دیجی فکت: ۱۸ دانستنی که باور کردنش برایتان سخت خواهد بود

زندگی عجیب است و کلی حقایق و دانستنی وجود دارند که کاملاً غیرقابل باور هستند. مثلاً می‌دانستید که یک روز روی ونوس طولانی‌تر از یک سال است و یا اینکه بعضی از حیوانات باردار به دنیا می‌آیند؟ در ادامه با دانستنی‌های عجیب‌وغریبی که حقیقت دارند با دیجی‌رو همراه باشید.

1_ حدود 7 درصد از تمام انسان‌هایی که تا به حال روی زمین زیسته‌اند، امروز زنده‌اند. حدود 108.2 میلیارد نفر تا به حال زندگی کرده‌اند که از این میزان حدود 7.442 میلیارد نفر امروز بر روی زمین سکونت دارند.

2_ مرغی می‌توانست 18 ماه بدون سر زنده بماند. صاحب آن در سال 1945 سرش را برید اما آن نمرد و کشاورز هم آب و غذا را مستقیم در گلویش می‌ریخت تا اینکه بعد از 18 ماه بالاخره مرغ دست برداشت و از دنیا رفت.

3_ گونه‌ای کوسه وجود دارد که می‌تواند حدود 500 سال زندگی کند. کوسه‌ی گرینلند در میان مهره‌داران با 272 سال، طولانی‌ترین میانگین عمری را دارد اما بعضی‌هایشان تا 500 سال هم می‌توانند زندگی کنند.

4_ بعضی بوقلمون‌ها می‌توانند خود را از طریق فرایندی به نام بکرزایی، بدون وجود بوقلمون نر باردار کنند.

5_ نوزاد انسان به حدود 3 سال که می‌رسد کاسه‌ی زانوی کامل تشکیل می‌دهد.

6_ شته‌ها می‌توانند شته‌هایی که باردار هستند را به دنیا بیاورند.

7_ وزن یک قاشق چای‌خوری از یک ستاره‌ی نوترونی برابر با وزن حدود 900 هرم جیزا است.

8_ آخرین فردی که در فرانسه با گیوتین گردن زده شد هم‌زمان با انتشار اولین سری از فیلم‌های جنگ ستارگان بود، یعنی  سال 1977.

9_ خرسی که به همراه هلند در جنگ جهانی دوم جنگید، مقام سرجوخه‌ای دریافت کرد. او سرانجام در باغ‌وحشی در بریتانیا، در سال 1963 درگذشت.

10_ تعداد درخت‌های روی زمین بیشتر از ستاره‌های کهکشان است. ناسا تخمین می‌زند که حدود 100 تا 400 میلیارد ستاره در کهکشان راه شیری وجود دارد، حال‌آنکه بیش از 3 تریلیون درخت بر روی زمین موجود است.

11_ هاروارد قبل از پیدایش  دیفرانسیل و انتگرال تأسیس‌شده است. دیفرانسیل و انتگرال در اواخر قرن 17 ایجاد شدند و هاروارد در سال 1936 تأسیس‌شده است.

12_ دانشگاه آکسفورد قدیمی‌تر از امپراطوری آزتک‌ها است.امپراطوری آزتک‌ها در سال 1428 و دانشگاه آکسفورد در سال 1096 شکل گرفتند.

13_ جمعیت بنگلادش بیشتر از روسیه است. گول سایزشان را نخورید! جمعیت بنگلادش حدود 163 میلیون نفر است، حال آنکه جمعیت روسیه 144 میلیون نفر می‌باشد.

14_ در اتاقی که 23 نفر وجود داشته باشند، 50 درصد شانس این وجود دارد که 2 نفر روز تولدشان یکی باشد.

15_ دوران کلئوپاترا به پیتزا نزدیک‌تر است تا ایجاد هرم‌های مصر.

16_ فیلم تنها در خانه به زمان فرود بر روی سطح ماه نزدیک‌تر است تا زمان حال حاضر، این فیلم در سال 1990 منتشرشده و 21 سال با اولین فرود بر روی ماه یعنی در سال 1969 فاصله دارد حال آنکه از زمان انتشار آن 28 سال می‌گذرد.

17_ عسل هیچ‌گاه فاسد نمی‌شود. حتی عسلی 5 هزارساله یافت شده که کاملاً قابل‌خوردن است.

18_ یک روز بر روی زهره، طولانی‌تر از یک سال بر روی آن است. مدت‌زمانی که طول می‌کشد یک سیاره به دور خودش بچرخد روز و مدت‌زمانی که طول می‌کشد به دور خورشید بچرخد سال را به وجود می‌آورد. حدود 243 روز زمینی طول می‌کشد تا زهره به دور خودش بچرخد، اما به دور خورشید چرخیدنش 225 روز طول می‌کشد.

 

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع businessinsider
مطالب پیشنهادی
2 نظرات
 1. ایرانی کاربر می‌گوید

  سلام
  شماره های 10 و 12 کاملا غلط نوشته شده اند

  1. نهال سهیلی فر کاربر می‌گوید

   با سلام،
   منابع زیر پست ها درج میشه
   هم میتونید تطبیق بدید و هم اگر منبعی دارید که خلاف منبع ما گفته برامون همینحا بزارید تا بررسی بشه و در صورت نیاز تصحیح بشه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.