آی پینز

خلاقیت کده: 4 حقه‌ی ساده و کاربردی که می‌توانید در خودروی خود به کار بگیرید

امروز در دیجی رو تصمیم داریم شما را با 5 ترفند ساده و کاربردی که هنگام استفاده از خودروی‌تان کارساز خواهند بود، آشنا کنیم.

بیشتر بخوانید:

آیا تاکنون شده که هنگام تمیز کردن فضای داخلی خودرو، با مقدار زیادی از گرد و خاک در داخل دریچه‌ها روبرو شوید که توسط پارچه‌ی تمیز کننده‌ای که از آن در حال استفاده هستید، قابل پاک شدن نباشند؟ کمربند ایمنی ماشین‌تان پس از استفاده به سختی به جای خود برمی‌گردد؟ می‌خواهید از قابلیت GPS گوشی هوشمند خود برای مسیر یابی استفاده کنید، اما بر روی داشبورد اتوموبیل‌تان جایگاه مخصوصی برای نگه‌داری اسمارت فون خود ندارید؟ در کنار کنسول ماشین، نگه‌دارنده‌ی لیوان وجود ندارد؟

هیچ نگران نباشید. تنها کافی است که مطلب امروز دیجی رو در بخش «خلاقیت کده» را دنبال کنید تا اگر با هر یک از مشکلات بالا روبرو هستید، قادر به رفع آن‌ها باشید.

1- به کمک یک فرچه‌ی کوچک، داخل دریچه‌ها را تمیز کنید

1

تمیز کردن داخل دریچه‌ها از گرد و خاک با یک پارچه‌ی معمولی، کمی سخت می‌باشد. برای رهایی از این مشکل به شما توصیه می‌کنیم که از یک فرچه‌ی کوچک به منظور پاک کردن داخل این دریچه‌ها کمک بگیرید. پس از استفاده از این فرچه، متوجه خواهید شد که داخل دریچه‌های اتوموبیل‌تان بسیار بیشتر از آن چه که فکر می‌کردید کثیف بوده است!

2- از پولیش برای روان کردن کمربند استفاده کنید

2

حتماً شما هم با این مشکل روبرو شده‌اید. کمربندها پس از استفاده‌های طولانی مدت، به تدریج روانی خود را از دست می‌دهند و پس از استفاده، به راحتی در جای اصلی خود قرار نمی‌گیرند و می‌بایست با راهنمایی ما به جای خود برگردند. اما راه حل چیست؟ برای روان کردن مجدد کمربند، توصیه می‌کنیم که از یک پولیش استفاده کنید. ابتدا مقداری از کمربند را بیرون بیاورید، سپس آن را از جای خود بالاتر ببرید و در درون دریچه‌اش، کمی پولیش بزنید. به احتمال قوی دیگر مشکلی نخواهید داشت و کمربند خودروی‌تان به مانند قبل با روانی در جای خود برخواهد گشت.

3- با استفاده از یک کش پلاستیکی، از قابلیت GPS گوشی هوشمند خود بهره‌مند شوید

3

آیا تاکنون شده که نیاز داشته باشید از قابلیت GPS اسمارت فون خود در خودروی‌تان بخواهید استفاده کنید، اما به علت نبود نگه‌دارنده‌ی مخصوص برای گوشی بر روی داشبوردتان، از این کار منصرف شده باشید؟ خب، دیگر لازم نیست نگران باشید. راه حال ما بسیار ساده و کاربردی است. تنها وسیله‌ی لازم در این جا، یک کش پلاستیکی است. این کش پلاستیکی را باید همان گونه که در تصویر بالا و ویدیوی پایین مشاهده می‌کنید، در درون دریچه‌ی کولر اتوموبیل‌تان قرار دهید و به راحتی از قابلیت GPS اسمارت فون خود استفاده کنید.

4- از یک چسب 5 سانتی به عنوان نگه‌دارنده‌ی لیوان کمک بگیرید

4

در کنار کنسول ماشین‌تان خبری از نگه‌دارنده‌ی لیوان نیست؟ تنها کافی است تا از یک چسب 5 سانتی کمک بگیرید و بدون نگرانی از واژگون شدن، لیوان خود را در درون آن قرار دهید. چسب 5 سانتی را بر روی صندلی کناری بگذارید و لیوان را هم درون آن بگذارید، برای اطمینان از محکم بودن جایگاه لیوان چند باری می‌توانید به آن ضربه بزنید و خواهید دید که هیچ اتفاقی نمی‌افتد و حتی نیازی نیست نگران ناهمواری‌های خیابان باشید.

نظر شما چیست؟ آیا ترفندهای بالا را کاربردی یافتید؟ حقه‌های دیگری را می‌شناسید که هنگام استفاده از ماشین کارآمد باشند؟ نظرات خود را با دیجی رو در میان بگذارید.

منبع DaveHax
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها