دیجی فکت: 25 حقیقت دردناک درباره زندگی روزمره

همیشه در زندگی روزمره ما انسان‌ها حقایقی وجود دارند که بسیاری از مردم آن‌ها را نمی‌دانند؛ در حالی که بسیاری از مردم این حقایق را جالب می‌شمارند، بعضی نیز آن‌ها را دردناک و چندش آور می‌دانند. در ادامه با دیجی‌رو همراه باشید تا 25 حقیقت جالب یا دردناک در مورد زندگی روزمره‌ انسان‌ها را با شما در میان بگذاریم.

1. اگر به اندازه کافی محکم عطسه کنید، می‌توانید دنده‌های خود را بشکنید؛ اما سرکوب کردن عطسه می‌تواند باعث پاره شدن یک رگ خونی در سر و یا گردنتان شود.

 

2. تماشا کردن تلویزیون به مدت زمان 2 ساعت در روز می‌تواند طول عمر شما را تا 1.4 سال کمتر کند؛ همچنین نگاه گردن روزانه به تلویزیون روشن بیشتر از 6 ساعت طول عمر را تا 5 سال کاهش می‌دهد.

 

3. بسیاری از شامپوها، صابون‌ها، رنگ‌های مختلف مو و سایر مواد آرایشی و بهداشتی حاوی مواد سرطان‌زا هستند که طبیعتا ممکن است باعث سرطان شوند.

 

4. یک میز کار، به طور معمول 400 برابر یک توالت باکتری و میکروب دارد.

 

5. چوب‌های گلف می‌توانند مرگبار باشند؛ یک بازیکن گلف خشمگین چوب گلف خود را به سمت نیمکتی پرت کرد. سپس میله چوب او شکست و به عقب پرت شد. میله به قلب بازیکن برخورد کرد و او را زخمی نمود. چنین اتفاقی تا به حال 3 بار دیگر در دیگر نقاط جهان گزارش شده‌است.

 

6. قو‌ها هنگام تهدید‌ شدن بسیار تهاجمی عمل می‌کنند؛ تا به حال اخبار مختلفی از واژگون شدن قایق‌ها، حمله به انسان بر روی جت‌اسکی و خفه کردن سگ‌ها توسط قوها گزارش شده‌است.

 

7. در نیم کیلوگرم کره بادم زمینی، 150 قطعه از بدن حشرات و 5 تکه از موهای بدنشان وجود دارد.

 

8. یک شمع روشن، باعث آتش گرفتن بیش از 15000 هزار خانه در هر سال می‌شود.

 

9. زیپ شلوار، شایع‌ترین علت جراحات در ناحیه تناسلی مردان است. سالانه بیش از 1700 نفر از مردان به علت جراحت ناشی از زیپ شلوار راهی اورژانس می‌شوند.

 

10. اگر حلقه‌ای در انگشتتان باشد، تعداد میکروب‌هایی که در زیر آن پس از مدت زمانی جمع می‌شوند به اندازه جمعیت تمام قاره اروپا است؛ عددی در حدود 730 میلیون.

 

11. تخت خواب‌ها می‌توانند مرگ‌بار باشند؛ سالانه 600 نفر تنها در آمریکا به خاطر سقوط از تخت خواب می‌میرند.

 

12. مواد غذایی قرمز رنگ مانند ماست توت فرنگی، اغلب با ماده‌ای به نام کارمین (Carmine) رنگ می‌شوند؛ ماده‌ای که از سوسک‌های قرمز ساخته می‌شود.

 

13. در روسیه، سالانه 100 نفر به دلیل سقوط قندیل‌های یخ بر روی سر یا بدنشان می‌میرند.

 

14. به طور میانگین، 240 نفر در هر سال در وان حمام می‌میرند؛ در واقع مردم آمریکا 25 برابر بیشتر دوست دارند که در وان حمامشان غرق شوند، تا این که به دست یک تروریست کشته شوند.

 

15. رعد و برق ممکن است پس از برخورد با یک ساختمان، وارد سیستم‌های برقی، خطوط تلفن، لوله‌ کشی، و حتی آنتن‌های رادیو و تلویزیون آن ساختمان شود.

 

16. فرستادن پیامک هنگام رانندگی، سالانه جان 6000 نفر را تنها در آمریکا می‌گیرد.

 

17. به تازگی چند گونه پروانه شناخته شده‌است که غذای خود را از طریق خون تامین می‌کنند.

 

18. کاندیرو (Candriu)، ماهی کوچک انگلی ساکن آب‌های شیرین آمریکا، به دنبال کردن رد ادرار شکار خود معروف است. این ماهی با ردیابی ادرار و به دست آوردن منبع آن، یعنی شکار خود، باله‌های تیغ‌دار خود را برجسته کرده و آن‌ها را به گوشت شکار خود فرو می‌کند.

 

19. در سال 1998، به قتل رسیدن کارکنان رستوران‌های فست فود از به قتل رسیدن پلیس‌ها در هنگام کار کردن آمار بیشتری داشته‌است. به طور معمول، هر ماه 4 یا 5 نفر از کارکنان رستوران‌های فست فود در هنگام کار خود به قتل می‌رسند که این اتفاق معمولا هنگام دزدی از این رستوران‌ها رخ می‌دهد.

 

20. یک تشک معمولی پس از 10 سال، به دلیل تجمع باکتری‌های موجود در غبار  و مواد زاید این باکتری‌ها بر روی آن، نزدیک به 2 برابر افزایش وزن خواهد داشت.

 

21. آمریکایی‌ها بیشتر از هر چیز دیگری، بر اثر خلال‌های دندان دچار خفگی می‌شوند. سالانه 9000 هزار نفر در سراسر جهان بر اثر خلال‌های دندان آسیب جدی می‌بینند.

 

22. 15 درصد از هوایی که در یک ایستگاه معمولی مترو تنفس می‌شود، همان پوست انسان است که تبدیل به هوا شده است.

 

23. شورای امنیت ملی آمریکا گزارش می‌دهد که سالانه 12000 نفر در اثر سقوط از راه پله جان خود را از دست می‌دهند؛ در حالی که نصف این آمار مربوط به راه پله‌های خانه‌هاست.

 

24. احتمال مرگ درون یک آسانسور بسیار پایین است؛ اما باز هم آسانسورها به طور میانگین سالانه جان 27 نفر را در سراسر جهان می‌گیرند.

 

25. مرکز طب گرمسیری و بهداشتی لندن باور دارد که 16 درصد از تلفن‌ها همراه، بر روی خود مقدار کمی از مدفوع انسان دارند.

منبع ebaumsworld

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar