. همچنین، برای اولین بار در تاریخ‌ بازی‌های Assassin’s Creed، شما مختارید تا مکالمه‌هایتان با شخصیت‌های دیگر را با انتخاب خود پیش ببرید که این انتخابات بر روند بازی شما تاثیرگذار خواهند بود.

7. Horizon Zero Dawn

بهترین بازی های جهان باز تاریخ

پلفترم‌های قابل اجرا: انحصاری PS4

مدت زمان بازی: 59.5 ساعت

Horizon Zero Dawn، محصول کمپانی Bioshock، به عنوان یکی از بهترین بازی‌های انحصاری PS4 شناخته می‌شود. این بازی در دوره آخرالزمان اتفاق می‌افتد که در آن قبیله‌های باقیمانده به مبارزه با ربات‌های مهاجم می‌پردازند. بازی دارای سیستم مبارزات نزدیک و دور و مخفی کاری می‌باشد که تمامی این‌ها در یک دنیای بسیار وسیع و زیبا به همراه ماموریت‌های فرعی مختلف و رازهای کشف نشده بازی عرضه می‌شوند. حالت New Game+ نیز در این بازی قرار داده شده که سخت تر از حالت عادی می‌باشد و می‌تواند شما را پس از اتمام بازی، دوباره به پای خود بنشاند. اگر به دنبال یک بازی جهان باز کامل در سبک نقش آفرینی و اکشن می‌باشید، مطمئنا عنوان Horizon Zero Dawn، از بهترین انتخاب‌های پیش روی شما خواهد بود.

6. The Legend Of Zelda: Breath of the wild

بهترین بازی های جهان باز تاریخ

پلتفرم‌های قابل اجرا: Nintendo Switch

مدت زمان بازی: 175 ساعت

سری محبوب The Legend of Zelda همیشه مورد توجه منتقدان و گیمرها بوده‌است. حال نسخه Breath of the wild، با جزئیات بسیار، گیم‌پلی جذاب، خط داستانی بسیار غنی، عناصر ساختاری دقیق و گرافیک فانتزی خیره کننده، توانسته به یکی از بهترین بازی‌های تاریخ تبدیل شود. این بازی به طور خیره کننده‌ای، مخاطب را به خود جذب می‌کند؛ شما می‌توانید در آن به گشت و گذار و پیدا کردن 600 عدد Korok، حل کردن تعداد بسیار زیادی معما، گذراندن معبدهای داخل بازی، پیدا کردن اشیای مخفی در دنیا بپردازید و هروقت از آن‌ها خسته شدید، تازه می‌توانید به سراغ داستان اصلی بروید. این بازی طراحی کاملا بی‌نقصی داشته، به طوری که بسیاری از گیمرها تنها برای بازی کردن این عنوان، پلتفرم قبلی خود را فراموش کرده و به سراغ Nintendo Switch رفتند.

5. Red Dead Redemption

بهترین بازی های جهان باز تاریخ

پلتفرم‌های قابل اجرا: PlayStation Now، Xbox One

مدت زمان بازی: 47 ساعت

غرب وحشی در آخرین لحظات خود به سر می‌برد و شما در Red Dead Redemption شاهد پایان دوره کابوی‌ها خواهید بود. کمپانی راک استار، دنیای وسیع این بازی را با مناظری زیبا و خیره کننده طراحی کرده‌است تا بار دیگر، قدرت خود را در طراحی بازی‌های جهان باز به رخ بکشد. تمامی جزئیات این بازی از جمله جزئیات دنیای آن و ماموریت‌های فرعی به بهترین شکل طراحی شده‌اند. همچنین این بازی از نظر داستانی نیز بسیار کامل و بی‌نقص بوده و مسلما شخصیت‌های آن به ماهرانه ترین شکل ممکن نوشته شده‌اند. سیستم مبارزات این بازی در کنار سایر عناصر نقش آفرینی، آن را به یکی از شاهکارهای کمپانی بزرگ راک استار تبدیل کرده‌است.

4. Grand Theft Auto 5

بهترین بازی های جهان باز تاریخ

پلتفرم‌های قابل اجرا: PS4، Xbox One، PC

مدت زمان بازی: 77.5 ساعت

GTA 5 جدیدترین بازی سری Grand Theft Auto، توانست در اکثر سایت‌ها در لیست 5 بازی برتر دنیا در سبک جهان باز قرار بگیرد. این بازی همچنین به عنوان موفق‌ترین محصول سرگرم کننده در دنیا شناخته می‌شود. رانندگی در خیابان‌، مغازه‌ها و سرویس‌های متعدد، دزدی از بانک، درگیری با پلیس و بسیاری از اعمال مختلف که تمامی آن‌ها با 3 شخصیت کاملا متفاوت قابل انجام است، این بازی را به یکی از بهترین بازی‌های تاریخ تبدیل کرده‌است. دنیای آن بسیار وسیع بوده و در نقطه به نقطه آن می‌توانید وقت خود را با ماموریت‌ها و یا تعامل با جزئیات مختلف محیط سپری کنید. از نظر داستانی، این بازی دارای 3 شخصیت بوده که طی اتفاقاتی باهم آشنا می‌شوند و بازی نیز در ادامه با هر 3 آن‌ها پیش می‌رود. پس از اتمام داستان، شما با انتخاب یکی از 3 گزینه موجود می‌توانید پایان بازی را رقم بزنید.

3. Red Dead Redemption 2

بهترین بازی های جهان باز تاریخ

پلتفرم‌های قابل اجرا: PS4، Xbox One

مدت زمان بازی: 135 ساعت

Red Dead Redemption 2 پر از فعالیت‌های مختلف می‌باشد تا شما را بدون خستگی از بازی سرگرم نگه دارد. لحظات حساس شکار کردن، دوئل‌های نفس‌گیر، کشف رازهای متعدد بازی، گشت و گذار در مناطق مختلف، شخصی سازی بسیار جذاب، همه و همه در کنار خط داستانی بسیار غنی و دنیایی با طراحی خیره کننده، بدون شک این بازی را به یکی از بهترین بازی‌های جهان باز تبدیل می‌کنند. این بازی هم از نظر منتقدان و هم از نظر کاربران نمرات بالایی کسب کرد و توانست به عناوین متعددی از جمله بهترین بازی سال دست پیدا کند.

2. Elder Scrolls 5: Skyrim

بهترین بازی های جهان باز تاریخ

پلتفرم‌های قابل اجرا: PS4، Xbox One، PC، Nintendo Switch

دنیای بازی Skyrim شما را متحیر می‌کند؛ در گوشه‌ای از آن، یک جادوگر در حال زنده کردن یک اسکلت می‌باشد. در همان زمان، شما گروهی از راهزنان را در حال مبارزه با یک غول می‌بینید و یا حتی ممکن است از هنگام خروج از مسافرخانه، با حمله یک اژدها به روستا مواجه شوید. دنیای فوق‌العاده بزرگ این بازی که مطمئنا در تمام نقاط آن چیزی برای تعامل وجود دارد، به همراه داستان قوی، ماموریت‌ها و کوئست‌های بیشمار، باس فایت‌های متعدد، آیتم‌ها و جادوها که هرکدام کارایی خاص خود را دارند، شخصیت‌های بسیار زیاد که می‌توانید با تمامی آن‌ها صحبت کنید و از راز آن‌ها باخبر شود، همه و همه، این بازی را به یکی از محبوب‌ترین بازی‌های ویدئویی تبدیل کرده‌است. عناصر نقش آفرینی و سیستم مبارزه نیز در آن طراحی جالبی دارد و شما می‌توانید با ترکیب سلاح‌ها و جادو‌های مختلف، با دشمنان‌تان مقابله کنید.

1. The Witcher 3: Wild Hunt

بهترین بازی های جهان باز تاریخ

پلتفرم‌های قابل اجرا: PS4، Xbox One، PC

مدت زمان بازی: 167 ساعت

جنگ اکثر مناطق را به ویرانه تبدیل کرده و موجودات و هیولاهای مختلف، زندگی شهروندان بی‌گناه را تهدید می‌کنند. شما در نقش گرالت، که یک ویچر (قاتل هیولا) می‌باشد، می‌توانید در دنیای بسیار وسیع این بازی به گشت و گذار بپردازید و در شهرها و روستاها با مردم راجع به مسائل مختلف صحبت کنید. صدها ماموریت فرعی برای شما در بازی وجود دارد تا در صورت تمایل آن‌ها را انجام داده و پاداش‌های مختلفی دریافت کنید. هیولاها را با استفاده از دانش و حواس خود ردیابی کنید و از معجون‌ها و سم‌های مختلف برای از پای در آوردن آن‌ها استفاده کنید. تمامی این‌ها به همراه خط داستانی فوق‌العاده، گرافیک و صحنه‌ سازی بسیار پیشرفته و زیبا، عناصر مبارزه‌ای تاکتیکی و جذاب، موسیقی متن حماسی و متحیر کننده، همگی The Witcher 3: Wild Hunt را به بهترین بازی جهان باز تبدیل کرده‌اند. بسته الحاقی این بازی با نام The Witcher 3: Blood And Wine توانست عنوان بهترین بازی سال 2016 را کسب کند.

منبع gamesradar
مطالب پیشنهادی
guest
24 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
هادی
هادی
3 سال قبل

دادش یکم تجدید نظر کن
تو لیستی که skyrim و witcher باشن واچ داگز۲ اصلا تو ذوق میزنه

فرزاد
فرزاد
3 سال قبل

world of warcraft هم که بازی نیست اصلا . زندگیه .

هادی
هادی
3 سال قبل

اینا درست
ولی صرف نظر از نطر منتقدا که هیچوقت برام حتی ۱٪ هم ملاک نبوده دادن لقب بهترین اوپن ورلد تاریخ به WD2 خیلی زیاده حالا نسخه اول که لااقل خط داستانی نسبتا خوبی داشت یه چیزی ولی نسخه دوم واچ داگز به بازی خالی از داستان بود

ماهان
ماهان
پاسخ به  علی فتح آبادی
1 سال قبل

سلام ببخشید میخواستم بدونم بازی ای برای ps4 هست که در اون به عنوان یه حیوان زندگی کرد
یکیشو میدونم Spirit of the North ولی میخواستم بدونم بیشتر هم هست
نه اینکه تو بازی یه آدم باشی که شکارچی حیوانات هست

یه چیزی میخوام مثل Spirit of the North
لطفا زودتر جوابم رو بدین

سوربن
سوربن
3 سال قبل

عالی دمت گرم

حمید
حمید
3 سال قبل

رد دد 2 بهترین بود واقعا،اصلا این بازی ته نداره،تمومش که کردم همون لحظه نیو گیم و زدم،تمومم نمیشه البته فقط داستانشو که تموم کردم حس کردم رفته تو پاچم،دوباره نیو گیم زدم،حس کردم ده درصد بازی رو رفتم.

امین
امین
3 سال قبل

کلش هم بازی نیس نه

امین
امین
پاسخ به  امین
3 سال قبل

بله بهترینه

aa12
aa12
پاسخ به  امین
2 سال قبل

نه

محسن
محسن
پاسخ به  امین
2 سال قبل

به کلش میگی بازی؟؟؟

dfdd
dfdd
2 سال قبل

یعنی ماین کرافت حق نداشت حتا رتبه اخرو هم بگیره?

امیر
امیر
2 سال قبل

دادا الان جهان پویا بازی مورد نظره که واچ ۲ از اون نظر اوکی بود

امیر
امیر
2 سال قبل

دادا الان جهان پویای بازی مورد نظر که واچ ۲ از این نظر اوکی بود

نینتندو
نینتندو
2 سال قبل

هیچ کدومتون breath of the wild رو بازی نکردین
بهترین بازی تاریخه!!!!!!!!!!!!!!!
بدون نقص
اصلا خداییه برای خودش

نینتندو
نینتندو
2 سال قبل

یعنی gta 5 از Breath of the wild هم بهتره بابا دست بردار زلدا نباید توی لیت رتبه ششم باشه اون وقت witcher3 اول
Breath of the wild بهترین بازی تاریخه

علی
علی
2 سال قبل

پس بازی days gon چی شد به نظرم بهترین بازی جهان باز هست

امیر
امیر
2 سال قبل

gta sa کجاست؟ اون که عالیه

امیرعباس
امیرعباس
2 سال قبل

به نظر من just cuse4 بهترین بازیه

امیرحسین
امیرحسین
2 سال قبل

توی این لیست واچ داگز باید اول میشد نه دوازدهم

عباس
عباس
پاسخ به  امیرحسین
2 سال قبل

از نظر من ویچر از همش بهتره هم از نظر گرافیکی خیلی بلاست . بهترین بازی گرافیکی از نظر من ویچر است. داستان بسیار طولانی، واقعا عجیب طولانیه وقشنگ .محیط بازی خیلی بزرگه مناطق گرم سیر سرد سیر . من دارم در تو ایکس باکس وان ایکس بازی میکنم عالیه

علی استیری
علی استیری
1 سال قبل

خدا وکیلی ماینکرفت باید اول باشه چه مطلب سمی بود???