5 روش ساده برای محافظت از شارژر دیوایس های هوشمند

معمولاً درباره باتری دیوایس های هوشمند وسواس داریم چراکه یکی از مهمترین جنبه‌های هر دیوایس هوشمندی اعم از گوشی، لپتاپ، تبلت و … بدون شک باتری آن است. اگرچه عمر باتری و نگه داری از آن از اهمیت بالایی برخوردار است اما گاهاً فراموش می‌کنیم که این باتری‌ها در واقع بدون شارژر بی استفاده هستند و در نتیجه دیوایس ما نیز بدون شارژر و باتری قادر به اجرای دستورات ما نخواهد بود.

در این مطلب قصد نداریم این مفهوم را القا کنیم که نیازی به سختگیری درباره باتری و محافظت از عمر آن نیست بلکه قطعاً کاربر باید به باتری دیوایس خود و نگه داری از آن اهمیت دهد. اما علاوه بر باتری، باید وضعیت شارژر نیز مورد بررسی قرار گیرد و از سلامت این بخش نیز اطمینان حاصل شود.

برای این منظور با ذکر این 5 روش قصد داریم با نحوه نگه داری صحیح از شارژر آشنا شویم:

  1.  شارژر را همیشه از قسمت فوقانی از پریز جدا کنید. هرگز شارژر را به وسیله گرفتن سیم آن از پریز جدا نکنید، ممکن است به این شکل بتوانید شارژر را از پریز جدا کنید و در ظاهر نیز تصور کنید آسیبی به شارژر وارد نشده است، اما با گذشت زمان این عمل آسیبی جبران ناپذیر به شارژر وارد می‌کند.
  2. شارژر را خشک نگه دارید. برای این منظور در آشپزخانه یا حمام از شارژر استفاده نکنید تا همواره از ریختن آب و مایعات بر روی آن جلوگیری شود. اگر هم قطره آبی بر روی آن ریخت فوراً با دستمال آن را خشک کنید.
  3. شارژر را خنک نگه دارید. دمای شدید، چه گرم و چه سرد به شارژر آسیب می‌رساند. در محیط‌های گرم سعی کنید شارژر را روی فرش یا قالیچه نگذارید و هنگامی که در سرمای زمستان آن را با خود به بیرون می‌برید روی آن روکش بکشید.
  4. همیشه سیم شارژر را جمع کنید. چراکه درست در زمانی که انتظارش را ندارید ممکن است سیم شارژر دور پای شما پیچ بخورد و این نه تنها به شارژر صدمه میزند بلکه ممکن است به خود شما نیز صدمه جدی وارد کند.
  5. از یک محافظ نوسان استفاده کنید، شما هرگز نمی‌توانید پیش بینی کنید که چه زمانی یک نوسان الکتریکی رخ می‌دهد و اگر نوسان به اندازه کافی بد باشد می‌تواند باعث نابودی یا خرابی قطعات الکتریکی شود به خصوص اگر هوا طوفانی باشد و در ساختمانی با مدارهای ضعیف قرار داشته باشید. بنابراین ریسک نکنید و از یک محافظ بر روی شارژر خود استفاده کنید.

به طور کلی تا زمانی که استفاده از شارژرهای وایرلس در دیوایس های هوشمند همه گیر شود، باید چنین هشدارهای امنیتی را جدی بگیریم و به آن‌ها عمل کنیم تا از شارژر دیوایس خود محافظت کنیم.

منبع makeuseof
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها